REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

ciekawy wykład.....

# TVNnabijaludzina sms-ach

26.03.2004 11:01

wczoraj miałem wykład z psychologii i rozmawialiśmy na temat degradacjii słownictwa.
Kiedyś to nikt nie mówił tego słowa, ale teraz to się słyszy na każdym rogu ulicy. Dawniej jeśli mówiono te słowo to pęłne a nie jego urywek mam na myśli "kurwa twoja mać" i tego słowa nie ekspaltowano bo była większa kultura.
Teraz to każdy to mówi słowo z łaciny "kurwa" oznacza kobieta schylona. Teraz kto każdy tak mówi w naszym otoczeniu tak naprawdę obraż nas samych tacy ludzię, którzy tak mówią jak stwierdził mój profesor to "ludzie z dołów".
Dziwnie te słowa brzmiały, z ust profesora który ma ponad 65 lat na auli zapanowała konsternacja, ale taka jest widocznie prawda.
Co wy sądzicie na temat zmian dotyczących Polskiej mowy?
Czy powinno je się wzbogacać dodatkowymi wyrazami(nie mówię o niecenzuralnych słowach)?

# vizytor

26.03.2004 11:42

Czy ktoś coś zrozumiał z tego bełkotu?
Kochany TNV-cos-tam: czy Ty będziesz prawnikiem, lekarzem, nauczycielem?

# dziekan

27.03.2004 16:27

Student, co ty k**** wiesz o języku polskim?

REKLAMA

 dar200

27.03.2004 19:17

Popełniasz błedy nie tylko w mowie ale także w pisaniu i interpunkcji.Bez aluzji ale przeczytaj swój tekst 2 razy poszukaj i napraw błędy.A tak na marginesie to forum służy do czego innego.Mówimy czsami po łacinie co nie znaczy brzydko.Każdy z nas ma chwilę słabości i to trzeba uszanować.Wiem że mnie skrytykujesz ale zastanów się ile razy Tobie się to zdarzyło lub zdarza.Pozdrawiam serdecznie.

# nicka

31.03.2004 16:10

Ale po co? Czemu to służy? Kiedyś były takie określenia jak "psia kość", czy "choroba" i normalni ludzie (nie ci z dołów) nawet w dużym wzbużeniu używali takich czy podobnych słów. Ale teraz jest moda na słowa niecenzuralne nawet wśród dzieci i uważa się, ze jeżeli ktoś nie przeklina nie jest "cool". Znam wielu ludzi, którzy nie klną i wcale nie czują się przez to gorsi. Więc zamiast stwarzać problemy czy takie słowa są dozwolone czy nie, po prostu przestańmy ich używać. Świat na tym nie straci, a samopoczucie wielu ludzi narażonych na ich słuchanie zyska.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe