REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Gimnazjum - prosba o rade

# odkryta

20.01.2005 11:05

Serdedecznie witam wszystkich tarchomian (jesli coś nie po polsku, to proszę o poprawkę). Mieszkam tu od dwóch lat. Mam pytanie do rodziców gimnazjalistów - jakie gimnazjum jest wg Was najlepsze na Białołęce

 Matka_Sławka_z_Gdańska

20.01.2005 18:06

Oswiata publiczna w tej Dzielnicy jest na etapie politycznej walki o byt, czyli o stolki. Walka toczy sie pomiedzy osobami z roznych opcji politycznych. Laczy te osoby jedno, oprocz tego, ze to kobiety. Wszystkie sa niekompetentne, skompromitowane moralnie, etycznie i politycznie. A niektore nawet estetycznie.
Na przyklad: etatowa agentka UB na kolanach czolga sie do oltarza, az dzieci smarkaja sie ze smiechu, widzac stara komunistke probujaca wykreslic w powietrzu zamiast gwiazdy znak krzyza.
Z wywalonym jezorem ta swolocz pelznie, by wbic pazury i utrzymac posady gwarantujace osiagniecie wieku emerytalnego. Niestety takie bydlo, bedziemy utrzymywac jeszcze przez dlugie lata.
"Prawica" ..a ha, ha, ha ...
"Prawica"...a ha, ha, ha ...
"Prawica" natomiast, ha, ha, ha ...
ha ..posluchaj... ma na przyklad takie reprezentantki, ktore dla wlasnego interesu gotowe byly przehandlowac szkole - nie wiemy, czy to ogarniesz rozumem, chodzi o cala szkole, caly budynek z nauczycielami,uczniami, lawkami, woznymi i szafa !
Publiczna szkole, rozumiesz ?
Za mieszkanie dla matki !
Matka miala oczywiscie gdzie mieszkac, ale jak to w urzedach bywa ...byly mocne papiery, ze kicha glosno, rozumiesz, po bobie, szczegolnie po zimnym bobie i z tego powodu potrzeba jej bylo dodac 150 m2, a rodzine natychmiast przeniesc do mieszkania z garazem, zeby wilgoci nie bylo, bo to zle na roztocze wplywa.
Stara oczywiscie wkrotce zejdzie, bo nikt jej w tej sytuacji nie bedzie hodowal latami, ale majatek oczywiscie zostanie. I ruszy wymarzony biznes. W jednym sie bedzie mieszkac i pudrowac nos, a w drugim ... Co sie bedzie dzialo w drugim ?
Byl tylko jeden maly problem w tym geszefcie. Trzeba bylo szkole zlikwidowac, ale to sie oczywiscie szczesliwie udalo zalatwic, tak ?
Jest tu tez taka jedna, co ma haslo wyborcze w tym stylu:
"Mniej Szkol Teraz, Wiecej Lekcji Potem"
Dobre ? Latwo ja poznasz, bo jak wychodzi do swin, to ma na glowie kapelusik. Domyslasz sie, ze ubiera sie fatalnie, co ?
Przyzwyczaj lepiej Odkryta Dziecko do zycia w Centrum.
Wstanie Male przed trzecia, ale na 8 jakos dojedzie do miasta, do szkoly na jakim takim poziomie i nie bedzie Ci tu za przeproszeniem gruchy ( a ... to chlopiec jest , bo Historykowie maja na przyklad Corke ? ) obijac lub narkotyzowac sie miedzy blokami.
A gdyby dziecko chcialo sie po lekcjach napic ? Co, Odkryta ? No to jaki problem, no jaki, powiedz sama ?! W nocnym przy Mahoffera kupi wszystko, wszystko, byle mowic umialo i leb ponad lade zechcialo wystawic. Poradzi sobie ?

# Życzliwy Odkrytej

21.01.2005 08:34

Na Białołęce jest tylko 1 liceum im. Herberta. Nie jest to liceum najlepsze w Warszawie, ale stara się jak może poprawić swój wizerunek i jakość nauczania. w zeszłym roku było w środku rankingów. Od września będzie miało siedzibę w najnowocześniejszym obiekcie szkolnym w Warszawie przy ul. Van Gogha, obok którego będzie Dom Kultury i czytelnia naukowa o hali sportowej nie wspomnę. Jest szansa, że magia nowego miejsca i zaangażowanie kadry może uczynić z tego liceum dobrą szkołę. Niestety w Białołęce jest dużo politycznego szumu dookoła tej szkoły i dużo środowisk niechętnych szkole z powdów ambicjonalnych (ktoś chciał być dyrektorem, ale mu się nie udało itd. ), które produkują masę plotek o liceum, zniechęcając do niego niedoinformowanych mieszkańców.
Argument z dojazdem do szkoły jest ważny i jest kolejnym atutem Herberta, oprócz jego nauczycieli, osiągnięć w dziedzinie wolontariatu, chóru szkolnego, czy sukcesów w Festiwalach Herbertowskich.
Pozdrawiam

REKLAMA

# BOB

21.01.2005 09:28

LIceum Herberta było faktycznie w rankingu - lecz NAJGORSZYCH SZKOŁ w Warszawie (patrz Życie Warszawy z dnia 14 stycznia 2005 r. ) I TO NA DRUGIM MIEJSCU. Z małego fiata nigdy nie zrobisz Mercedesa, a z liceum Herberta liceum Hoffmanowej. Na to trzeba dobrej kadry, a nie nauczycieli Herberta. Co z tego, że będą zaangażowani -z piasku bicza nie ukręcisz. Nawet nie pomoże im w tym magia nowego miejsca, wolontariat i chór szkolny i Unia Europejska.
Odnośnie osobnika o nicku Matka-Sławka-z Gdańska:
(naszego forumowego błazna) - człowieku Ty jesteś chory z nienawiści, albo masz schozofrenię paranoidalną, zbliżoną do komunistycznego fiksum dyrdum, połączonego z syndromem ROSENBLUMA (wybierz właściwy wariant)

# gregor

21.01.2005 10:12

Bob znam wielu nauczycieli z Herberta-mysle, ze nie dorastasz im do piet.

# BOB

21.01.2005 10:39

Ja nie jestem nauczcielem i nie mam zamiaru im dorastać do pięt.,
a swoje opinie o tej szkole opieram na tzw. empirii.
Wytłumacz więc, dlaczego ta szkoła ma tak niskie loty, co jest tego powodem?

REKLAMA

# gregor

21.01.2005 10:45

poziom mlodych bialoleczan- generalnie najnizszy w -wie (PATRZ testy po zakonczeniu gimnazjum)

 Matka_Sławka_z_Gdańska

21.01.2005 14:09

Czy opinia Kolegi Malkontenta ( oryginal czytajcie w watku Becikowe-Bełcikowe ) :
" ... jeśli chodzi o nowodwory to i tak to nikogo nie zmotywuje do poczęcia dziecka, przecież 90% nie jest tu zameldowane tylko... gdzie indziej "
.... zawierajaca wyrazne wskazanie co do pochodzenia tutejszych rodzicow, ma zwiazek z niskim poziomem umyslowym mlodych bialoleczan ( - jak to ladnie zapisal Kolega Gregor ), czy nie ?
Juz komunisci w swoim eksperymencie doswiadczyli, ze zbyt szybki awans spoleczny moze niesc ze wiecej szkody, niz pozytku !? Lazienka moze zamienic sie w chlew, a puzon w sedes ...
Bo gdzie indziej ...
Czy to nie z tych powodow mlodziez z tutejszych szkol w rankingach miejskich i ogolnopolskich wypada tak razaco zle ?
Co o tym myslisz BOB ?

# Obywatel PL

21.01.2005 14:42

W tego co widze to Odkryta pytała o gimnazjum a tu toczy sie dyskusja o Liceum Herberta. Nie wiem czy któreś z białołeckich gimnazjów jest dobre.Są w nich zarówno narkotyki jak i kradzieże.Zjawisko fali jest powszechne.Dyrekcjai nauczycieli wszystkiemu zaprzeczają bo nie chcą widziec problemu.Pracuje z młodzieżą i wiem dobrze co dzieje sie w szkołach.
Może więc wybrac jakieś niepubliczne gimnazjum-chyba jest takie na Wisniewie.
Jeżeli chodzi o liceum Herberta to na ono coraz lepsza opinię i kadre.niestety ciągnie sie za ta szkoła jak smród za szwadronem wojska opinia, którą pozostawił po sobie zespół szkół polfy.Nawet było take przysłowie "Matka polfa wszystkich przyjmie" i tak sie niestety działo.Walenie alpagi na ostatniej ławce było dosyć częstym zjawiskiem. Ale Herbert to nie zespół szkół , który tylko zmienił nazwę to nowa placówka a z tego co wiem to z tamtej kadry też sporo osób odeszło.
Myslę że ta szkoła ma szansę na rozwój i na to żeby stac sie dobrym warszawskim ogólniakiem ale musza zostac spełnione dwa warunki
1.szkoła musi walczyć o swój wizerunek i o dobra opinie
2 nasi białołeccy ( nie po ) radni powinni skonćzyć walke polityczną przy wykorzystaniu szkoły.
Pozdrawiam

REKLAMA

# Gertruda

21.01.2005 18:05

Obywatel PL-po pierwsze =radni nie toczą żadnych walk TYLKO NAKRESLILI wizje szkoły.Prawica ,przenieśc starą w nowe miejsce (głosy ) Gospodarność (wstrzymała się-uszy dorobi się póżniej typu tak myślelismy,wyczuwaliśmy że tak będzie ...itp) Lewica mówiła nowy nabór nauczycieli (konkursy) nowa jakość z wykorzystaniem najlepszych ,nowa wizja..nowa tradycja.Klamka zapadła i po herbacie.Stary Herbert w nowym miejscu.
Co do jakości i poziomu wiele racji ma Matka Slawka.Sporo przyjezdnych ma chęci ale brak im tradycji i jeszcze czegoś..co w póżniejszym czasie przekłada sie nae fekt koncowy.

# aa

21.01.2005 22:53

Każda szkoła jest dobra kiedy uczniowie się uczą, a nauczyciele potrafią sprzedawać wiedzę.
W każdej szkole są lepsi i gorsi zarówno uczniowie jak i nauczyciele.
Do "odkrytej". Nie patrz na rankingi i nie słuchaj rad życzliwych.
Jeśli nie masz zaufania do szkół białołęckich zapisz dziecko w Śródmieściu lub gdziekolwiek indziej.
Miej jednak świadomość, że i tam także są dobrzy i źli ......

# odkryta

26.01.2005 08:39

Tak, rzeczywiscie pytalam o gimnazjum. Czy ktos ma dziecko w niepublicznym gimnazjum na Wiśniewie? jaki jest koszt czesnego? czy sa egzaminy? jaki poziom nauczania? Bede wdzieczna za wszelkie rady

REKLAMA

# Pazurek

26.01.2005 09:35

Mój syn w tym roku kończy gimnazjum przy Strumykowej. I ja i on jesteśmy jak dotąd zadowoleni. Zobaczymy jak wypadnie w teście, ale to będzie wiadomo dopiero koło czerwca (wtedy też gazety zazwyczaj drukują rankingi według średniej z egzaminu). Jak dotąd (wbrew temu co piszą uczestnicy tej dyskusji - ciekawe na jakiej podstawie???) nikt go nie okradł, z narkotykami też nie było problemu (a staram się dmuchać na zimne, więc jestem czujna, a że studia skończyłam stosowne to wiem, że na razie rezultaty sa pozytywne). Początkowo były istonie pewne problemy z falą, ale szkoła je rozwiązała. Sama szkoła jest nowoczesna i dobrze wyposażona. Oferuje ciekawy i bogaty wachlarz zajęć pozalekcyjnych, a w ramch lekcji młodzi ludzie bywają w teatrze, kinie i na wystawach. Jedyny mankament jaki ja widzę to rozmiar tej szkoły, a co za tym idzie co najmniej raz w tygodniu każda klasa zaczyna lekcje o 7.10. To trochę wcześnie, ale za to zajęcia nigdy nie kończą się później niż o 16. Ale rzewczywiście gimnazjum na Wiśniewie (ul. Dziatwy) jest dobre. Patronat nad nim ma radiowa "trójka". Tyle, że żeby sie dostać trzeba dość dobrze zdać test po podstawówce i mieć niezłe świadectwo. Poza tym trzeba płacić cos koło 600 zł miesięcznie + wpisowe (ale nie jestem pewne tych cen i co jest w nich zawarte, a za co trzena jeszcze dopłacać).
Pozdrawiam.

# odkryta

26.01.2005 14:55

Pazurek, dziekuje. Wlasnie o takie informacje mi chodzilo. Czekam na wiecej glosow.

# Obywatel PL

27.01.2005 01:26

Do Pazurka :Jak dotąd (wbrew temu co piszą uczestnicy tej dyskusji - ciekawe na jakiej podstawie???) nikt go nie okradł, z narkotykami też nie było problemu
Ja tak napisałem powyżej.Na podstawie informacji jakie mam od uczniów z tamtej szkoły.Miałęm w swoim zyciu okazje pracowac z młodzieżą i wiem co nie co o naszych Białołęckich szkołach

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break