REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

12.12.2006 WYBÓR ZARZĄDU

# madzia

11.12.2006 17:45

myslicie ze co sie wydarzy?

# dornek

11.12.2006 17:47

UFO zaatakują...<sciana> czy nie ma bardziej konstruktywnych tematów do poruszania????

# Piter

11.12.2006 17:49

każdy temat jest dobry jesli brakuje innych

REKLAMA

 Matka_Sławka_z_Gdańska

11.12.2006 21:01

Temat, tematem, a liczy sie kasa. Wraz z wyborem Zarzadu przyjdzie czas na uchwaly. Jakie ? O tym informuje "Metro"
''Podwyżka diet radnych w Goleniowie przeszła bez głosu sprzeciwu. Teraz każdy będzie dostawał średnio 1,1 tys. zł, w zależności od funkcji. To o 12% więcej niż mieli poprzednicy. Przeraziliśmy się tak niskich diet. Aż nie chciało się pracować. A przecież mamy bardzo odpowiedzialną pracę - argumentuje sekretarz gminy Ireneusz Zygmański. Pensję podwyższono także burmistrzowi - o 2 tys. do 8960 zł. Radni z Olsztyna też chcą wyższych diet, ale decyzję mają podjąć na początku roku. Już wiadomo, że podwyżka będzie spora. W budżecie miasta na swoje wynagrodzeni przeznaczyli blisko 420 tys. zł (o 60 tys. zł więcej niż w tym roku). Obecnie każdy z nich dostaje miesięcznie 600 zł, przewodniczący rady ok. 2 tys. zł, a jego zastępcy 1,2 tys. zł. To za mało. Diety muszą być dwa, a nawet trzy razy takie - postuluje szef olsztyńskiej rady miasta Zbigniew Dąbkowski. To powinna być rekompensata za to, że na czas obrad musimy w pracy brać często bezpłatne urlopy - wyjaśnia rozmówca dziennika. Takiej samej argumentacji używają radni z Knurowa. Rajcy, którzy nie sprawują żadnej funkcji w radzie, dostali podwyżki z 500 do 1165 zł. Radni w Dąbrowie Górniczej zarabiają prawie maksymalne stawki (nawet 2460 zł) i nie myślą o ich zmniejszeniu. Miasto ma spore dochody, stać nas na to - mówi wiceprezydent Henryk Zaguła''
I to jest najlepszy temat: Koryto !

# 7777777

11.12.2006 22:10

Jestem zdania, że każda praca powinna być wynagradzana, to także motywuje.

# xyz

12.12.2006 09:26

Dobrze, ale po co akurat siódemkami - nie wystarczą jedynki. 1111111 - to też ogromna kasa.

REKLAMA

# NN

12.12.2006 11:25

Dodam pytanie, czy praca wykonywana jedną ręką nie powinna być wynagradzana stawką o połowę niższą? I dodam, że chodzi mi wyłącznie o upośledzonych umysłowo.

# sero

12.12.2006 11:59

Jako y byłam lub byłem radnym poprzedniej kadencji.
Podstawowe hasła pracy:
Sesje 1 lub 2 razy w miesiącu ,
Trzy komisje obowiązek,
udział we wszystkich uroczystosciach typu:otwarcie roku szkolnego i zamkniecie ,budowy i pozostale inwestycje,wyjazdy interwencyjne itp...
dyzury radnych,
przygotowanie materialów do powyższych,
zalatwianie spraw z dyżurów itp itd.
Dobrze byłoby gdyby osoba która w tych dyskusjach widzi tylko jedno-czyli kasę porównala tę pracę np z korepetycjami ,zastrzykami innymi świadczeniami i wyciągnęła wnioski. Skoro uważasz że nic nie robią tylko Ty jesteś pracowity miałeś możliwość startu i spełnienia.

# 7777777

12.12.2006 17:48

Z tymi sesjami 2 razy w miesiącu to przesada. W poprzedniej kadencji sesji było jak pamiętam 45 czyli po ca 12 na rok.
1900 na miesiąc to i dużo i mało. Wszystko zależy od rejonu, okolicy z jakiej jest radny. Jeśli jest to teren rozwijający się to pracy będzie wiecej bo i problemów, postulatów jest więcej.

REKLAMA

# sero

12.12.2006 23:40

Są jeszcze sesje nadzwyczajne-dla przypomnienia.Są także komisje wielokrotne w miesiącu.Kazda zmiana w budzecie musiała byc poprzedzona komisją.Nic nie kłamię ,wiem co piszę.

# 123

13.12.2006 16:00

Sero
Nie pier..... głupot o tych dyżurach radnych
to są bajdy dla niegrzecznych dzieci
sprawdzałem to przez wszystkie 3 kadencjie
tylko nieliczni radni czekali od deski do dseki na mieszkańców.
Większość (ostatnio b. modne słowo) olewała ludzi
I na koniec pytanie do sero
Kto jest dla kogo???
ja uważam że radni są jak d... od sr... aby rozmawiać z ludźmi w każdym miejscu i każdej porze bez względu na przynależność partyjną i umieć z tego wyciągać wnioski na komisjach i sejach rady
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024