REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

maszt PLAY w otulinie MPK pośród domów jednorodz?!

15.09.2018 22:16 samsam
Sąsiad zrobił nam prezent w postaci 37m masztu telefonii komórkowej operatora PLAY (BTS), który postawił pośród gęstej zabudowy domów jednorodzinnych przy ul. Zagórzańskiej. Jakby tego było mało to w pobliżu są pomniki przyrody (stare dęby) oraz całość terenu znajduje się w otulinie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego ... My musieliśmy mieć specjalne pozwolenia na dom (ustalana powierzchnia zabudowy, spadek dachu, bryła budynku, przepusty w ogrodzeniu dla zwierząt), a tutaj wyrasta coś co MA SZKODLIWY WPŁYW NA KRAJOBRAZ ORAZ ŚRODOWISKO NATURALNE (a także wartość gruntów) - JAK TO SIĘ MOGŁO STAĆ ?! ... może ktoś mi to wyjaśni ? albo zainteresuje się sprawą (w końcu niebawem wybory - na pewno wszyscy zagłosujemy na kandydata, który nam to sprzątnie z przed nosa) ?
15.09.2018 22:34 samsam
informacja z pobliskiego sklepu - podobno próbował już 3 lata temu (że niby szambo budował), ale wtedy udało się to oprotestować na etapie budowy ... co z tym teraz zrobić POMOCY ? (tj. poza modlitwą o burzę z >100kA piorunami, która puściła by to z dymem)

to, że nie jest to zdrowe już podobno nawet NIK wskazywał w swoich raportach, a s*%$#ny jeszcze potrafią po odbiorze podkręcać moc (nawet 800% przekroczone normy promieniowania EM):
raport NIK
artykuł na telix o lokaliza...alacji BTS
artykuł na telix o wypływie BTS na raka
15.09.2018 22:38 samsam
to jeszcze jeden link - udowodniono, że jest to niezdrowe:
Udowodniono, że promieniowa...oduje raka
16.09.2018 15:11 samsam
automat do wstawiania odnośników/linków wycina dwukropek ":" na początku adresu http:// i https:// ... jeśli strony się nie otwierają to trzeba poprawić/umieścić dwukropek ":" po nazwach protokołu http// i https// zamieniając na http:// i https://
17.09.2018 09:01 #sasiad
Co możemy zrobić w tej sprawie?
REKLAMA
17.09.2018 09:03 #sasiad
Gdzie możemy interweniować?
20.09.2018 09:56 samsam
każdy może sprawdzić numer pozwolenia oraz dane z tego pozwolenia UKE (dokładny adres, przydzielone częstotliwości/pasmo oraz zmierzyć odległość do granicy swojej działki lub domu i określić kierunek/azymut):
mapka BTsearch
dla tych co nie lubią klikać - pozwolenie dostali praktycznie na wszystko już pod koniec 2017 roku:
nr stacji: WAR2149
nr pozwolenia: MNET/4/6349/1/17
data ważności: 2027-10-31
adres: Warszawa, Zagórzańska 43, dz. nr 155/1

kontakty z władzami:
nadleśnictwo i władze parku - zero odezwu
PINB, oraz gminny WAB i WOŚ - podobnie (może po 30 dniach otrzymam zwykłą pocztą odpowiedź na maila), acz WOŚ po telefonie stwierdził, że mogą interweniować dopiero jak nadajnik zostanie uruchomiony i oddany do użytku (gra na negatywny wpływ na środowisko) ... w sumie to zależy od tego kto i jak będzie robił pomiary oraz po czyjej stronie staną władze (głównie WOŚ i Burmistrz)
radni - jedyni zainteresowani, ale czas pokaże co mogą dla nas zrobić

KOSZTY takich pomiarów środowiskowych PEM nie są zawrotne - wstępne wyceny które otrzymuję oscylują w okolicach 500zł + VAT (dojazd, pomiar + podpisany protokół):
pomiary-pem.pl
sundoor.pl
pem24.pl
uni.net.pl
... i każdy może sprawdzić, czy przez jego posesję, dom, pokoje dzieci idzie "wiącha" z anteny sektorowej oraz jakie zmiany i natężenia PEM ona powoduje

JAK MOŻECIE TO DZWOŃCIE I PISZCIE DO WŁADZ (wybory niedługo) - im więcej zainteresowania, pytań, wniosków i interpelacji tym większe prawdopodobieństwo, że ktoś się tym zainteresuje i cofnie/wstrzyma pozwolenie

problemem jest jak zwykle PRAWO które jest dziurawe i teoretycznie zezwala na takie instalacje - pośród gęstej zabudowy mieszkaniowej na fragmentach prywatnych działek, oczywiście o ile "nie wpływają" one szkodliwie na środowisko, nie psują krajobrazu, nie wpływają negatywnie na liczne lęgi okolicznego ptactwa, wartość grundu itd. (problemem więc będzie wykazanie tych "oczywistych oczywistości" i cofnięcie/uchylenie decyzji PINB/UKE)
20.09.2018 09:59 samsam
ŻEBY BYŁO JASNE - nie mam nic przeciw rozwojowi telefonii komórkowych i uważam to za KONIECZNOŚĆ, ale nie rozumiem dlaczego takie inwestycje realizuje się "pokryjomu" bez wiedzy i zgody okolicznych mieszkańców, a już kompletnie nie rozumiem czemu taki nadajnik nie może stanąć np. przy ul. Izbickiej w okolicy S2 i radościańskiego cmentarza, gdzie w promieniu kilkuset metrów nikt nie mieszka ?! (tam także jest górka i oprócz okolicy doświetlałby także przyszłą S2 - technicznie jest to dużo lepsza lokalizacja) ... tzn. wiem - chodzi o kasę, bo trzeba kupić/wynająć grunt od państwa/miasta, a tutaj znaleźli "frajera", który będzie się cieszył z tych kilku marnych zł i glejaka w mózgu (smutne to, ale niestety prawdziwe - wszystkim Bóg dał wolną wolę, ale nie wszystkim "Bozia" dała rozum)

SPOTKANIE Z BURMISTRZEM 17.X.2018 w domu kultury - zapewne różne sprawy będzie poruszał (pewnie początek kampanii), warto przyjść i pocisnąć o ten maszt, niech poczuje oddech na karku, może coś zrobi.
naszego spotkania jeszcze nie ma na oficjalnej rozpisce, ale warto śledzić temat:
spotkania z burmistrzem
20.09.2018 10:20 samsam
przypominam - jeśli jakiś link/odnośnik nie działa, to najprawdopodobniej w początku adresu zabrakło dwukropka ":" (z początku powinno być http:// lub https:// ale automat potrafi wyciąć dwukropek ":")
20.09.2018 10:31 samsam
żeby rozwiać wszystkie wątpliwości - NIE STARTUJĘ w wyborach, NIE jestem radnym/urzędnikiem i NIE jestem w komitecie żadnego z kandydatów i ŻADNEGO z kandydatów nie wspieram ! (tzn. jak każdy, jakieś tam poglądy mam, ale w tej konkretnej sprawie, nie ma to absolutnie żadnego znaczenia) ... po prostu taki ze mnie "pi#$%*@ny społeczniak" !
REKLAMA
20.09.2018 14:29 #gramek
Poczytajcie jaka jest różnica między promieniowaniem jonizującym a niejonizującym ,trochę o mocach i kierunku w jakim promieniuje antena bts oddalonego od Was o kilkadziesiąt i więcej metrów i jak to się ma to do mocy telefonu trzymanego mniej jak metr od siebie czy kuchenki mikrofalowej stojącej w kuchni pamiętając że MOC POLA MALEJE Z KWADRATEM ODLEGŁOŚCI :)

Niestety jeden fakt jest nie do podważenia to to że gość co ma to na placu dostanie kilka stówek miesięcznie a to jest co dla niektórych nie do przełknięcia :D

Włączajcie panowie ten obiekt jak najszybciej bo prędkości internetu z Playa w tej okolicy wieczorami potrafią spadać poniżej 1 MB/s ,nie da się z tego korzystać.
25.09.2018 18:24 samsam
widzę, że tutaj jakiś domorosły "fizyk" się odezwał ze swoimi pół-prawdami (czyżby rzecznik PLAY lub właściciel nieruchomości na której ten maszt powstaje ?)... to może doprecyzujmy (prawdy i mity):

1. istotnie jest tak, że oddziałująca siła, a więc i natężenie pola elektrycznego E maleje wraz z kwadratem odległości w każdym kierunku - taka jest teoria - ALE jeśli chodzi o anteny to JEST TO PRAWDĄ TYLKO DLA nieistniejącej ANTENY IDEALNEJ (izotropowej), już nawet dla anteny dookólnej TAK NIE JEST ! a już na pewno TAK NIE JEST DLA ANTEN KIERUNKOWYCH I SEKTOROWYCH:
przykładowa charakterystyka...sektorowej
co to jest antena sektorowa...języcznej)

innymi słowy - zamiast puszczać promieniowanie wszędzie, puszczamy je tylko w określonym kierunku i dzięki temu otrzymujemy ZNACZNE KIERUNKOWE WZMOCNIENIE wiązki (której moc oczywiście maleje z kwadratem odległości, tyle tylko że poziom wyjściowy podrafi być 100x/20dBi więszy) ... może niektórzy szczęśliwcy nie będą mieszkali akurat w tej wiązce, ale kto to sprawdzi ? (chyba tylko pomiary PEM, a te jednak trochę kosztują)

dla niewtajemniczonych - zysk anten podajemy w odniesieniu do anteny idealnej/izotropowej w decybelach (dBi), a ponieważ jest to skala logarytmiczna to w porównaniu z mocą idzie mniej-więcej tak:
0dBi - moc poziom wyjściowy
3dBi - moc x2
6dBi - moc x4
10dBi - moc x10
20dBi - moc x100

2. telefon w odróżnieniu od BTSa promieniuje najwięcej wtedy gdy przez niego rozmawiamy, a przez większość czasu jest w tzw. czuwaniu i sporadycznie wymienia jedynie krótkie informacje z siecią, czyli dawka (moc_źródła*czas_ekspozycjii) jest wielokrotnie niższa, BO ZAZWYCZAJ NIE ROZMAWIAMY PRZEZ KOMÓRKĘ 24/7/365 ?!

3. jeśli PLAY nie dociągnie światłowodu do tego BTSa (a nie było tutaj ciągniętych żadnych światłowodów) to instalacja kolejnego "przekaźnika radiowego" (najprawdopodobniej w takiej konfiguracji będzie ten maszt działał) nie wpłynie w sposób znaczący na rozwiązanie problemu przepływności internetu w godzinach sztytu ... tzn. ten masz najprawdopodobniej będzie się komunikował radiolinią tylko z istniejącymi, innymi przekaźnikami operatora, a sieć szkieletowa nie zostanie istotnie rozbudowana, czyli W GODZINACH SZCZYTU ZMIENI SIĘ NIEWIELE (wiemy czyją matką jest nadzieja - nikt nie projektuje sieci na obciążenia szczytowe)

4. promieniowanie PEM nie jest promieniowaniem jonizującym, ale to nie zmienia faktu, że także jest szkodliwe ... oczywiście w mniejszym stopniu niż promieniowanie jonizujące, ale nie bez powodu w przepisach określone są dopuszczalne poziomy tego promieniowania w miejscu przebywania ludzi
25.09.2018 18:39 samsam
dziękuję wszystkim zainteresowanym, szczególnie chciałem z tego miejsca podziękować:
Nadleśnictwu Celestynów za ... w sprawie
Wojewódzkiemu Inspektorowi ...nterwencję
oraz radnym i pracownikom urzędu Gminy, którzy zainteresowali się naszą sytuacją

zamieszczam także linki do materiałów:
raport Najwyższej Izby Kont...stacji BTS
moja ulotka BTS
zdjęcie masztu
zdjęcie tablicy informacyjnej

powtórzę raz jeszcze - nie mam nic przeciwko rozwojowi telefonii komórkowych i uważam to za konieczność, ale nie naszym kosztem - ludzi, którzy mieszkają tutaj w sąsiedźtwie tego przekaźnika ... są miejsca (nawet w pobliżu), gdzie taka inwestycja byłaby (nawet bardziej) uzasadniona i nie powodowałaby takich napięć - np. przy budowie S2 w okol. ul. Izbickiej i radościańskiego cmentarza (też jest górka, w promieniu kilkuset metrów nikomu by to nie przeszkadzało, a BTS doświetlałby od razu POW i część Radości)
25.09.2018 18:40 samsam
jak zwykle w linkach trzeba dopisać dwukropek ":" bo automat to wycina :-)
01.03.2019 23:16 #Obiektywny
Ale brednie i bzdury. Nigdzie w Polsce nie zostały przekroczone normy więc nie kłam. Inwestycja ma wszystkie prawomocne pozwolenia. To inwestycja celu publicznego więc nie można zakazać budowy. Każdy chce dobry zasięg i szybki internet ale bez stacji bazowych to niemożliwe. Stacja ma małą moc i spełnia wszystkie normy. Pewnie tak Cię boli bo sąsiad nieco zarobi z dzierżawy z Ty nie...
REKLAMA
07.04.2019 17:23 #sąsiedzi
witam, chcielibyśmy podpytać czy udało się powstrzymać uruchomienie wieży przy ulicy Zagórzańskiej, jesteśmy nowymi sąsiadami w okolicy i nie ukrywam, że wybudowanie wieży nas zaskoczyło.
24.05.2019 23:52 Pani Wiosna
Internet w Polsce powinien być dla wszystkich bezpłatny i wolny od jakiejkolwiek cenzury! #wiosna @wiosnabiedronia @KGawkowski
https://imgbbb.com/image/emzjZ

 295/1383 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Wawer


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 
REKLAMA
REKLAMA

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA