REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# Gość

05.12.2012 08:56

Czyli tutaj można łamać przepisy bo w innym miejscu policja jest potrzebniejsza? Komentarz redakcji - po prostu idiotyczny.

# Małgorzata

05.12.2012 09:18

do #gość
Komentarz redakcji jest o tym, że policja powinna zajmować się bezpieczeństwem ludzi i w pierwszej kolejności sprawami wazniejszymi. Policja nie jest od zarabiania kasy na mandatach i łatania w ten sposób Rostowskiemu jego dziury w budżecie. Popieram redakcję, że walczy o to, aby patrol stanął np. przy szkole na Bohaterów, gdzie przez przejście dla pieszych (głownie dzieci) samochody jadą zdecydowanie za szybko. Nowe fotoradary na Modlińskiej też zostały ustawione nie tam, gdzie jest niebezpiecznie, tylko w miejscu gdzie zarobią więcej kasy. nie tak to powinno wyglądać.

# okruch

05.12.2012 09:54

Ale dlaczego AŻ 30 km/h? Przecież mozna by ustawić znak ograniczenia do 20 km/h - wtedy przekroczenie byłoby większe a tym samym i kasa do zgarnięcia. A przeciez stan techniczny obiektu uzasadni kązde ograniczenie. Typowe w Polsce - jeżeli są dziury to zamiast naprawić wystarczy ustawić znak ograniczenia prędkosci i sprawa załatwiona. A przy okazji można podreperować budżet państwa

REKLAMA

# Veto

05.12.2012 10:08

Można postawić zakaz wjazdu i wtedy za złamanie zakazu karać każdego, nawet tych, co jadą 10 km/h.

 antyurzędnik

05.12.2012 16:55

Kto w tym kraju z urzędników państwowych zajmuje się tym czym powinien?
Policja zajmuje się za przeproszeniem pierdułami, kancelaria prezydenta zajmuje się swoimi nagrodami, rząd zajmuje się walką partyjną, radni z Białołęki zajmują się rekonstrukcjami historycznymi, lekarze zajmują się śledzeniem zmieniających się refundacji leków itp.
Przykłady można mnożyć. Sądzę, że większość z czytelników przytoczy kolejne.

# jarek

05.12.2012 19:57

Najlepiej ukarać Burmistrza lub szefowa ZDM. Malo, że niszczymy samochody to jeszcze ta POLICJA nakazuje płacic mandaty.

REKLAMA

 sienkiek

06.12.2012 00:38

Drugie takie miejsce gdzie niebiescy dorabiają mandatami to zakręty na Czołowej lub Fletniowa i ograniczenia do 40. Łatwy zarobek i niestety porażka wizerunkowa.

 tarantula01

06.12.2012 02:33

Miejsca które kierowcom wydają się być obstawione przez policję niesłusznie, z punktu widzenia, np. pieszych już takie nie są. W obu przypadkach z chodnika (wąskiego i położonego przy jezdni) korzystają piesi z dziećmi i Ci ludzie boją się o swoje bezpieczeństwo. Zapewne doświadczają zbyt szybkiego ruchu samochodów (np. 60-70 km/h) uznając taką prędkość za niebezpieczną dla siebie samych, gdy idą chodnikiem i dzwonią o patrole Policji. Gdyby tam kierowcy przekraczali prędkość w niewielkim stopniu, to pewnie patroli by nie było.
Pozdrawiam

 tarantula01

06.12.2012 02:33

Miejsca które kierowcom wydają się być obstawione przez policję niesłusznie, z punktu widzenia, np. pieszych już takie nie są. W obu przypadkach z chodnika (wąskiego i położonego przy jezdni) korzystają piesi z dziećmi i Ci ludzie boją się o swoje bezpieczeństwo. Zapewne doświadczają zbyt szybkiego ruchu samochodów (np. 60-70 km/h) uznając taką prędkość za niebezpieczną dla siebie samych, gdy idą chodnikiem i dzwonią o patrole Policji. Gdyby tam kierowcy przekraczali prędkość w niewielkim stopniu, to pewnie patroli by nie było.
Pozdrawiam

REKLAMA

# kierowca

06.12.2012 09:25

piesi na wiadukcie są dodatkowo chronieni barierkami zwężającymi jezdnię, tam wszyscy i tak zwalniają, bo jest fatalna nawierzchnia. To nie jest niebezpieczne miejsce, ale łapanie przy 45 km/h to chamówa policji. Przecież na wiadukt trzeba wjechać pod górke z jednej i z drugiej strony. To naturalne, że ludzie dodają lekko gazu i jadą ok. 50. Czy oni są piratami drogowymi? Ograniczenie do 30 km/h tam jest od czapy

# niezadowolony

06.12.2012 14:10

Facet płacze, że dostał mandat a powinien dostać jakąś nagrodę albo wystąpić w "Mam Talent" ja na przykład nie umiem jeździć wiaduktem tylko po nim :D

 tarantula01

06.12.2012 21:57

Ten wiadukt grozi zawaleniem i z ekspertyzy technicznej wykonanej kilka lat temu wynika, że jego żywotność może przedłużyć wprowadzenia na nim ograniczenia prędkości do 30 km/h, aby zminimalizować drgania od przejeżdżających pojazdów.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

REKLAMA

 tarantula01

06.12.2012 21:57

Ten wiadukt grozi zawaleniem i z ekspertyzy technicznej wykonanej kilka lat temu wynika, że jego żywotność może przedłużyć wprowadzenia na nim ograniczenia prędkości do 30 km/h, aby zminimalizować drgania od przejeżdżających pojazdów.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# dzeki2002

07.12.2012 08:40

Czy znak ograniczenia prędkości do 30km/h obowiązuje w kierunku Centrum od wiaduktu na Marcelinie aż do kanałku Żerańskiego?. W tym kierunku ograniczenie nie zostało anulowane stosownym znakiem. Czy Policja łapie tylko za wiadukt?. W kierunku ul. Smugowej, za wiaduktem umieszczono znak informujący o końcu ograniczenia.

# wyborca

07.12.2012 09:51

Jeżdżę codziennie i nie widziałem anulowania 30 km/h. Widzieliście może?

REKLAMA

# qal

07.12.2012 13:19

ten kto nie potrafi sie zastosowac do ograniczenia lub jest ewentualnie bogaty, niech płaci mandat albo niech sobie jeździ modlińską do tych swoich kiosków na marywilskiej 44.ja zwalniam bo mnie nie stać

# stankowa

08.12.2012 15:58

Jesteśmy w ogonie Europy i myślę że należy utrzymywać ten stan :-))))) po co naprawiać wiadukt. Lepiej ustawić znak i nękać obywateli. Tylko od nich daje się wyciągnąć kasę rządzącym tym krajem. Dobry kierunek, wszyscy zadowoleni oprócz ...."Kowalskiego" a to nic nie znaczy. Co innego przed wyborami do.....

# dzeki2002

10.12.2012 08:23

tarantula01 napisał(a) 06.12.2012 21:57
Ten wiadukt grozi zawaleniem i z ekspertyzy technicznej wykonanej kilka lat temu wynika, że jego żywotność może przedłużyć wprowadzenia na nim ograniczenia prędkości do 30 km/h, aby zminimalizować drgania od przejeżdżających pojazdów.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

Zawsze myślałem, iż to istotniejsza jest masa całkowita pojazdu, czemu nie ma ograniczenia do 3,5 tony.
Rodzice z dziećmi są bardzo wdzięczni, czołowa od ok miesiąca z powrotem jest oświetlona, a chodnik jakby równiejszy. Ograniczenie na ul. Czołowej w kierunku Centrum do 40km/h przed skrzyżowaniem z ul. Zydrama, jak najbardziej jest potrzebne: marne wyprofilowanie, słup betonowy na ewentualnym przedłużeniu drogi w przypadku poślizgu, i blisko piesi.

REKLAMA

# arti

10.12.2012 09:02

Jesteście żałośni tym swoim jęczeniem, zacznijcie w końcu jeździć jak znaki nakazują i nie będzie problemu.

# KarolMAN

10.12.2012 15:35

A rowerem to można jeździć, pędzić, grzać szybko ile się da, ponieważ rower jest lekkim pojazdem i nie zagraża wiaduktowi. W tym roku i tak w ogóle nie jeżdżę na rowerze-(przerwa techniczna), co do tego wiaduktu i tak nigdy nie jeździłem, nie jeżdżę i nie pojadę tym zniszczonym wiaduktem swoim nowym rowerem, bo jestem bardzo wymagający co do nawierzchni dróg. Jeżdżę tam gdzie jest równo i porządnie, bo mój rower to jest salon Merida Matts 100-D biały 2009r., z odblaskami bez żadnych lampek, bo to jest szpecenie roweru i nikt mi nie będzie decydował o wyglądzie mojego roweru-nawet Policja, taki rower z wieloma dodatkami to według mnie to jest śmieć a nie rower. Jak jest ciemno ale jezdnia jest oświetlona to i tak będę jeździł na rowerze bez świateł na baterie, ale fabryczne odblaski pozostają bez zmian, jeżeli wrócę na rower to może w 2013r.. Na rowerze jeździłem do końca 2011r., Meridą Kalahari 590 Pro 2003r. bez lampek od 2009r. po remoncie. Jestem profesjonalnym rowerzystą bez wypadkowym od 1999r. nikogo nie potrąciłem, z żadnym kierowcą nigdy się nie stłukłem, jestem standardowym szybkim rowerzystą na wysokim i trudnym poziomie i nie idę na łatwiznę: Jeżdżę bez kasku, bez lampek i jeszcze ze słuchawkami na uszach (słuchawki na uszach podczas jazdy od 2005r.). Mój rower musi cały czas wyglądać jak z fabryki i z salonu i nie będę montował żadnych świateł, nie jeżdżę w deszczu ani w śniegu w ogóle, jestem surowym właścicielem pojazdu i mocno dbam o swój rower i nie biorę przykładu z innych którzy szpecą swoje rowery. Na razie nie jeżdżę, z powodu wielu nierówności na drogach, absurdów i nierównych przejazdach na drogach rowerowych, jazdę rowerem na razie zawiesiłem właśnie z tych przyczyn, przed dwu-trzy centymetrowym krawężnikiem muszę zwalniać do 5km/h. Jestem innym rowerzystą zwalniam dlatego żeby nie uszkodzić części napędowych u mnie przez wiele lat rower fabrycznie musi być oryginalny w częściach, według mnie rower Merida jest jakościowo najlepszy do szybkiej jazdy, ale jeżeli jeździmy jakimkolwiek markowym rowerem przez pierwsze kilka lat, bardzo szybko przez te nierówności absurdalne po drogach, później części zaczynają trzeszczeć i potem rower idzie do remontu. Dziękuję

 tarantula01

11.12.2012 00:44

#dzeki2002 napisał(a) 10.12.2012 08:23
Zawsze myślałem, iż to istotniejsza jest masa całkowita pojazdu, czemu nie ma ograniczenia do 3,5 tony.
Z tego co pamiętam, to analiza stanu obiektu wykazała duże zużycie przyczółków. A jeśli chodzi o wiadukty, to poza stanem przyczółków faktycznie najistotniejsza jest nośność, czyli masa rzeczywista przejeżdżających pojazdów (a nie dopuszczalna).
Kiedyś spotkałem się z wywodem, że jeżeli przed wiaduktem stoi znak ograniczenia tonażu do powiedzmy 5 t, a wiadukt ma np. 3 pasy ruchu w każdą stronę, to faktyczna nośność wynosi co najmniej 5 t x 6, bo równocześnie na wiadukt może wjechać 6 pojazdów o masie do 5 t.
http://radny.com.pl/dok2kadencja/int2kadencja/int2_308-mary121211wiadukt.pdf
Pozdrawiam

REKLAMA

 tarantula01

11.12.2012 00:44

#dzeki2002 napisał(a) 10.12.2012 08:23
Zawsze myślałem, iż to istotniejsza jest masa całkowita pojazdu, czemu nie ma ograniczenia do 3,5 tony.
Z tego co pamiętam, to analiza stanu obiektu wykazała duże zużycie przyczółków. A jeśli chodzi o wiadukty, to poza stanem przyczółków faktycznie najistotniejsza jest nośność, czyli masa rzeczywista przejeżdżających pojazdów (a nie dopuszczalna).
Kiedyś spotkałem się z wywodem, że jeżeli przed wiaduktem stoi znak ograniczenia tonażu do powiedzmy 5 t, a wiadukt ma np. 3 pasy ruchu w każdą stronę, to faktyczna nośność wynosi co najmniej 5 t x 6, bo równocześnie na wiadukt może wjechać 6 pojazdów o masie do 5 t.
http://radny.com.pl/dok2kadencja/int2kadencja/int2_308-mary121211wiadukt.pdf
Pozdrawiam

# Aneta

11.12.2012 12:18

Panie radny
Jeszcze lepiej stoją znaki przed wspomnianą w tekście szkoła na Bohaterów. Jadąc Bohaterów od strony wiaduktu w Płudach ograniczenie do 40 km/h stoi tuż przed skrzyżowaniem z Majorki i jest tymże skrzyżowaniem zniesione, czyli pod szkołą nie obowiązuje.

# pip

13.12.2012 14:15

A może z tych pieniędzy wyremontować wiadukt. Niech najpierw zarobi na siebie:-)

 antyurzędnik

13.12.2012 19:45

Politykę mandatową ciekawie opisuje artykuł: http://forsal.pl/artykuly/ 668277, rybinski_nawet_za_ komuny_tak_nie_bylo.html (zlikwidujcie spacje)

# tak_uważam

14.12.2012 14:49

Na jakim odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 30-tki? Powinno obowiązywać na max 100 metrach (chyba że odległość między podporami wiaduktu jest większa).
To że kierowców informuje się tablicą "zły stan techniczny obiektu" to wyraźny ukłon w ich stronę bo kierowca powinien przestrzegać ograniczenia nawet wtedy kiedy nie zna jego przyczyny.

# alek

20.12.2012 23:12

Pilnie oczekuję informacji o czasie wykonania zdjecia zamieszczonego powyżej (kontrola policyjna). Sprawą interesuje się Komenda Stoleczna Policji.

 tarantula01

22.12.2012 23:36

To jak się interesuje KSP, to służbowo powinni wysłać zapytanie do redakcji Echa. Otrzymają wtedy oficjalną odpowiedź.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 tarantula01

22.12.2012 23:36

To jak się interesuje KSP, to służbowo powinni wysłać zapytanie do redakcji Echa. Otrzymają wtedy oficjalną odpowiedź.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 Matka_Sławka_z_Gdańska

23.12.2012 10:57, wpis modyfikowany 9 razy,ostatnio 23.12.2012 11:35

Szanowny Panie Radny, Wojciechu Tumasz,
"To jak się interesuje" ( ciekawa konstrukcja na początek zdania, a przecież umie Pan ładnie pisać? ) PT Elektorat osiągnięciami społecznej aktywności bydła z Platformy Obywatelskiej, to jest zupełnie inna sprawa, tak?
Tu rodzi się takie pytanie:
- jak Pan ocenia kompetencje posła Kerwińskiego, który wg Wikipedii w latach 2007-2010 był wiceprezesem zarządu Portu lotniczego Modlin?
To lata, w których budowano ten obiekt bez nalezytej znajomości, a znanej od XVIII wieku, specyfiki warunków klimatycznych tego rejonu i jak widać obecnie również bez należytej kontroli warunków wykonania infrastruktury tego obiektu. Bez stacji dojazdowej dla kolei i bez planu komunikacji tego obiektu z miastem i, jak wynika ponad to, z materiałów wątpliwej jakości? Kolejna autostrada "made in Poland"?
Ten człowiek nie kompromituje już tylko Pana, Autora "miałko bezskutecznej" interpelacji w sprawie oddania do eksploatacji wiaduktów na Mehoffera i w Płudach, gdzie, proszę wybaczyć, ale ośmieszono ( to przykre! ) Pana "na poziomie biurka w baraku robót". Zakres i jakość jego pracy, tak sądzi Matka, zaczyna teraz ośmieszać również naszą Polskę na skalę UE, nie sądzi Pan? A skoro tak, to jak Pan mysli? Przy okazji? Czy dzieki zaniechaniu eksploatacji tego skleconego przez posierpniowych dyletantów obiektu w Modlinie, inna tego typu Spółka , tym razem zajmująca się transportem kolejowym przy naszych peronach, podejmie jakieś działania? Czy po prostu zlikwiduje te połączenia, jako oczywisty bezsens? A może zdecyduje się jednak hamować składy na stacjach Białołęki? Bo niby gdzie "odpicowane trupy" składów mają tak gnać? W aktulanym stanie rzeczy?
Cały czas ma Matka przed oczami głupi ryj cwaniaczka ( to "kuzyn" TW "Vera Cruz", żeby było jasne! ) zajmującego się funduszami dla niepełnosprawnych, który miną hardą i głosem pewnym niczym bard królewski lansował onegdaj figuranta z Platformy na Wiejską.
A Matce się zdaje, że to jakieś lepsze(?) "byle co" jest, a nie poseł? I skoro tak, to rzeczywiście: w sam raz może być białołęcki! Nie ma Pan takiego wrażenia?

 tarantula01

26.12.2012 19:39

Możliwe, że jest zapracowany... ;)
http://www.facebook.com/marcin.kierwinski.9/posts/478541148855396?comment_id=5402578&notif_t=feed_comment_reply
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 tarantula01

26.12.2012 19:39

Możliwe, że jest zapracowany... ;)
http://www.facebook.com/marcin.kierwinski.9/posts/478541148855396?comment_id=5402578&notif_t=feed_comment_reply
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# Łysy

19.03.2013 07:05

Wiadukt w kiepskim stanie, a policja nie boi się tak na nim stać???
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024