REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Czy most Grota ma pecha?

# Kotkaa

07.07.2003 17:42

Zastanawiam się, czy to pechowy most, czy po prostu z nim mam najwięcej do czynienia. Dzisiaj TIR wyleciał z wiaduktu, kierowca nie żyje, szczęście, że nie spadł na jezdnię pod spodem.
Rozumiem, że po Świętokrzystkim czy Poniatowskim TIRy nie jeżdżą, ale o innych mostach jakoś nic nie słychać. Czy my mamy łuki źle wyprofilowane, czy jak?

# Shift

07.07.2003 21:06

Nic podobnego.Wina leży po stronie kierowcy, który to zbyt pewnie wjechał na wiadukt nie zwalniając.

# nicka

08.07.2003 12:47

Nie tylko on jechał za szybko po wiadukcie. Często widzę delikatnie mówiąc ludzi bez wyobraźni, którzy albo zjeżdżają z dużą prędkością z mostu na Modlińską, albo wjeżdżają tak jak ten nieszczęśnik od strony Jagiellońskiej i na łuku wcale nie zwalniają. Ja od momentu, kiedy kilka lat temu przeczytałam informację, że kobieta spadła samochodem z wiaduktu, bo nie wyrobiła się na zakręcie (na szczęście przeżyła), zawsze jadę po łuku najwyżej 50/h i to wtedy, gdy nie jest ślisko. A jechaliście może autobusem 510? Ten jak zjeżdża z mostu, to na wiadukcie grzeje tak samo jak po prostej. Miejmy nadzieję, że nigdy nie spadnie.

REKLAMA

# piwna

08.07.2003 21:58

Dziś, dzień po tragedii ciężarówki z paszą, widziałam jak jakiś idiota w podobnej ciężarówce, jadący od Żoliborza, wepchnął się przed 510 ledwo, ledwo wyrabiając się przed rozjazdem Modlińska/Jagiellońska. Ludzie naprawdę nie mają wyobraźni...

# jack73

09.07.2003 14:52

no i dobrze - jakby wszyscy sie tak turlali po 50 po tych mostach i wiaduktach wracalbym do domu 3 godziny

# nicka

10.07.2003 12:19

jack73 -tu nie chodzi o wolniejszą jazdę po moście tylko na samych na zjazdach, które mają wąskie i ostre zakrety. Ale pewnie, lepiej pędzić narażając siebie i innych na kalectwo lub śmierć. Poza tym w godzinach szczytu na pewno nie jeździsz po zjazdach szybciej niż 30, a poza szczytem jak byś nie jechał, to przejazd przez Grota i po zjazdach, to jest chwila, nawet jeśli na łuku zwalniasz. Jeżeli widzisz siebie w roli pasztetu na drodze pod wiaduktem, to pędź jak wariat, ale jeżeli przy okazji kogoś zabijesz, to wiedz, że będzie to morderstwo.

REKLAMA

# jack73

10.07.2003 14:10

no dobrze juz dobrze - po prostu denerwuja mnie te przepisy ograniczajace do 50/h czy do 60 po modlinskiej - i tak sie jezdzi 100. Lepiej postawic znak 80 i pilnowac zeby tego nikt nie przekraczal, bo to wszystko zaczyna mi przypominac przesadny dewotyzm.... tak na marginesie - gdyby nie zjezdzac na modlinska z grota a jechac dalej do zabek to stoi znak ograniczenia do 40 - no nie da sie tyle jechac po prostu

# Basia

11.07.2003 10:15

To ograniczenie do 40km/h jest związanie z jakością wiaduktu a nie bezpieczeństwem. Chociaż fakt, że ciężko jest się do tego stosować.

# Kotkaa

11.07.2003 10:24

Skoro związane jest z jakoscią wiaduktu, to z bezpieczeństwem, niestety, też. Przejedzie taki TIR kilkutonowy górą z dużą szybkością, a z dołu urwie się kawałek betonu i trafi w rozpędzon osobowy... Kiedy patrzę na stalowe przypory przy słupach pod Grotem, to mam poważne wątpliwości, czy w ogóle powinnam jechać tym mostem albo pod tym mostem.

REKLAMA

# nicka

11.07.2003 15:13

ale czy mamy jakąś alternatywę? Most czy pod mostem - mamy tylko te dwie drogi. Cztery lata temu, jak sprowadzałam się na Nowodwory Jagiellońska była gładziudka jak stół, a Grot prawie pusty. Teraz jazda po jednym i po drugim jest utrapieniem - Jagiellońska, bo dziury, Grot, bo korki i dziury.

# martyna

12.07.2003 22:06

Swoja drogą to niezłe rozwiązanie, zawsze zadziwia mnie pomysłowość naszych drogowców. Jak droga jest byle jaka, to się jej nie naprawia, tylko ustawia znak ograniczenia prędkości i "uwaga dziury/garby". I załatwione, niech się kierowcy martwią...

 cezar

23.07.2003 00:48

hehehe smiesznie piszecie, ja mieszkam 20lat na Białołece i powiem tylko,ze Jagielońska nigdy nie była gładka jak stół, a co do Grota to nawierzchnia jest teraz Nowa bo niedawno ja połozyli [nie mowie o zjazdach i podjazdach po stronie praskiej] Most Grota Nie jest Nowym mostem i nie wymagajcie zeby był w idealnym stanie [fakt ze nikt o niego nie dbał nigdy]

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024