REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Rozlewiso" na Odkrytej

16.09.2002 13:21 #marol
Moze wreszcie sie ktos zajmie tym "ROZLEWISKIEM" na Odkrytej. Jak pisalem do Urzedu Gminy, to nikt sie nie odezwal.
Czy nie mozna bylo podczas robienia kawalka od Topolowej zrobic jeszcze jednego odplywu? Tak ciezko pomyslec? Kanalizacja tam jest. Moze znacie jskis adres do interwencji w takich zprawach, bo tam sie po nawet niewielki daszczu przejsc nie daje. Przejechac tez jest ciezko.
A tak przy okazji: czy ktos wie kiedy bedzie zrobiony kawalek Odkrytej od 51 do Grzymalitow?
16.09.2002 23:39 #Vladymir
Nigdy nie będzie zrobiony, a za kałuże na jezdni wińcie nie Gminę, a właściciela posesji nr chyba 58 /sąsiad osiedla Energopolu o nr 56/, który ogrodził działkę płotem wchodzącym na 2 metry głebokości w jezdnię. Ponadto dowcipniś ten powbijał w pobocze jezdni przy swoim płocie ostro zakończone metalowe sztyce, aby karoserie samochodów się uszkadzały przy wymijaniu. Niech mi tu Historyk nie płacze, że to biedny autochton, którego Gmina swoimi planami poszerzenia Odkrytej skrzywdziła. Dom ten postawiono już w czasach, gdy były znane plany uczynienia z Tarchomina drugiego Ursynowa: osiedla na kilaset tysięcy mieszkań, szerokie arterie jak prospekty, itd... Sprytni rolnicy budowali wtedy bez pozowlenia co się dało, aby teraz wyłudzać odszkodowania za wywłaszczenie. Ten pan z Odkrytej 58 chce za wykup swojej działki pod poszerzenie ulicy 2 miliony nowych zł /jest to informacja niesprawdzona, więc nie gwarantuję jej rzetelności, ale pochodzi od jednego z sąsiadów tego pana, więc jest prawdopodobna/. Tak więc Gmina nie może poszerzyć Odkrytej, bo nie jest w stanie spełnić roszczeń finansowych tego obywatela i tak się ta sprawa ma. A teraz, kiedy władza skupi sie na pl. Bankowym, wobec likwidacji Gminy, Odkryta nie będzie zmodernizowana już nigdy, bo kto będzie miał polityczny interes w popieraniu postulatu grupy mieszkańców oddalonej o ponad 25 km od centrum dowodzenia dzielnicy, w której nie mieszkają żadni politycy z pierwszych stron gazet... Szkoda będzie na to pieniędzy... I tyle.
18.09.2002 13:59 #Norman
No to co, na własny koszt ma wykopac kanalizacje i odwodnienie jezdni??? Wszystko to wina tego z Odkrytej 58?

Berdzisz Vladimirze.
18.09.2002 15:06 #marol
A czemu by nie przejsc obok tego delikwenta z 58?
Przeciez tam jest kawal pustego placu. Tylko czyja to wlasnisc?
Dom Development? To co? Dogadac sie nie moga?
Z drugiej strony, to wystarczylo zrobic odplyw od
studzienku, ktora tam juz jest. Co stalo tym razem stalo
na przeszkodzie? Plany mozna zmieniac.
Przykladem moze byc zmiana drogi na Woli.
18.09.2002 16:47 #Piotrek z Odkrytej
Vladymir, gdyby ten delikwent z Odkrytej 58 wiedział jak Ty go nienawidzisz, na pewno sam wbiłby się na te sztyce, o których piszesz.
REKLAMA
23.09.2002 00:14 #Vladymir
Piotrze z Odkrytej, nie ma żadnej nienawiści, chodzi tylko o to, aby te sztyce zostały wyjęte dla dobra użytkowników tej ulicy, oraz aby umożliwić poszerzenie ulicy na tym odcinku.
24.09.2002 16:26 #Piotrek z odkrytej
Tak myślałem, ale trochę pożartować nie zawadzi.
24.09.2002 22:42 #Vladymir
A tak w ogóle to co sądzą o tym problemie sami mieszkańcy ul. Odkrytej ? Ja nie mieszkam przy tej ulicy. Może macie inne pomysły na ominięcie posesji nr 58, lub też zupełnie innej koncepcji komunikacyjnej nienaruszającej stanu posiadania tego obywatela ?
25.09.2002 09:21 #Norman
Ja mieszkam przy Odkrytej i mnie to nie przeszkadza, brak tylko chodników, a rozlewisko, rzeczywiscie powinno myć usunięte ale to już sprawa gminy czy kogo innego...
25.09.2002 11:18 #frido
A może brakującą część gruntu pod budowę ulicy dałby deweloper, który zbudował osiedle. Tak się dziwnie składa, że w tym rejonie drogi gmina projektuje na gruntach "autochtonów" oszczędzjąc deweloperów. Uzasadnia się to podobnie jak Vad..., "oni ci kwiopijcy wszak sprzedali swoje ojcowizny ( nie wszyscy bo np. słynemu radnemu rolnikowi z tych terenów gospodarka w ostatnich latach rosła i malała), a teraz nie chcą oddać gminie za darmo paru tysięcy metrów.
REKLAMA
25.09.2002 11:52 #DAG
Jak można łatwo zauważyć osiedla (bloki) stoją dość daleko od drogi. Z tego co słyszałam od przedstawiciela jednego z developerów, to teren mają wykupiony aż do samej ulicy, jednak ze względu na planowane poszerzenie tejże ulicy musieli zacząć budowę ładnych parę metrów dalej. I jak widać tam gdzie są osiedla, Odkryta jest pięknie zrobiona łącznie z chodnikami a problemy zaczynają się dopiero przy prywatnych posesjach (zwłaszcza jednej).
02.10.2002 00:34 #Vladymir
No właśnie, tej jednej, z nr 58, to chyba uwiarygadnia moje poglądy. Deweloperzy nie moga oddać ziemi przy ulicy, bo tak zaprojektowane są place zabaw lub zieleńce, oraz przyłącza mediów.
04.10.2002 09:39 #Piotrek z Odkrytej
Vladymir dobrze, że napisałeś, że są zaprojektowane. Co innego projekt, a co innego rzeczywistość (myślę o zieleńcach i placach zabaw).
04.10.2002 23:49 #Vladymir
Piotrze z Odkrytej, a czy nie pomyslałeś, że brak owych zieleńców i placów zabaw jest wynikiem nie złych intencji inwestorów, a receji nie pozwalającej sprzedać wszystkich mieszkań, a co za tym idzie, zgromadzenia funduszy na infrastrukturę okołomieszkaniową ?
08.10.2002 09:53 #Piotrek z Odkrytej
Czy idąc do sklepu wkładasz do koszyka bez opamiętania towar za powiedzmy 500 PLN, a masz jedynie 200 ??? Co ma piernik do wiatraka, zapytasz ??? Ano wg mnie ma, bo na pewno poważni developerzy sprawdzali, badali ile mieszkań jest potrzeba i na ile mogą sobie pozwolić. Jeśli ktoś przeinwestował w dobie recesji, o której piszesz, to powinien może chodzić do sklepu po zakupy, a nie zajmować sie budownictwem, inwestycjami. Poza tym w planach zagospodarowania osiedli na pewno było coś o miejscach zabaw, które developer miał wykonać. Właśnie złymi intencjami podyktowane były wg mnie budowle w stylu parkingów piętrowych z miejscówkami za olbrzymie pieniądze. To nie jest dziwne, że niewielu miało ochotę je nabyć.
REKLAMA
08.10.2002 11:30 #NN
"Poważni inwestorzy..." He, he, he... Sprawa piętrowych parkingów jest dziecinnie prosta. Otóż "poważny inwestor" jest zobowiązany do zapewnienia półtora miejsca parkingowego na mieszkanie. Przy takim beznadziejnym zagęszczeniu można było tego dokonać tylko w ten sposób. A że nikt tam nie chce parkować? A co go to obchodzi!
08.10.2002 12:17 #Piotrek z Odkrytej
Wydaje mi się, że go to obchodzi, bo zamiast zebrać kasę za miejscówki, ma problem z brakiem kasy. Przepis o 1,5 miejscówki jest uzasadniony, ale jak zwykle życie sobie, a przepis sobie.
09.10.2002 23:38 #Vladymir
Piotrze z Odkrytej, to nie do konca jest tak, jak piszesz, chociaż masz bardzo dużo racji. Recesja przyszła dosyć niespodziewanie, a cykl budowy domów jest długi. To, co obecnie zbudowano i stoi puste, zaplanowano jescze w czasach prosperity. Co do parkingów, masz rację. Szkoda, że nie da się z nich zrobić parku...
10.10.2002 14:59 #NN
Miejsca na parki jeszcze(!) są: teren zielony obok parkingu wielopoziomowego przy Książkowej (pole do popisu dla wspólnot Buczynka), zalesiona dawna wydma wiślana (na końcu Strumykowej). I te miejsca zostaną zdewastowane, jeśli nie zrobimy nic by temu zapobiec (vide park za kościołem przy Świderskiej).
26.05.2020 18:30 #Kaja
Ja do ginekologa jeżdżę aż do Tarnowa, a trafiłam przez mema, większość z was pewnie kojarzy gabinet Ginkodent? :)
REKLAMA
26.05.2020 20:14 #observer
Nie do wiary, pierwszy od 18 lat wpis pod artykułem o rozlewisku na Odkrytej!
W pierwszej chwili pomyślałem, że może wreszcie wyschło. Niestety, po dalsze informacje musiałbym udać się do ginekologa. Ponieważ jestem facetem, to mógłbym jedynie znaleźć gin i ekologa, ale czy muszę jechać aż do Tarnowa?

24/7371 

• Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Białołęka

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 

Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
REKLAMA

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
REKLAMA
REKLAMA
Nowości do -45%

© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA