REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# mis

30.04.2013 11:52

przykre... i wymowne... najgorsze, że prawdziwe...

# P.D

30.04.2013 19:22

co dalej Burmistrzu ? robić coś Pan bedzie dalej czy czekamy na kolejne tragedie? czekamy na interwncję i jakąs kampanię a przede wszystkim na zatrudnianie specjalistów a nie tylko karierowiczów w szkołach:(

# gosiek

30.04.2013 19:42

bardzo współczuje mamie i zycze jej duzo siły.społeczenstwo umie tylko mówić po fakcie,kiedy juz jest pozamiatane"gdzie byli specjaliści?".rzadko społeczenstwo mowi w trakcje, a wcale profilaktycznie

REKLAMA

# gosiek

30.04.2013 19:50

wszystkie decyzje szkoly chce zawsze na piśmie.jesli szkoła odmawia ,a juz nie odmawia ,jest jeszcze kuratorium.polecam ten sposób na polskie dbanie o dobro dziecka.bo jedyną prawdą jest ta, ze nikt nie zadba o dziecko oprócz rodziców.instytucje te panstwowe mają do w zyci

# autymama

30.04.2013 22:16

...........takie jest nasze życie .......życie rodziców MEGA POCIECH.... Pozdrawiam i zyczę maaaaaaaaaaaasę siły . Ola - mama 12-latka autystyka.

# Agi

01.05.2013 07:47

ze świetlicą też jest tam problem, niech tylko dziecko ma choćby lekką nadpobudliwość już nie mówiąc o pełnym ADHD a rodzice już są "zmuszani " do zapisywania na prywatną świetlice za pieniądze- oczywiście w sprytny , manipulacyjny sposób " zachęcani"....bo przecież instytucja święta musi być... zresztą potwierdza się fakt że dziecko tej Pani było nie zabierane na wycieczki szkolne podczas gdy szkoła jednocześnie sobie nie zarzuca nic złego...Absurd !!!!!!!! To dowodzi faktu , że szkoła ma ogromną nadzieję że pojedyńcza jednostka nie da rady sobie podczas gdy szkoła jest uważana za silną i wielką !

REKLAMA

# aga_m_2008

01.05.2013 08:54

Przykre niestety ale prawdziwe.... jestem mama 10 letniego chłopca chorego na autyzm i doskonale rozumiem przez co przechodzą rodzice,,,,, swiadomosc ludzi na temat autyzmu jest na poziomie zerowym..... Na kazdym kroku borykam sie z przeciwnosciami i niestosownymi i krzywdzacymi komentarzami wobec mnie i dziecka

# Mila

01.05.2013 10:31

AGA - byłem świadkiem w barze jak dziecko z autyzmem wylało zupę przy stoliku na obcego klienta. Ogromna awantura. A matka mówi ludzie co wy chcecie moje dziecko jest autyczne. Wy też musicie zrozumieć innych a wy tylko narzekacie , że inni są winni. Bardzo szkoda mi dziecka ale opiekunowie mają również obowiązki.

# ewa

06.05.2013 09:41

wiem cos na ten temat, jestem mamą syn ma 14 lat, i chodzi do masowej szkoly, widze co sie dzieje, w szkole, nauczyciele są ok, ale uczniowie to jedna wielka tragedia smieja sie z niego i ze mnie , a poradnia PP, to tez jedna wielka porazka

REKLAMA

# mama-autyzm

06.05.2013 11:44

bardzo wpółczuję! sama jestem mamą chłopca z autyzmem, jeszcze małego, ale przeraża mnie przyszłość syna. serdecznie pozdrawiam!

# Morog

06.05.2013 12:22

przykre, tylko że jestem pewien, że opisane zostały tylko najlżejsze zachowania Kuby

# madzik

06.05.2013 13:24

Kurcze przykre to bardzo, czytałam ten artykuł z przerażeniem. Sama mam synka 3 letniego z autyzmem i od roku walczymy różnymi terapiami o to by miał w miarę normalne życie ,ale co to zmieni skoro społeczeństwo jest tak bardzo zacofane, nieświadome i złośliwe...
Wytrwałości dla Mamy Kubusia życzę

REKLAMA

# Asia

06.05.2013 15:36

Droga Pani
Popłakałam się i nic więcej nie mogę zrobić.Jestem mamą 8 letniej Gabrysi,też autystki i w głowie nie mogę sobie poukładać tego co spotkało Panią i syna.
Koszmar i aż trudno pojąć że to ...."Ludzie ludziom zgotowali ten los."
Życzę dużo sił,szczęścia do otoczenia i dużo zrozumienia.

# Rohatyna

06.05.2013 17:05

Napisałam ksiązkę na ten temat. To powieść, nie publikacja naukowa. " Syndrom Czerwonej Hulajnogi", z niej można się dowiedzieć więcej o takich kwiatkach. Ech ...

# Autyzm jest wśród nas

06.05.2013 17:17

Jestem rodzicem dziecka z autyzmem, chętnie nawiążę kontakt z rodzicami ze wspólnym problemem celem integracji ( nie tylko z Warszawy) , do kontaktu zapraszam poprzez e-mail : daisy200363ster@gmail.com RAZEM MOŻE BYĆ ŁATWIEJ

REKLAMA

# pedagog

06.05.2013 21:23

że na prowincji są problemy z diagnozą i terapią to rozumiem, ale blisko stolicy, czy w jej centrum??? to kpina jakaś jest

# Adam.W

08.05.2013 10:29

Nie dajcie się.Jesteście dzielni. Zwłaszcza ty chłopie:)

# gosia

09.05.2013 00:01

Szkoły kompletnie nie znają problemu autyzmu dopóki nie trafi im się taki uczeń,jest wtedy królikiem doświadczalnym .Cud jeśli nauczyciele chcą współpracować z rodzicami i słuchać ich wskazówek ,ale w większości mają się za wszechwiedzących bo mają wujka google ,to porażka. Wyczytają w necie o autyzmie jak było w przypadku mojego syna i myślą że sobie dadzą radę.A po kilku tygodniach jak obuchem w łeb ,zderzenie z rzeczywistością !! Zero inicjatywy z ich strony ,najlepsza rada,:niech pani się zastanowi nad zmianą szkoły.Ja to bym się zastanowiła nad zmianą kadry a nie szkoły ,gdybym tylko mogła.Współczuję tej mamie i jej synkowi ,bo nie tylko nauczyciele ale i uczniowie nie spisali się tutaj.Straszne !

REKLAMA

# Tenia

09.05.2013 07:53

dla tych dzieci powinny być szkoły specjalne

 Matka_Sławka_z_Gdańska

09.05.2013 08:49, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 09.05.2013 09:01

Uważa Matka, że autystyczne dziecko jest ciężarem społecznym. Posierpniowa, rządzona przez Platformę Obywatelską Polska, członek Unii Europejskiej, borykająca się z zadłużeniem Grecji, Cypru, Hiszpanii i Włoch, budująca właśnie 7 kilometrow II linii metra we współpracy z tureckimi kucharzami wśród katastrof budowlanych co 300 metrów, nie może sobie pozwolić na nic więcej, niż czcze, puste frazesy...? Byle nie placić :)
A dlaczego? Bo każda złotówka wydana na leki, na pedagoga, na zajęcia profilaktyczne, itp, to mniej pieniędzy na wypłaty, na domy, na auta, na oświatę własnych dzieci i inne uciechy partyjnego bydła.

# xxx

09.05.2013 09:20

Tenia, dla tych dzieci są też szkoły integracyjne, dzieci autystyczne są często z wysokim IQ, poczytaj, poznaj autyzm a potem wypowiadaj się geniuszu bez krztyny empatii

REKLAMA

# jutka

19.05.2013 11:19

To przykra i straszna historia , jak ludzie mogą być tacy obojętni na takie sprawy .

# jutka

19.05.2013 11:23

To smutna historia, nie rozumię tych wszystkich ludzi, którzy otaczali Jakuba.
Zamiast pomóc to jeszcze utrudniali
Nie widzieli że Jakub ma problem ze sobą ? DZIWNE!!

# bobofruit

20.05.2013 15:12

najgorsze jest to, że rodzice zdrowych dzieci zamiast być samym uczulonym na przekazywanie odpowiednich wartości swoim dzieciom to uczą ich nietolerancji bo dla nich takie osoby są nienormalne i najlepiej żeby były trzymane w izolacji a wystarczyłoby posiadać trochę empatii bo autystycy nie są ani agresywni ani chamscy po prostu są szczerzy bez złudnej maski i wystarczy empatycznie z nimi
rozmawiać bo głupi wcale nie są....

REKLAMA

# Mariola

20.05.2013 15:28

ktoś na forum pisał, , że dziecko wylało zupę na głowę drugiej osoby - to dziękuję za tą do bólu szczerość.Widać, że rodzice za swoje niepowodzenia winę zwalają na innych.

# gaaaa

06.06.2013 21:15

Niestety, jeśli chodzi o ludzi to jest tutaj kłamstwo! Dzieci nie są niczemu winne, ponieważ Kuba sam nam dokuczał, a jeśli chodzi o zieloną szkołę to nie pojechał dlatego że bardzo źle się zachowywał. My nic nie wiedzieliśmy o jego autyźmie, wtedy inaczej byśmy zareagowali!

# wyborca

07.06.2013 15:24

#Mariola napisał(a) 20.05.2013 15:28
ktoś na forum pisał, , że dziecko wylało zupę na głowę drugiej osoby - to dziękuję za tą do bólu szczerość.Widać, że rodzice za swoje niepowodzenia winę zwalają na innych.
Czytaj ze zrozumieniem.
#Mila napisał(a) 01.05.2013 10:31
AGA - byłem świadkiem w barze jak dziecko z autyzmem wylało zupę przy stoliku na obcego klienta. Ogromna awantura. A matka mówi ludzie co wy chcecie moje dziecko jest autyczne. Wy też musicie zrozumieć innych a wy tylko narzekacie, że inni są winni.

# frau

11.06.2013 07:32

gaaa- co durnoty wypisujesz! po pierwsze dziecko miało orzeczenie o niepełnosprawności kiedy chodziło do szkoły czyli dyrekcja i nauczyciele wiedzieli a także zapewne dzieci wiec dokuczanie to jest ze strony dzieci i wychowania rodziców , nie ma usprawiedliwienia na to " bo nam dokuczał" a co robiły te biedne zdrowe dzieci? szydziły z dziecka! i jest na to świadków masa !
jeżeli jesteś pracownikiem tej szkoły np pedagogiem to tylko pokazuje że brak Ci wykształcenia bo szkoła ma status integracyjnej i każdy powinien być równo traktowany a nie zostawiony sam sobie szczególnie że interwencje były zgłaszane wiele razy ale nikt się tym nie zajmował co gorsze nadużywali swojej kompetencji działając na niekorzyść dziecka bez uprzedniego porozumienia z rodzicami i tyle w temacie.

# agajak14

26.06.2013 21:59

to samo mam u swojego syna w szkole na Żytniej 166 w warszawie aż syna zabrałam o domu.szkoła i opieka społeczna uważają że dzieciom autystycznym będzie lepiej w ośrodku.mój numer 505408858 i 730531834

# Rodzina

25.07.2013 03:32

Bardzo współczuję Kubie i jego Mamie. Zyczę, aby w Ich otoczeniu znalazy się osoby mądre, serdeczne i życzliwe.
Szkoła SZP Nr 342 na ul. Strumykowej to nieprzyjazne i bardzo niebezpieczne miejsce dla dziecka. Ma złą reputację w Warszawie. W szkole tej jest źle, ponieważ władze oświatowe akceptują łamanie przez dyrekcję praw dziecka i przepisów (udokumentowane). Kuratorium zamiast rozliczyć nauczycielkę i dyrekcję za złamanie Statutu SZP i skrzywdzenie ucznia najmłodszej klasy sprawę zatuszowało!
Protestujmy, nie pozwólmy niszczyć dzieci, nie zgadzajmy się na taki stan rzeczy.
Nie pozwólmy, aby w szkole łamano konstytucyjne prawa dziecka. Niech polskie władze nie zapominają, że jesteśmy w Unii Europejskiej!

# LucyFerr

10.09.2013 17:29

Oświata powinna być na wyższym poziomie a tworzenie szkół i klas integracyjnych powinno być priorytetem. Nauczyciele i inni specjaliści powinni być dyscyplinarni usuwani ze swych stanowisk.
Mam okazję znać rodzinę Kuby. To uczciwi ludzie i oddani dziecku ponad wszystko. Stawiam za wzór trud jakiego dokonali rodzice Kuby w walce o akceptację , której wśród egoistycznych ludzi zabrakło.

# Promitis

06.10.2015 09:31

Zapraszamy serdecznie do nowej Szkoły podstawowej dla dzieci z autyzmem. Zapewniamy kompleksową terapię i opiekę dla dzieci. Małe grupy, indywidualnie dobrane programy terapeutyczne, dodatkowe terapie itp. Zapraszamy na stronę www.autyzm-szkola.pl

# Kammila38

18.01.2016 12:44

A czy ktoś tutaj z Was może się orientuje jak wygląda w szkole Promitis nauka i terapia "od kuchni"? Będę wdzięczna za opinie.

# Perła

22.01.2016 11:55

Kamila, to zależy co Cię dokładnie interesuje. Najlepiej sama się przejdź do szkoły Promitis, wypytaj i zobacz na własne oczy jak to wygląda.
Jeśli chodzi o takie podstawowe informacje odnośnie nauki i terapii to mogę Ci napisać że tak:
Klasy są małe, bo tylko 4 osobowe. Na taką klasę przypada dwóch terapeutów - co moim zdaniem jest na duży plus. Jeśli chodzi o terapię to np bezpłatnie dziecko może korzystać z dogoterapii, logopedii, terapii SI i jeszcze innych. Szkoła realizuje również inne terapie które są dostosowane indywidualnie do dziecka.
Dla mnie również bardzo pomoce są warsztaty organizowane dla rodziców. Uważam, że jest to nieocenione wsparcie które my, rodzice dzieci z autyzmem możemy otrzymać.

# Ruda

13.04.2016 14:19

W szkołach integracyjnych czy specjalnych naprawde brak pedagogow z powolaniem, dla nich ważniejsze,że sie dziecko spoci po w-f ( dziwna sprawa prawda? ) ze nosi koszulki w jednym kolorze. Jak sie matka nie zakreci sama to pomocy ze strony szkoły czy panstwa nie ma ŻADNEJ!!!! a tak ponoc wspomagają osoby niepełnosprawne. Dlaczego nikt z UE nie zatrzęsie tylko głabami, którzy są od pomocy dzieciom, doroslym ON i ich rodzinom?!?!?!

# Mateusz Bi

13.04.2016 17:30

Do happeningów o niepełnosprawnych to takie szkoły jak na Strumykowej to pierwsze, pfff!

# joanna7

31.07.2016 01:48

Rodzice często ignorują niepokojące objawy i dowiadują się o tym, że dziecko ma autyzm zbyt późno. W Warszawie jest Klinika Psychomedic, która specjalizuje się w diagnozowaniu autyzmu. Na ich stronie internetowej jest wiele ciekawych informacji. Można się również z nimi skontaktować pod nr 22 299 11 22.

# kaja

26.01.2018 12:34

Znalazłam fundacje NOWA NADZIEJA w Kaliszu dla dzieci autystycznych, działają tez w Poznaniu
http://www.nowanadzieja.com.pl/

# Kliczko

29.01.2018 10:03

Skoro fantazjował w przerażający sposób to pytanie jak się odnosił do rówieśników bo raczej bez powodu się od niego nie odsuwali. Podobnie jak liścia zarobił w drzwiach domu to pewno też nie za darmo, a może za zachowanie. Matka kocha swoje dziecko, tylko czy sprawdziła jak ten chłopak się zachowuje wobec innych osób i nie tłumacząc wszystkiego chorobą bo ludzie chcą czuć się bezpiecznie.

# klarens

02.10.2019 09:14

Polecam wyjątkową terapię w ośrodku www.agathum.pl. U nas przyniosła efekty o wiele wyższe niż oczekiwane. Wspaniałe panie terapeutki potrafiły dotrzeć do świata mojej Kai i przebić się przez ten niewidzialny mur. Warto spróbować.
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

City Break
City Break

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy