REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# jesss

08.10.2020 21:09

a co to za deweloper taki cwany?

# Michałp

09.10.2020 11:45

Ama-Bud

# ankieter

09.10.2020 22:09

I mieszkania z widokiem na garaż wielopoziomowy... ale i tak znaleźli by się jelenie, którzy kupili by takie mieszkanie... Jak nieopodal z widokiem na Lidla...
Jak miałbym kupować mieszkanie z g@wnianym widokiem to na pewno w lepiej skomunikowanej okolicy.

REKLAMA

# Ale urwał!

12.10.2020 14:08

#ankieter napisał(a) 09.10.2020 22:09
I mieszkania z widokiem na garaż wielopoziomowy... ale i tak znaleźli by się jelenie, którzy kupili by takie mieszkanie... Jak nieopodal z widokiem na Lidla...
Jak miałbym kupować mieszkanie z g@wnianym widokiem to na pewno w lepiej skomunikowanej okolicy.
to raz... a weź teraz tych z osiedla przy cmentarzu na Mehoffera... to dopiero desperaci żeby adres warszawski był...

# zażenowany

14.10.2020 08:26

A jak ktoś już pracuje w Warszawie, a chce iść na swoje ale nie ma zbyt wiele zasobów finansowych aby kupić nowe mieszkanie na Woli/Moko, to też jest desperatem? jeleniem? Wielu ludzi nie urządza kupno mieszkania gdzieś w zad*piu dolnym i później dojeżdżać SKM/KM do pracy. Być może Ci ludzie kupują właśnie tam swoje mieszkania, w tych okolicach z których sobie dworujecie, ponieważ nie stać ich na inne. Może więcej zrozumienia.

# observer

14.10.2020 20:29

Zrozumienie owszem, ale warto uświadamiać potencjalnych mieszkańców w co się pakują, skoro w podobnej cenie można poszukać w zbliżonej lokalizacji, jednak bez takich "atrakcji" jak sąsiedztwo przepompowni (smród), pętli tramwajowej (nadmierny hałas) itp.
Nie widać aby deweloperzy oferowali atrakcyjną cenę w zamian za uciążliwości, wręcz przeciwnie - prześcigają się w mamieniu klientów. Ileż to powstało osiedli "wiślanych" (parę kilometrów od Wisły), posiadających w nazwie "park," bądź jakoby dobrze skomunikowanych z centrum.
Skoro nie mają hamulców przed nabijaniem w butelkę często nieświadomych ludzi, to niechaj będą chociaż omijani; może to cokolwiek zmieni.
Dlatego wszelkie informacje o przyszłym miejscu zamieszkania mogą stanowić cenne wskazówki, zwłaszcza dla tej grupy społecznej, która pasuje do schematu: "biedny dwa razy traci."

REKLAMA

# Rafa%u0142

15.10.2020 21:55

Ja tam wyprowadzam się z ul. Odkrytej 51 - z tego Polskiego Obozu Mieszkaniowego - tam trudno jest nawet wejść a rodzina nie za bardzo może mnie odwiedzać bo ochrona wypytuje się ich po co tu przychodzą. I dodatkowo pijacy o 7 rano w niedzielę urządzają libacje na balkonach i się wydzierają japy na cały głos. Istny obóz to osiedle ...

# łukasz12777

18.10.2020 00:37

W Warszawie za Platformy mamy Pato Developerke. W Warszawie nie ma planów zagospodarowania przestrzennego, Decyzje o pozwoleniu na budowę są wydawane od widzimisię władz miasta. Co z tego ze kupisz mieszkanie w okolicy lasu. Gdy wszystko wokół już się sprzeda ( oczywiści wcześniej chwaląc się że zielona okolica ) las zostanie zastawiony. Tak się stało chociażby na ulicy Marcina z Wrocimowic ( Owszem bardzo duze osiedle ale przed nim samym las ). Gdzie przed samym niewielkim lasem powstała zabudowa segmentowa ciągnąca się na 120 metrów ( beż żadnej chociażby przerwy ) . Jak dla mnie to niszczycielski działanie. Bo gdzie byś mieszkania nie kupił, polityka władz Warszawy może zniszczyć każde miejsce. Dlatego w Warszawie nie ustalają planów zagospodarowania , jak chciał PIS.

# zażenowany

20.10.2020 07:08

#observer, uświadamiać potencjalnych kupujących w co się pakują? A to oni nie mają oczu, że nie widzą że lotnika lub lidla za oknem? Nie mają węchu, że nie czują kolektor ściekowy? W przeciągu ostatnich tygodni byłem na etapie zakupu mieszkania - i w cenach mieszkań o których piszemy, nie kupimy czego lepszego/ w lepszej lokalizacji. Niestety, gdyż i ja na tym tracę ale jestem świadomy niesprawiedliwości ale taka jest prawa, osoby które chcą kupić nowe mieszkanie nie mają dużego wyboru w tej cenie a zdanie że "w podobnej cenie można poszukać w zbliżonej lokalizacji, jednak bez takich "atrakcji" jest nie prawdziwe. Nie, nie można. Tak szczerze, to jaka to uciążliwość? Że lidl za oknem, albo tramwaj - bądźmy poważni, to jest miasto - na wsi będzie cisza i spokój. Nabijanie w butelkę? Prosiłbym o przykłady - z czym deweloper oszukał kupujących, wybudował co innego niż miał wybudować. Jak już jakikolwiek deweloper robi taki "wałek" to o tym już można czytać artykuły, taki jak np. ten który tutaj komentujemy. To nie jest nabijanie ludzi w butelkę - to te nasze "jakoś to będzie" albo "nie doczytałem tego"

REKLAMA

# observer

21.10.2020 14:23

Nie można w ramce treść wkleić tekstu, bo pojawia się napis: "POPRAW POLA OZNACZONE NA CZERWONO najedź myszką na czerwony napis obok pola, żeby zobaczyć opis błędu".
Nie ma żadnego napisu, tylko znak zapytania.

# observer

21.10.2020 16:43

Napisałem komentarz w wordzie do wpisu użytkownika #zażenowany, ale ponieważ nie dał się wkleić, odtworzę go bezpośrednio.
Cytuję: ..."zdanie, że "w podobnej cenie można poszukać w zbliżonej lokalizacji, jednak bez takich "atrakcji" jest nie prawdziwe. Nie, nie można."
Pewnie ma Pan rację, skoro zajmował się ostatnio kupnem mieszkania. Moje przekonanie wynika z dość pobieżnego porównania przypadkowo napotykanych lokalizacji i tu nie mogę być autorytetem. Zajrzałem więc do internetu na ceny mieszkań w dzielnicy, te dostępne, a nie z dopiskiem "zapytaj o cenę" i w trzech lokalizacjach: Aluzyjna, Dzikiej Kaczki, Kartograficzna, ceny kształtują się w granicach 6.990 - 8.349 zł za metr kw.
Natomiast na Światowida 51 ta cena to 9.471 zł.
Dodam, że ta ostatnia pozycja znajduje się w pobliżu przepompowni ścieków, przy skrzyżowaniu Mehoffera z ulicą zbiorczą, jaką jest Światowida oraz naprzeciwko niezwykle hałaśliwego rozjazdu torowiska tramwajowego.
To można, czy nie?
I na koniec: "Nabijanie w butelkę? Prosiłbym o przykłady - z czym deweloper oszukał kupujących, wybudował co innego niż miał wybudować."
Nie pisałem o takich oszustwach (proszę sprawdzić), natomiast podałem przykłady "nabijania w butelkę." W sprawie oszustw można doedukować się oglądając programy TV, pokazujące perypetie niedoszłych mieszkańców, ale to już inna bajka.

# ehiah

30.11.2020 15:41

Na Ołówkowej 50 zgłoszono budowę bloku na podstawie... ustawy o zwalczaniu koronawirusa.

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe