REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Czy most Grota ma pecha?

# Kotkaa

07.07.2003 17:42

Zastanawiam się, czy to pechowy most, czy po prostu z nim mam najwięcej do czynienia. Dzisiaj TIR wyleciał z wiaduktu, kierowca nie żyje, szczęście, że nie spadł na jezdnię pod spodem.
Rozumiem, że po Świętokrzystkim czy Poniatowskim TIRy nie jeżdżą, ale o innych mostach jakoś nic nie słychać. Czy my mamy łuki źle wyprofilowane, czy jak?

# Shift

07.07.2003 21:06

Nic podobnego.Wina leży po stronie kierowcy, który to zbyt pewnie wjechał na wiadukt nie zwalniając.

# nicka

08.07.2003 12:47

Nie tylko on jechał za szybko po wiadukcie. Często widzę delikatnie mówiąc ludzi bez wyobraźni, którzy albo zjeżdżają z dużą prędkością z mostu na Modlińską, albo wjeżdżają tak jak ten nieszczęśnik od strony Jagiellońskiej i na łuku wcale nie zwalniają. Ja od momentu, kiedy kilka lat temu przeczytałam informację, że kobieta spadła samochodem z wiaduktu, bo nie wyrobiła się na zakręcie (na szczęście przeżyła), zawsze jadę po łuku najwyżej 50/h i to wtedy, gdy nie jest ślisko. A jechaliście może autobusem 510? Ten jak zjeżdża z mostu, to na wiadukcie grzeje tak samo jak po prostej. Miejmy nadzieję, że nigdy nie spadnie.

REKLAMA

# piwna

08.07.2003 21:58

Dziś, dzień po tragedii ciężarówki z paszą, widziałam jak jakiś idiota w podobnej ciężarówce, jadący od Żoliborza, wepchnął się przed 510 ledwo, ledwo wyrabiając się przed rozjazdem Modlińska/Jagiellońska. Ludzie naprawdę nie mają wyobraźni...

# jack73

09.07.2003 14:52

no i dobrze - jakby wszyscy sie tak turlali po 50 po tych mostach i wiaduktach wracalbym do domu 3 godziny

# nicka

10.07.2003 12:19

jack73 -tu nie chodzi o wolniejszą jazdę po moście tylko na samych na zjazdach, które mają wąskie i ostre zakrety. Ale pewnie, lepiej pędzić narażając siebie i innych na kalectwo lub śmierć. Poza tym w godzinach szczytu na pewno nie jeździsz po zjazdach szybciej niż 30, a poza szczytem jak byś nie jechał, to przejazd przez Grota i po zjazdach, to jest chwila, nawet jeśli na łuku zwalniasz. Jeżeli widzisz siebie w roli pasztetu na drodze pod wiaduktem, to pędź jak wariat, ale jeżeli przy okazji kogoś zabijesz, to wiedz, że będzie to morderstwo.

REKLAMA

# jack73

10.07.2003 14:10

no dobrze juz dobrze - po prostu denerwuja mnie te przepisy ograniczajace do 50/h czy do 60 po modlinskiej - i tak sie jezdzi 100. Lepiej postawic znak 80 i pilnowac zeby tego nikt nie przekraczal, bo to wszystko zaczyna mi przypominac przesadny dewotyzm.... tak na marginesie - gdyby nie zjezdzac na modlinska z grota a jechac dalej do zabek to stoi znak ograniczenia do 40 - no nie da sie tyle jechac po prostu

# Basia

11.07.2003 10:15

To ograniczenie do 40km/h jest związanie z jakością wiaduktu a nie bezpieczeństwem. Chociaż fakt, że ciężko jest się do tego stosować.

# Kotkaa

11.07.2003 10:24

Skoro związane jest z jakoscią wiaduktu, to z bezpieczeństwem, niestety, też. Przejedzie taki TIR kilkutonowy górą z dużą szybkością, a z dołu urwie się kawałek betonu i trafi w rozpędzon osobowy... Kiedy patrzę na stalowe przypory przy słupach pod Grotem, to mam poważne wątpliwości, czy w ogóle powinnam jechać tym mostem albo pod tym mostem.

REKLAMA

# nicka

11.07.2003 15:13

ale czy mamy jakąś alternatywę? Most czy pod mostem - mamy tylko te dwie drogi. Cztery lata temu, jak sprowadzałam się na Nowodwory Jagiellońska była gładziudka jak stół, a Grot prawie pusty. Teraz jazda po jednym i po drugim jest utrapieniem - Jagiellońska, bo dziury, Grot, bo korki i dziury.

# martyna

12.07.2003 22:06

Swoja drogą to niezłe rozwiązanie, zawsze zadziwia mnie pomysłowość naszych drogowców. Jak droga jest byle jaka, to się jej nie naprawia, tylko ustawia znak ograniczenia prędkości i "uwaga dziury/garby". I załatwione, niech się kierowcy martwią...

 cezar

23.07.2003 00:48

hehehe smiesznie piszecie, ja mieszkam 20lat na Białołece i powiem tylko,ze Jagielońska nigdy nie była gładka jak stół, a co do Grota to nawierzchnia jest teraz Nowa bo niedawno ja połozyli [nie mowie o zjazdach i podjazdach po stronie praskiej] Most Grota Nie jest Nowym mostem i nie wymagajcie zeby był w idealnym stanie [fakt ze nikt o niego nie dbał nigdy]

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe