REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Inwestycje

Dziewięć pięter przy Odkrytej. Inwestor chciał wykorzystać covid
REKLAMA

REKLAMA

Dziewięć pięter przy Odkrytej. Inwestor chciał wykorzystać covid

Do urzędu miasta trafiło zgłoszenie o rozpoczęciu budowy 9-piętrowego budynku na podstawie... ustawy o zwalczaniu koronawirusa.

REKLAMA

W ubiegłym miesiącu media w całej Polsce zelektryzowała informacja o rozpoczęciu prac nad 15 domami jednorodzinnymi, mającymi powstać na terenie dawnej bazy wojskowej na polanie w Lesie Bemowskim. Deweloper powołał się na przepisy specjalnej ustawy, umożliwiającej m.in. omijanie prawa budowlanego i planów zagospodarowania przestrzennego w przypadku inwestycji związanych z przeciwdziałaniem covid-19. Takie zmiany w prawie poparły wszystkie partie polityczne poza Konfederacją.REKLAMA

Na Bemowie nakazano wstrzymanie prac

Jeśli rozumieć tymczasowe przepisy dosłownie, umożliwiały one postawienie bez urzędowego pozwolenia właściwie każdego budynku pod warunkiem udowodnienia, że inwestycja ma związek z walką z epidemią. Domy na granicy Warszawy i Starych Babic miały być - według słów dewelopera - "niepublicznym kompleksem zwalczania covid-19 oraz eliminowania jego skutków społeczno-gospodarczych". Nadzór budowlany nakazał wstrzymanie prac.REKLAMA

9 pięter walczyłoby z koronawirusem?

Jaki ma to związek z Białołęką? Okazuje się, że w tym samym trybie w rejonie Odkrytej, na odcinku pomiędzy Książkową a Ordonówny, miałby powstać 9-piętrowy budynek. Ponieważ w sąsiedztwie znajdują się 5-piętrowe bloki mieszkalne, inwestycja wzbudziłaby wśród mieszkańców Nowodworów ogromne kontrowersje. Informacja o rozpoczęciu prac trafiła do warszawskiego ratusza w momencie, kiedy specjalne przepisy już nie obowiązywały. Oznacza to, że budowa najprawdopodobniej nie dojdzie do skutku. Działka nie jest objęta planem zagospodarowania przestrzennego. W normalnym trybie deweloper musiałby starać się o decyzję o warunkach zabudowy na zasadzie "dobrego sąsiedztwa" i dostałby pozwolenie na budynek o gabarytach podobnych do bloków stojących obok.

(dg)


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Białołęka
08.10.2020 21:09 #jesss
a co to za deweloper taki cwany?
09.10.2020 11:45 #Michałp
Ama-Bud
09.10.2020 22:09 #ankieter
I mieszkania z widokiem na garaż wielopoziomowy... ale i tak znaleźli by się jelenie, którzy kupili by takie mieszkanie... Jak nieopodal z widokiem na Lidla...
Jak miałbym kupować mieszkanie z g@wnianym widokiem to na pewno w lepiej skomunikowanej okolicy.
12.10.2020 14:08 #Ale urwał!
#ankieter napisał(a) 09.10.2020 22:09

I mieszkania z widokiem na garaż wielopoziomowy... ale i tak znaleźli by się jelenie, którzy kupili by takie mieszkanie... Jak nieopodal z widokiem na Lidla...
Jak miałbym kupować mieszkanie z g@wnianym widokiem to na pewno w lepiej skomunikowanej okolicy.
to raz... a weź teraz tych z osiedla przy cmentarzu na Mehoffera... to dopiero desperaci żeby adres warszawski był...
14.10.2020 08:26 #zażenowany
A jak ktoś już pracuje w Warszawie, a chce iść na swoje ale nie ma zbyt wiele zasobów finansowych aby kupić nowe mieszkanie na Woli/Moko, to też jest desperatem? jeleniem? Wielu ludzi nie urządza kupno mieszkania gdzieś w zad*piu dolnym i później dojeżdżać SKM/KM do pracy. Być może Ci ludzie kupują właśnie tam swoje mieszkania, w tych okolicach z których sobie dworujecie, ponieważ nie stać ich na inne. Może więcej zrozumienia.
REKLAMA
14.10.2020 20:29 #observer
Zrozumienie owszem, ale warto uświadamiać potencjalnych mieszkańców w co się pakują, skoro w podobnej cenie można poszukać w zbliżonej lokalizacji, jednak bez takich "atrakcji" jak sąsiedztwo przepompowni (smród), pętli tramwajowej (nadmierny hałas) itp.
Nie widać aby deweloperzy oferowali atrakcyjną cenę w zamian za uciążliwości, wręcz przeciwnie - prześcigają się w mamieniu klientów. Ileż to powstało osiedli "wiślanych" (parę kilometrów od Wisły), posiadających w nazwie "park," bądź jakoby dobrze skomunikowanych z centrum.
Skoro nie mają hamulców przed nabijaniem w butelkę często nieświadomych ludzi, to niechaj będą chociaż omijani; może to cokolwiek zmieni.
Dlatego wszelkie informacje o przyszłym miejscu zamieszkania mogą stanowić cenne wskazówki, zwłaszcza dla tej grupy społecznej, która pasuje do schematu: "biedny dwa razy traci."
15.10.2020 21:55 #Rafa%u0142
Ja tam wyprowadzam się z ul. Odkrytej 51 - z tego Polskiego Obozu Mieszkaniowego - tam trudno jest nawet wejść a rodzina nie za bardzo może mnie odwiedzać bo ochrona wypytuje się ich po co tu przychodzą. I dodatkowo pijacy o 7 rano w niedzielę urządzają libacje na balkonach i się wydzierają japy na cały głos. Istny obóz to osiedle ...
18.10.2020 00:37 #łukasz12777
W Warszawie za Platformy mamy Pato Developerke. W Warszawie nie ma planów zagospodarowania przestrzennego, Decyzje o pozwoleniu na budowę są wydawane od widzimisię władz miasta. Co z tego ze kupisz mieszkanie w okolicy lasu. Gdy wszystko wokół już się sprzeda ( oczywiści wcześniej chwaląc się że zielona okolica ) las zostanie zastawiony. Tak się stało chociażby na ulicy Marcina z Wrocimowic ( Owszem bardzo duze osiedle ale przed nim samym las ). Gdzie przed samym niewielkim lasem powstała zabudowa segmentowa ciągnąca się na 120 metrów ( beż żadnej chociażby przerwy ) . Jak dla mnie to niszczycielski działanie. Bo gdzie byś mieszkania nie kupił, polityka władz Warszawy może zniszczyć każde miejsce. Dlatego w Warszawie nie ustalają planów zagospodarowania , jak chciał PIS.
20.10.2020 07:08 #zażenowany
#observer, uświadamiać potencjalnych kupujących w co się pakują? A to oni nie mają oczu, że nie widzą że lotnika lub lidla za oknem? Nie mają węchu, że nie czują kolektor ściekowy? W przeciągu ostatnich tygodni byłem na etapie zakupu mieszkania - i w cenach mieszkań o których piszemy, nie kupimy czego lepszego/ w lepszej lokalizacji. Niestety, gdyż i ja na tym tracę ale jestem świadomy niesprawiedliwości ale taka jest prawa, osoby które chcą kupić nowe mieszkanie nie mają dużego wyboru w tej cenie a zdanie że "w podobnej cenie można poszukać w zbliżonej lokalizacji, jednak bez takich "atrakcji" jest nie prawdziwe. Nie, nie można. Tak szczerze, to jaka to uciążliwość? Że lidl za oknem, albo tramwaj - bądźmy poważni, to jest miasto - na wsi będzie cisza i spokój. Nabijanie w butelkę? Prosiłbym o przykłady - z czym deweloper oszukał kupujących, wybudował co innego niż miał wybudować. Jak już jakikolwiek deweloper robi taki "wałek" to o tym już można czytać artykuły, taki jak np. ten który tutaj komentujemy. To nie jest nabijanie ludzi w butelkę - to te nasze "jakoś to będzie" albo "nie doczytałem tego"
21.10.2020 14:23 #observer
Nie można w ramce treść wkleić tekstu, bo pojawia się napis: "POPRAW POLA OZNACZONE NA CZERWONO najedź myszką na czerwony napis obok pola, żeby zobaczyć opis błędu".
Nie ma żadnego napisu, tylko znak zapytania.
REKLAMA
21.10.2020 16:43 #observer
Napisałem komentarz w wordzie do wpisu użytkownika #zażenowany, ale ponieważ nie dał się wkleić, odtworzę go bezpośrednio.

Cytuję: ..."zdanie, że "w podobnej cenie można poszukać w zbliżonej lokalizacji, jednak bez takich "atrakcji" jest nie prawdziwe. Nie, nie można."

Pewnie ma Pan rację, skoro zajmował się ostatnio kupnem mieszkania. Moje przekonanie wynika z dość pobieżnego porównania przypadkowo napotykanych lokalizacji i tu nie mogę być autorytetem. Zajrzałem więc do internetu na ceny mieszkań w dzielnicy, te dostępne, a nie z dopiskiem "zapytaj o cenę" i w trzech lokalizacjach: Aluzyjna, Dzikiej Kaczki, Kartograficzna, ceny kształtują się w granicach 6.990 - 8.349 zł za metr kw.
Natomiast na Światowida 51 ta cena to 9.471 zł.
Dodam, że ta ostatnia pozycja znajduje się w pobliżu przepompowni ścieków, przy skrzyżowaniu Mehoffera z ulicą zbiorczą, jaką jest Światowida oraz naprzeciwko niezwykle hałaśliwego rozjazdu torowiska tramwajowego.
To można, czy nie?

I na koniec: "Nabijanie w butelkę? Prosiłbym o przykłady - z czym deweloper oszukał kupujących, wybudował co innego niż miał wybudować."

Nie pisałem o takich oszustwach (proszę sprawdzić), natomiast podałem przykłady "nabijania w butelkę." W sprawie oszustw można doedukować się oglądając programy TV, pokazujące perypetie niedoszłych mieszkańców, ale to już inna bajka.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

więcejREKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


więcej


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA