REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

12.12.2006 WYBÓR ZARZĄDU

# madzia

11.12.2006 17:45

myslicie ze co sie wydarzy?

# dornek

11.12.2006 17:47

UFO zaatakują...<sciana> czy nie ma bardziej konstruktywnych tematów do poruszania????

# Piter

11.12.2006 17:49

każdy temat jest dobry jesli brakuje innych

REKLAMA

 Matka_Sławka_z_Gdańska

11.12.2006 21:01

Temat, tematem, a liczy sie kasa. Wraz z wyborem Zarzadu przyjdzie czas na uchwaly. Jakie ? O tym informuje "Metro"
''Podwyżka diet radnych w Goleniowie przeszła bez głosu sprzeciwu. Teraz każdy będzie dostawał średnio 1,1 tys. zł, w zależności od funkcji. To o 12% więcej niż mieli poprzednicy. Przeraziliśmy się tak niskich diet. Aż nie chciało się pracować. A przecież mamy bardzo odpowiedzialną pracę - argumentuje sekretarz gminy Ireneusz Zygmański. Pensję podwyższono także burmistrzowi - o 2 tys. do 8960 zł. Radni z Olsztyna też chcą wyższych diet, ale decyzję mają podjąć na początku roku. Już wiadomo, że podwyżka będzie spora. W budżecie miasta na swoje wynagrodzeni przeznaczyli blisko 420 tys. zł (o 60 tys. zł więcej niż w tym roku). Obecnie każdy z nich dostaje miesięcznie 600 zł, przewodniczący rady ok. 2 tys. zł, a jego zastępcy 1,2 tys. zł. To za mało. Diety muszą być dwa, a nawet trzy razy takie - postuluje szef olsztyńskiej rady miasta Zbigniew Dąbkowski. To powinna być rekompensata za to, że na czas obrad musimy w pracy brać często bezpłatne urlopy - wyjaśnia rozmówca dziennika. Takiej samej argumentacji używają radni z Knurowa. Rajcy, którzy nie sprawują żadnej funkcji w radzie, dostali podwyżki z 500 do 1165 zł. Radni w Dąbrowie Górniczej zarabiają prawie maksymalne stawki (nawet 2460 zł) i nie myślą o ich zmniejszeniu. Miasto ma spore dochody, stać nas na to - mówi wiceprezydent Henryk Zaguła''
I to jest najlepszy temat: Koryto !

# 7777777

11.12.2006 22:10

Jestem zdania, że każda praca powinna być wynagradzana, to także motywuje.

# xyz

12.12.2006 09:26

Dobrze, ale po co akurat siódemkami - nie wystarczą jedynki. 1111111 - to też ogromna kasa.

REKLAMA

# NN

12.12.2006 11:25

Dodam pytanie, czy praca wykonywana jedną ręką nie powinna być wynagradzana stawką o połowę niższą? I dodam, że chodzi mi wyłącznie o upośledzonych umysłowo.

# sero

12.12.2006 11:59

Jako y byłam lub byłem radnym poprzedniej kadencji.
Podstawowe hasła pracy:
Sesje 1 lub 2 razy w miesiącu ,
Trzy komisje obowiązek,
udział we wszystkich uroczystosciach typu:otwarcie roku szkolnego i zamkniecie ,budowy i pozostale inwestycje,wyjazdy interwencyjne itp...
dyzury radnych,
przygotowanie materialów do powyższych,
zalatwianie spraw z dyżurów itp itd.
Dobrze byłoby gdyby osoba która w tych dyskusjach widzi tylko jedno-czyli kasę porównala tę pracę np z korepetycjami ,zastrzykami innymi świadczeniami i wyciągnęła wnioski. Skoro uważasz że nic nie robią tylko Ty jesteś pracowity miałeś możliwość startu i spełnienia.

# 7777777

12.12.2006 17:48

Z tymi sesjami 2 razy w miesiącu to przesada. W poprzedniej kadencji sesji było jak pamiętam 45 czyli po ca 12 na rok.
1900 na miesiąc to i dużo i mało. Wszystko zależy od rejonu, okolicy z jakiej jest radny. Jeśli jest to teren rozwijający się to pracy będzie wiecej bo i problemów, postulatów jest więcej.

REKLAMA

# sero

12.12.2006 23:40

Są jeszcze sesje nadzwyczajne-dla przypomnienia.Są także komisje wielokrotne w miesiącu.Kazda zmiana w budzecie musiała byc poprzedzona komisją.Nic nie kłamię ,wiem co piszę.

# 123

13.12.2006 16:00

Sero
Nie pier..... głupot o tych dyżurach radnych
to są bajdy dla niegrzecznych dzieci
sprawdzałem to przez wszystkie 3 kadencjie
tylko nieliczni radni czekali od deski do dseki na mieszkańców.
Większość (ostatnio b. modne słowo) olewała ludzi
I na koniec pytanie do sero
Kto jest dla kogo???
ja uważam że radni są jak d... od sr... aby rozmawiać z ludźmi w każdym miejscu i każdej porze bez względu na przynależność partyjną i umieć z tego wyciągać wnioski na komisjach i sejach rady
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA