REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# Darek z Odkrytej

22.10.2012 13:03

Pragnę podziękować radnemu Korowajowi, że dociągnął temat do końca, jak zapowiadał i doprowadził do powstania strefy radarowej na osiedlowej drodze (ciągu ulic Nowodworska - Odkryta). Mam nadzieję, że wyhamuje to choć trochę wariatów pędzonych 100 km na godzinę osiedlową drogą. Raz jeszcze dzięki! :D

# Ola z pola

22.10.2012 13:06

Czytałam interpelację Korowaja odnośnie utworzenia przytaczanej strefy radarowej na odkrytej i jeżeli chodzi o tę ulicę zgadzam się w 100%.

# FOR

22.10.2012 13:12

Jestem jednym z tych co podpisał się pod listą, która w tej sprawie leżała u ochrony osiedli. Dobrze, że temat ruszył do przodu! Szkoda, że radnemu Korowajowi nie udało się załatwić progów, ale radar na dobry początek na ulicy Odkrytej to dobry kierunek.

REKLAMA

# Matka Madzi z Sosnowca

22.10.2012 13:25

Jak znam życie, radary te będą ustawione w miejscach gdzie najłatwiej wyrwać kasę kierowcom, czyli tam, gdzie spokojnie można jechać 70-80, a ograniczenie jest np. do 60 - ul. Modlińska.
A w ogóle to straż miejska powinna dostać miotły, łopaty i worki na śmiecie i zbierać psie kupy, a nie fotoradary, których będzie używała do ograbiania kierowców, a nie zapewniania bezpieczeństwa na naszych ulicach.

# Tridlle

22.10.2012 14:49

Masz rację.
Na Modlińskiej jest ograniczenie do 50km/h, a nie 60km/h. Większość jednak myśli, że do 60km/h, więc mandatów będzie mnóstwo i o to chodzi.
To nie walka z piratami tylko podatek od gapiostwa.
Pirat zwolni po czym przyspieszy.

# Cheniek z Odkrytej

22.10.2012 15:09

Po co stawiać fotoradary w mieście to głupota

REKLAMA

# MyNameIs

22.10.2012 15:12

@Triddle
Jak do 50 km/h kiedy znaki dorogowe informują o 60 km/h, a z 10 km/h tolerancją fotoradarów można jechać legalnie 70 km/h.

# MyNameIs

22.10.2012 15:13

Triddle
Jak do 50 km/h kiedy znaki dorogowe informują o 60 km/h, a z 10 km/h tolerancją fotoradarów można jechać legalnie 70 km/h.

# Piotrek

22.10.2012 16:38

Co do ul. Odkrytej to się zgodzę, mieszkałem tam, jeżdżę ostrożnie, ale nie do końca przepisowo, tamtędy jeździłem przy dobrych warunkach i braku dzieci na chodnikach ok. 70-80 km/h, jednak często zdarzali się tacy, którzy pomimo to mnie wyprzedzali najgorsze to, że często miało to miejsce np. na przejściu dla pieszych.

REKLAMA

# pytak

22.10.2012 17:45

I znowu w postach wychwalanie Korowaja pod niebiosa.
Panie Radny, sam pan sobie te laurki wystawia?

# tez z odkrytej

22.10.2012 20:15

#Darek z Odkrytej napisał(a) 22.10.2012 13:03
Pragnę podziękować radnemu Korowajowi, że dociągnął temat do końca, jak zapowiadał i doprowadził do powstania strefy radarowej na osiedlowej drodze (ciągu ulic Nowodworska - Odkryta). Mam nadzieję, że wyhamuje to choć trochę wariatów pędzonych 100 km na godzinę osiedlową drogą. Raz jeszcze dzięki! :D

A kto ci powiedział biedaku, że to jest droga osiedlowa.... :)

 tarantula01

22.10.2012 22:14

Myślicie, że http://bip.warszawa.pl/Menu_podmiotowe/Dzielnice/Bialoleka/Rada_2010_2014/Interpelacje_zapytania/default.htm?WSprawie=radar&Organ=2&Dzielnica=2&srh=1 z przed nieco ponad tygodnia przyśpieszyła temat w taki sposób, że w tym czasie wykonano organizacje ruchu i ją zatwierdzono?

REKLAMA

 tarantula01

22.10.2012 22:14

Myślicie, że http://bip.warszawa.pl/Menu_podmiotowe/Dzielnice/Bialoleka/Rada_2010_2014/Interpelacje_zapytania/default.htm?WSprawie=radar&Organ=2&Dzielnica=2&srh=1 z przed nieco ponad tygodnia przyśpieszyła temat w taki sposób, że w tym czasie wykonano organizacje ruchu i ją zatwierdzono?

# antyurzędnik

22.10.2012 22:59

Panie Wojciechu p.Korowaj jest "u władzy" więc jego interpelacja jest "łapana w locie" i nawet jeśli nie ma jeszcze formalnej odpowiedzi to fotoradar już stoi.
Jak widać w sierpniu 2012 radny korowaj występował o utworzenie progów zwalniających, a po otrzymaniu odpowiedzi 31.08.2012 potrzebował półtora miesiąca, aby się przypomnieć ponownie. Czyżby czekał, aż zapadnie decyzja?
Rozumiem, że wiedząc o tym co za chwilę będzie załatwione najłatwiej jest w tym momencie wystosować pismo, aby sukces miał POzytywnego Ojca.
W tym momencie nikt nie pamięta, że temat jest drążony przez innego radnego od ponad roku.

# antyurzędnik

22.10.2012 23:54

Przeglądając interpelacje radnych znalazłem przynajmniej cztery osoby, które interweniowały w tej sprawie.
Znalazłem też takie ciekawostki jak odpowiedzi na interpelacje:
nr 384 z której wynika, że praktycznie wszyscy urzędnicy dostają kwartalne nagrody- nie ma to jak rządzić się pieniędzmi podatników!!!
nr 379 o tym, że plac zabaw jest dobrym miejscem dla prywatnej reklamy- czy za bezprawne powieszenie baneru nie powinno być mandatu? a jednocześnie nr 185 gdzie to samo łamiącemu prawo radnemu przeszkadzało,
nr 311 z którego wynika, że gabinet dyrektorki BOK-u został miejscem spotkań dzięki temu, że wydano na meble do jego wystroju 6167 zł- wcześniej ( za śp. Dyrektora Służewskiego)więcej treści zawierały organizowane przez BOK imprezy, teraz więcej treści mieści się w gabinecie,
nr 163 dotyczącej parkingu przy UD. Okazuje się, że wykonanie biletomatów kosztowałoby ok.100 tysięcy złotych. Ciekaw jestem ile kosztowało wykonanie szlabanów i zatrudnienie ochroniarzy na całą dobę? Jednocześnie nie znalazłem żadnej informacji na temat parkingu dla pracowników urzędu i jego kosztów? Z pewnością kosztowało to więcej niż 100 tysięcy.

REKLAMA

# sds

23.10.2012 08:42

Przecwany jest ten Korowaj!
ale i jego wywieziemy na taczkach!

# luk

23.10.2012 10:21

Prawda jest taka, radny Marcin Korowaj ten temat podnosi od ponad roku: zbierał podpisy, męczył zarząd, łaził po mieszkańcach, rozwieszał plakaty po ulicach, pisał te interpelacje (610:"kontroli foto-radarowej w ciągu ulic Nowodworska-Odkryta" , 551:"poprawy bezpieczeństwa pieszych w ciągu ulic Nowodworska - Odkryta", 343:"montażu progów zwalniających na ul. Nowodworskiej - na odcinku: od kościoła - do placu zabaw") i wymęczył kota, coś się zmienia na Odkrytej. Temat doskonale znam, pomagałem Korowajowi przy tym temacie. Nie rozumiem w czym problem, najważniejsze, że to załatwił.

# Tridlle

23.10.2012 11:00

Montaż progów można byłoby uznać za poprawę bezpieczeństwa.
Natomiast dochody z fotoradarów zostały wpisane w budżet, a jak wiemy wszyscy są nico mniejsze wpływy, więc dostajemy nowe radary.
Opinia i starania radnych nie mają tu zbyt wiele do rzeczy. Aparaty staną, bo trzeba z ludzi ściągać kasę, a to dość skuteczny sposób, choć nie poprawia bezpieczeństwa co wielokrotnie udowodniono.
Podobnie się ma sprawa poprawy bezpieczeństwa od jazdy z włączonymi światłami w środku miasta w doskonałej widoczności. Pic na wodę.
Sam niedawno zapłaciłem jeden taki mandat za jazdę z prędkością 61km/h.
Byłem przekonany, że jest tam ograniczenie do 60, ale radar stał tam, gdzie już było to zniesione. Tym samym dostałem mandat za przekroczenie o 11km/h. Ponieważ nie karze się za przekroczenia do 10km/h to zapłaciłem 70zł za teoretyczne przekroczenie o 1km/h.
Taki to podatek od gapiostwa.
Teraz jak jadę to w pierwszej kolejności szukam radarów, a potem dopiero zwracam uwagę na sytuację na drodze.

REKLAMA

# Antek

23.10.2012 11:02

Uważajcie na kamery monitoringu. Na Porajów robią takie zdjęcia, że się nie wyprzecie, że nie znacie tego kogoś kto w Waszym samochodzie gada przez komóre

# Forsaken

23.10.2012 13:39

Do Tridlle.
Nie wprowadzaj ludzi w błąd na ulicy Modlińskiej są znaki podwyższenia dopuszczalnej prędkości do 60km/h. Były już na ten temat posty pod inną informacją o Modlińskiej.

# Tridlle

23.10.2012 14:48

#Forsaken napisał(a) 23.10.2012 13:39
Do Tridlle.
Nie wprowadzaj ludzi w błąd na ulicy Modlińskiej są znaki podwyższenia dopuszczalnej prędkości do 60km/h. Były już na ten temat posty pod inną informacją o Modlińskiej.

Ok. Może i jest do 60km/h na całej długości Modlińskiej. Nie wiem.

REKLAMA

# wyborca

23.10.2012 16:15

Na całej długości nie ma 60 km/h, np. od Kowalczyka do mostu jest 50 km/h.

 Matka_Sławka_z_Gdańska

23.10.2012 16:15

A szkoda, że nie wiesz?! Bo najpierw Fred Buscaglione po włosku, a potem Wiesław Gołas po polsku, śpiewali:
"Teresa! Daj spokój! Auto nie jest do zabawy..."
I może od tego trzeba byłoby zacząć Wasze spotkania z motoryzacją, prawem o ruchu drogowym, cywilizacją, życiem społecznym... I z tym miastem.
A nie od demolowania ulicy, którą z takim trudem i po tylu latach wyremontowano. Poczytajcie na tym Forum wątki z lat 2004-2005 o Nowodworskiej. Wspomnijcie Matczyne przypowieści o Czukczach, co brodzili koło mostu i stare, polskie przysłowie, również cytowane tu przez Matkę parę dni temu.

# Tridlle

23.10.2012 17:28

Ubolewałem, że nie wiem więc pojechałem w kierunku wyjazdowym z miasta.
Ograniczenia/zwiększenia.
Na zjeździe z mostu jest znak 60.
Za Kowalczyka jest 60.
Za Ekspresową jest 60.
Na końcu wiaduktu 40.
Za wiaduktem 60.
Za Światowida 60.
Za Sąsiedzką nic nie ma.
Za Drogową 60.
Za Klasyków 60.
Za Kabrioletu nie ma.
Za Mehoffera 60.
Dalej nie wiem.

# Hak

23.10.2012 22:58

tarantula01 napisał(a) 22.10.2012 22:14
Myślicie, że http://bip.warszawa.pl/Menu_podmiotowe/Dzielnice/Bialoleka/Rada_2010_2014/Interpelacje_zapytania/default.htm?WSprawie=radar&Organ=2&Dzielnica=2&srh=1 z przed nieco ponad tygodnia przyśpieszyła temat w taki sposób, że w tym czasie wykonano organizacje ruchu i ją zatwierdzono?

Z całym szacunkiem do tarantula01.
1. Korowaj realnie sprawuje władze jego interpelacje są traktowane priorytetowo.
2. Jemu nikt nie odmówi, bo jak fora mówią jest szarą eminencją w PO.
3. Uchodzi za osobę skuteczną która doprowadza tematy do końca i na pewno nie angażował się tak bardzo w temat by teraz powiedzieć, że nic nie może załatwić dla tego tak temat przyśpieszył z korzyścią dla mieszkańców.
4. Trzeba oddać Korowajowi "5 groszy", mamy namacalne rezultaty jego roboty!

# zielona

24.10.2012 08:29

Ok, skoro Korowaj jest taki dobry, w najbliższym czasie sprawdzę jego możliwości. Zielona Białołęka ma mnóstwo problemów, z którymi nie radzą sobie lokalni radni. Sprawy rozgrzebane od lat. Efektów nie ma.

# z Dąbrówki

24.10.2012 16:06

A ja podziękuję tutaj Panu Tumaszowi za fotoradar przy Modlińskiej. Starał się i zgłaszał wnioski w tej sprawie. I w końcu będzie można przejść przez Modlińską w tamtym miejscu bez obawy o życie.

# barteks

03.11.2012 20:07

Nie chcą płacić podatków, niech płacą w postaci mandatów no nie??

# barteks

03.11.2012 20:07

Nie chcą płacić podatków, niech płacą w postaci mandatów no nie?

 antyurzędnik

03.01.2013 19:01

Ciekawe kiedy zareaguje ktoś z radnych na leżący praktycznie od momentu postawienia go znak informujący o kontroli radarowej przy skręcie z Mehoffera w Nowodworską.
Jakiś mądry lub podchmielony go złożył do parteru i od tamtej pory sobie znak odpoczywa. Kilka razy widziałem pojazdy policyjne, które stoją na Nowodworskiej i Odkrytej, ale tak na dobrą sprawę można odmówić zapłaty mandatu jadąc od Mehoffera, bo znaku o kontroli radarowej brak ( a z pewnością nie można odczytać) przynajmniej do kolejnego skrzyżowania przy wieży dla jerzyków.

 Matka_Sławka_z_Gdańska

04.01.2013 12:06, wpis modyfikowany 12 razy,ostatnio 04.01.2013 13:56

Kość potyliczna! Jak znak przetrącona.
"Po łacinie": os occipitale - składa się u małpy z: części podstawy, części bocznych, a tych są dwie ( posierpniowemu bydłu spod stoczni wyjaśniamy: do policzenia potrzebne są dwa palce - jeden palec, to kciuk i drugi palec, może być wskazujący. Trenujcie liczenie i odkładajcie sobie w pamięci.) i tak zwanej łuski potylicznej. Jest to ta kość czaszki, gdzie znajduje się otwór potyliczny zwany wielkim. Łączy on jamę mózgoczaszki z kanałem kręgowym kręgosłupa. Potylica znajduje się powyżej karku, czyli jest to część czaszki wysunięta najbardziej ku tyłowi, a zatem odpowiada również za wrażenia estetyczne wynikające z wymodelowania damskiej główki ładnie upiętym kokiem. Tak? Drogie panie... :) A po latach dzięki jej istnieniu, reżyser z Łodzi może ładnie ujać konsekwencje Cudu nad Wisła i pokazywać je w Moskwie, co? Panowie? Oj ważna jesy potylica, bardzo :) Od przodu znajduje się kość czołowa, dalej ciemieniowa, a najbardziej ku tyłowi właśnie kość potyliczna. Dostać "dyńkę", w tak zwaną kość potyliczną, to znaczy być zaatakowanym, od tyłu, np. łomem... lub jak w naszym wypadku, obrócić się gwałtownie od zagrożenia. Ze strachu? Z rozsądku? Intuicyjnie? I narazić na cios z tyłu...czyli przyjąć w sygnalizowanym strachu, marnej samoobronie lub niechęci do niebezpieczeństwa, śmierć. Prawda? Bo podświadomość, to zupełnie coś innego niż logika. To coś więcej. Pan Bartłomiej Włodkowski nazwałby to darem bożym, Matka instynktem. Bóg (duża litera, bo na początku zdania) jest "ok" i nie zabija. A zwierze ma swój rozum.
Krzysztof już raz usunął Matce nieśmiałe pytanie w tej sprawie.
A rodza się same, Szanowny Panie Redaktorze! Szczególnie teraz, po sekcji.
Przede wszystkim, postawa prokuratury! Skąd ta ludzka troska, nagle? O kamratów? Skoro w Opolu mundurowe bydło państwa, mogło było wywlec w środku nocy za mordę z domu matkę trojga dzieci, bo nie dała folksdojczowi na wino działki, a je same - te dzieci - oddać w ręce - po zdarzeniach na Pomorzu, tak Matka zakłada - bandytów z samorządowej opieki społecznej...! To skąd ta delikatność okazana przez prokuraturę warszawską PT Rodzicom? Co o 12 w nocy wywlekli 5-cio letnie dziecko na dwór? A w czapce było? Może w kapturze? Magistrze prawa jeden z drugim? Czy z gołym łbem poszło w noc zimową? A odwracało się od puszczanych ładunków wybuchowych bez jakiegokolwiek certyfikatu ( były certyfikaty jakieś na tym "chińskim" łajnie? Sprzedawca, miał prawo tym handlować? ) tyłem, co? Skoro w potylicę dostało? Bało się dziecko huku eksplozji i ognia? Gdzie stało? Metr od wyrzutni? Dwa? Dzisiaj rodzice nie mogą się stawić, bo co ? Się nie "wykupciali" rano, a jutro tez nie, bo jest konkurs czterech skoczni? A matka z Opola mogła iśc do "polskiego pierdla" w środku nocy? Chociaż "na Wspolnej" leciało... :) A może są nie tylko w szoku, ale i z Platformy Obywatelskiej? O...! To zmienia postać rzeczy diametralnie!
Jeżeli tak, jeżeli są, to to zdarzenia Matkę cieszy! Panie(i) Prokurator, proszą Matka przyjąć to wprost do wiadomości. Tak cieszy, jak smuci wasza postawa.

 tarantula01

09.01.2013 23:55

antyurzędnik napisał 03.01.2013 19:01
Ciekawe kiedy zareaguje ktoś z radnych na leżący praktycznie od momentu postawienia go znak informujący o kontroli radarowej przy skręcie z Mehoffera w Nowodworską.
http://radny.com.pl/dok2kadencja/int2kadencja/int2_314-now130107znaki.pdf
Pozdrawiam

 tarantula01

09.01.2013 23:55

antyurzędnik napisał 03.01.2013 19:01
Ciekawe kiedy zareaguje ktoś z radnych na leżący praktycznie od momentu postawienia go znak informujący o kontroli radarowej przy skręcie z Mehoffera w Nowodworską.
http://radny.com.pl/dok2kadencja/int2kadencja/int2_314-now130107znaki.pdf
Pozdrawiam

 Matka_Sławka_z_Gdańska

10.01.2013 07:56

Ten? Ten stoi. Tamten za nim leży. Czy Matka rozumieją prawidłowo ten przekaz?

 tarantula01

10.01.2013 22:11

Tak, dziesięć :)

 tarantula01

10.01.2013 22:11

Tak, dziesięć :)

 antyurzędnik

10.01.2013 23:00

Ten i widzę, że dziś odżył i stanął pionowo. Nie wiem na jak długo...

 tarantula01

10.01.2013 23:04

Dziś: Baczność !
Jutro: Spocznij !

 tarantula01

10.01.2013 23:04

Dziś: Baczność !
Jutro: Spocznij !
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe