REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Parkowanie na Topolowej i Światowida

29.01.2003 14:21 #Tom ze Strumykowej
Zastanawia mnie dlaczego tak dużo samochodów parkuje na chodniku na Topolowej i na przystanku na Światowida przy rondzie, a nasi struże prawa nic. Przecież wystarczyłoby jak przejechali by się dwa razy dziennie i włożyli po kilka mandatów za wycieraczki i budżecik podreperowany. Przecież wszyscy, którzy tam mieszkają mają miejsca parkingowe, ale jak samochód stoi pod oknem to "najbezpieczniej". Pzecież tam jest zakaz parkowania, ale ich to nie wzrusza.
Cześć
29.01.2003 15:06 #Alf
Trochę masz rację, a trochę nie.
Przepisy są dostosowane do wizji projektanta, który założył, że na naszych osiedlach ruch będzie się odbywał tylko na piechotę i np. wzdłuż b. szerokiej Światowida brak miejsca na parkowanie samochodów pragnących podjechać pod pasaż handlowy.
29.01.2003 16:35 #Piotr
Calkowicie zgadzam sie z Alfem! Pod tym wzgledem ulice na Nowodworach sa bezsensownie zbudowane: akurat tam, gdzie sa ciagi handlowe (Topolowa i Swiatowida), nie ma jak zaparkowac, natomiast np. wzdluz Stefanika sa zatoki parkingowe po obu stronach ulicy i... nikt z nich nie korzysta, bo nie ma po co. Absurd.
30.01.2003 14:34 #Tom ze Strumykowej
Zgadzam się z wami, że nie ma miejsca na zaparkowanie samochodów jeżeli ktoś chce wejść do sklepu. Ale tam parkują mieszkańcy! Przejdzcie się tymi ulicami po 22 czy te samochody przyjechały na zakupy? Natomiast chodzi mi głównie o to że tam jest zakaz parkowania, a policja tego nie widzi.
30.01.2003 20:04 #Alf
No własnie, ludzie muszą tu jakoś żyć, a głupie prawo im nie pozwala. Chwała policji, że nie wykazuje się faszyzmem w tej kwestii. Lepiej niech walczą z przestępcami i piratami drogowymi, a nie pracującymi ludźmi z których podatków otrzymują pensje.

Już kiedyś proponowałem, aby wzdłuż Światowida można było pozwolić na postój do 20 minut. Dodatkowo drobna rearanżacja, tj. przesunięcie ścieżki rowerowej bliżej bloków pozwoliłaby wygospodarować miejsca parkingowe. Co z tego, że ktoś miałby tam ochotę trzymać samochód? Efekt byłby taki, że zmniejszyłoby się zagrożenie pożarowe na Buczynku II, gdzie widać, że wozy strażackie miałyby czasami bardzo trudny dostęp.

W chwili obecnej to wygląda, jakby projektując taki układ Światowida/Topolowej gminie zależało na zmaksymalizowaniu zysków JWC (obowiązkowy wykup m.p.).
REKLAMA
31.01.2003 07:49 #tom ze strumykowej
Z tym parkowaniem to się trochę z tobą zgadzam, ale trochę o co innego chodzi po ulicy topolowej (między odkrytą a światowida) bardzo trudno jest przejechać. Parkujące samochody skutecznie zwężają i tak wąską ulicę i to stwarza zagrożenie bezpieczeństwa.

Domniemam, że mieszkasz na książkowej, faktycznie zaparkować tam lub nawet przejść to mały koszmarek. Ja mieszkam naprzeciwko i poradziliśmy sobie z parkowaniem na terenie osiedla. Wszyscy, którzy przyjeżdzają samochodami parkują na parkingu wielopoziomowym.
31.01.2003 09:17 #Alf
Też mieszkam naprzeciwko, po prostu widzę problemy ludzi w osiedlu Buczynek, które nie do końca są ich winą. Jeśli mieszkasz u nas , to sam wiesz, że aż tak idealnie nie jest. Teraz po postawieniu tablicy informacyjnej większość parkuje na parkingu, ale mama wrażenie, że gdy znowu minie trochę czasu, uliczki znów będą zapchane. Nasi strażnicy sa nieskuteczni i tolerują ludzi, który notorycznie parkują gdzie popadnie. Za ich przykładem idą inni i znowu mamy sajgon. Poza tym efekten niewyznaczenia miejsc na terenie osiedla (a uliczki są przecież szerokie) jest 100% zajęcie parkingu dla gości. Jak ktoś do mnie przyjedzie, to gdzie go mam przyjąć?
31.01.2003 11:12 #tom ze strumykowej
Powinien chyba wjechać na samą górę.
31.01.2003 11:43 #Alf
To własnie nie jest jasne, nie istnieje u nas regulamin, który to określa
31.01.2003 11:45 #tom ze strumykowej
wyślij mi e'meil to napiszę Ci jak to jest naprawdę tomalaraz@gazeta.pl
REKLAMA
31.01.2003 14:50 #Peciak
Przy parkowaniu na uliczkach osób ktore nie przestrzegają uchwal mieszkańców wystarczyłoby chyba aby ochrona od godziny powiedzmy 21 dzwonila domofonem do osob ktore parkują nieprawidlowo aż do skutku. Mam na myśli sytuację na osiedlu Strumykowa 29 gdzie ochrona ma bezpośredni dostęp domofonem do wszystkich mieszkańców osiedla.
01.02.2003 00:17 #kinio
W miejscu, o którym piszecie (Topolowa/Światowida) parkuję mniej więcej raz na tydzień przez ok. 5 minut. Tyle czasu potrzebuję aby wnieść do domu ciężkie zakupy (np. zgrzewki wody). Zawsze robię to z duszą na ramieniu, bo znaki jednak całkowicie zabraniają zatrzymywania się. Dlatego też w pełni popieram pomysł Alfa w sprawie wprowadzenia w tym miejscu strefy czasowego postoju. A tak w ogóle to kwestia parkowania chyba na zawsze pozostanie "żelaznym" tematem forum. Powód jest prosty. Kupując mieszkanie usłyszałem z ust sympatycznego przedstawiciela JWC (lub JWD, jeśli wolicie), że dla każdego lokalu zapewni się 1,5 miejsca parkingowego, bo tego wymagają przepisy. Chciałbym się zapytać, gdzie są owe miejsca? Z tego co się orientuję, bloki przy Książkowej 9 A, C i D nie mają mają żadnych garaży, zaś 9 F (czyli mój) ma aż 12 miejsc garażowych na 204 lokale. Zapewne lekiem na całe zło miał być piętrowy garaż-parking, ale najwyraźniej wciąż nie spełnia swojej funkcji. Widząc co się święci wykupiłem miejsce w bloku 7 B i nie narzekam na ok. 10 minutowy spacer w przeciwieństwie do wielu kierowców, którzy najchętniej wjechaliby samochodem do mieszkania. Niemniej jest to tylko jedna strona medalu. Rozwiązaniem byłoby tylko obowiązkowo wykupione miejsce w podziemnym garażu pod blokiem, tak jak jest na prawie wszystkich osiedlach oddawanych obecnie do użytku. U nas jest już na to za późno, bo szanowni architekci mieli inną wizję. I na koniec jeszcze jedno. Najwyraźniej komuś wydał się zbędny kawałek chodnika między 9E i 9F. Ja jeżdżę w tym miejscu nie szybciej niż 10 km/h , zwłaszcza widząc wózek za wózkiem, ale za innych nie ręczę. Tak więc uważajcie!
02.02.2003 14:03 Przewoos
A kto by pilnował tego, że stoicie w strafie "czasowgo postoju" 5 minut, a nie godzinę??
02.02.2003 14:20 #zibi
w naszej polsce gdzie tylko spojrzeć, człowiek natyka się na totalną bzdurę; pasaż chandlowy długości 200m i brak miejsc parkingowych - ale jaja; a tym czasem wielki trawnik przed pasażem-projektanta do więzienia; powinni jeszcze cały pasaż ogrodzić. oraz wejście zrobić za przepustką - idioci
02.02.2003 14:55 #kośnierz
zibi- HANDLOWY!, ale to się zdaża
REKLAMA
02.02.2003 18:23 #pola
Do kinia!
Twoje podejście Bardzo mi się podoba.Gdyby każdy myślał tak jak Ty nasze osiedle było by po prostu normalne!!Tak niewiele trzeba...
Pozdrawiam
04.02.2003 13:58 micha$
mieszkam przy Ksiazkowej 9g mam miejsce parkingowe ale mam 2 samochody - powiedzcie mi gdzie je mogę zaparkować jak nie na Topolowej ?? niestety projektant nie przewidział chyb tego :( a nie stać mnie teraz zeby kupić drugie miejsce - zresztą chyba już i tak by mi się to nie udało :(
04.02.2003 14:40 #Alf
E, micha$, chyba przesadzasz.
Na pewno Cię stać na wynajęcie (a nie kupno) drugiego m.p., tak, jak Cię było stać na kupno drugiego "wózka".

Ile to może być - 80-100 zł/m-c?
Zawsze taniej, niż 2000 USD za m.p.
04.02.2003 14:58 #martyna
80-100 zł/m-c? Za miejsce gdzie? Na wielopoziomowym? My wynajmujemy tam sąsiadowi po kosztach, za 30 PLN miesięcznie. Micha$, daj ogłoszenie, może ktoś się jeszcze zgłosi, wiem, że jest jeszcze kilka osób, które tak wynajmują. Chyba 30 zł/m-c to nie jest dużo?
05.02.2003 10:00 #mrok
JW zgodnie z przepisami zapewnił 1.2 (nie 1.5, przepisy mówią o 1.2) miejsca parkingowego na każde mieszkanie na osiedlu. Kruczek w tym co to znaczy "zapewnił" - na terenie osiedla jest odpowiednia ilość miejsc parkingowych, to się zgadza, i to wystarczy dla spełnienia określonych przepisami wymogów.

Jest 1000 miejsc na parkingu wielopoziomowym, bodajże koło 150 pod gołym niebem i pewnie ze 200 pod budynkami. Kłopot w tym, że niektóre miejsca są za darmo (te pod gołym niebem), a za pozostałe trzeba płacić. I ludzie uważają, że ten kto zapłacił za miejsce na parkingu to frajer, ma za swoje - niech biega na parking i zwolni miejsca pod niebem dla tych, którzy nie byli tak głupi i miejsca na parkingu sobie nie kupili. Czyli gdyby wszyscy posiadacze miejsc parkingowych płatnych parkowali pod dachem, to ci mądrzejsi mogliby bez problemu okupować trawniki pod domami i zapanowałaby powszechna szczęśliwość...

Micha$ - jeśli Ciebie było stać na dwa samochody, to niestety musisz cierpieć i ponosić koszty dwóch samochodów. Oczywiście nie musisz kupować miejsca na własność wobec takiej ilości nieużywanych, i jeśli chcesz to bez problemu znajdziesz na parkingu wielopoziomowym miejsce do wynajęcia np. za 30 czy 50 zł/mies.

Michał
REKLAMA
05.02.2003 11:13 #aaaa
hej , ja w obronie Micha$-a. Nie koniecznie go stać na te dwa samochody, może przecież mieć służbowe, no nie. My też tak mamy. Ja mam służbowy, mąż też ma służbowy, nie wydaliśmy na to ani grosika.
05.02.2003 11:18 #aaaa
.....a służbowe tez trzeba gdzies postawic, prawda?
06.02.2003 09:20 #Tomalaraz
do #aaa jezeli masz służbowy to napewno Cię stać na zpłacenie mandatów lub wynajęcie miejsca parkingowego. Jeżeli nie to czemu Ci dali samochód służbowy?

Po za tym Parking jest parking i to tylko od kultury ludzi zależy gdzie zaparkują i sądzę, że każdy kto chce będzie miał niejsce parkingowe na prakingu.
Ludzie zastanówcie się wy tam mieszkacie i sami sobie niszczycie swoje osiedle.
pzdr.
Tom
07.02.2003 01:26 Przewoos
Rany, jakie to szczęście, że ja mam tylko jeden samochód i osiedle, na którym nikt nie musi się bić o zaparkowanie wózka.

 7279/7420 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Białołęka


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 
REKLAMA
REKLAMA

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Otwarcie granic

 
 
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA