REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

oświata

 

Dyrekcja zamknęła szkolną furtkę. Część rodziców ogarnęła złość

  16 listopada 2022

Dyrekcja zamknęła szkolną furtkę. Część rodziców ogarnęła złość
Fot. czytelniczka

Zamknięta furtka prowadząca na teren Szkoły Podstawowej nr 341 im. Twórców Literatury Dziecięcej przy ul. Oławskiej 3 jest przyczyną niezadowolenia rodziców. Dyrekcja placówki tłumaczy decyzję kwestiami bezpieczeństwa uczniów i... niezadowolenia okolicznych mieszkańców.

REKLAMA

- W okolicy szkoły nr 341 ma miejsce sytuacja jak z Barei - informuje czytelniczka. Jak opisuje, 7 listopada została zamknięta furtka do szkoły od strony ulicy Wolfkego, z której korzystało według niej 90% uczniów.

REKLAMA

Do szkoły dojeżdżają autami

- Dyrekcja przekazała nam tylko enigmatyczną informację, że chodzi o bezpieczeństwo dzieci. Niestety nie udało nam się uzyskać żadnych dodatkowych wyjaśnień - pisze czytelniczka i przekonuje, że zamknięcie furtki jest dużym utrudnieniem.

- Powoduje zwiększenie ruchu samochodowego w okolicy szkoły, gdyż tych kilka (około dziesięciu) bardzo cennych w porannym pośpiechu minut, które trzeba poświęcić na obejście szkoły, rodzice nadrabiają dojeżdżając pod nią autem - dodaje.

Dyrektorka podstawówki poinformowała nas, że dodatkowe wejście od ul. Wolfkego udostępniono we wrześniu, po oddaniu nowego budynku szkoły. Jednak po dwóch miesiącach obserwacji i analizie zdarzeń przy furtce, w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych dzieci, dyrekcja szkoły zdecydowała o zamknięciu tego wejścia. Dlaczego?

REKLAMA

Dziecko potrącone przy szkole

- Do podjęcia tej decyzji przyczyniła się m.in. interwencja mieszkańców ul. Wolfkego, którzy nie mogą wyjechać ze swoich miejsc parkingowych oraz skarżą się na panujący chaos. Ponadto w godzinach porannych i popołudniowych wzmożony ruch samochodów stanowi olbrzymie zagrożenie dla pieszych, czego przykładem jest potrącenie ucznia naszej szkoły. Powyższe argumenty potwierdziły słuszność naszej decyzji - tłumaczy dyrektorka szkoły Krystyna Gawrjołek.

- Nadmieniam, iż szkoła udostępnia w tej chwili dwa bezpieczne wejścia na teren placówki, przy których znajdują się miejsca parkingowe dla rodziców, a czas przejścia od głównej bramy do nowego budynku szkolnego nie przekracza pięciu minut - mówi Krystyna Gawrjołek i dodaje, że rozumie problem niektórych rodziców. - Jednak bezpieczeństwo dzieci jest dla nas najważniejsze. Wśród rodziców uczniów klas 0-III są również tacy, którzy popierają naszą decyzję - podsumowuje dyrektorka.

(db)

.
 

Komentarze (6)

# Uczeń !

16.11.2022 19:08

Kiedy wybudujecie szkole na Bemowskim Chrzanowie patałachy?!

# Adam11

17.11.2022 12:42

A może władzę dzielnicy wreszcie wezmą się za ogródki działkowe, kosztem bezpieczeństwa dzieci nie można zrobić wejścia na teren szkoły od działek. Większość dzieci dochodzi z ulic Osmańczyka i Obrońców Tobruku może kiedyś doczekamy się normalnego przejścua

# Rodzic01

17.11.2022 14:42

Jakoś nie spotkałam rodziców, którzy popierają decyzję dyrekcji. To co teraz dzieje się przed głównym wejściem do szkoły w godzinach porannych to koszmar.

REKLAMA

# Mama

18.11.2022 10:06

Jestem mamą dziecka z tej szkoły i zdecydowanie popieram decyzję dyrekcji. Bezpieczeństwo dzieci jest ważniejsze niż wygoda części rodziców odwożących dzieci do szkoły samochodami. Większość dzieci i rodziców do szkoły IDZIE, nie jedzie.

# IdźPieszo

18.11.2022 10:14

Pretensję należy mieć nie do dyrekcji szkoły która podjęła szybką i słuszną decyzję, nie do dzieci które "wchodzą" pod samochody, nie do okolicznych mieszkańców, a do części zmotoryzowanych rodziców którzy koniecznie muszą wjechać autem najlepiej do szkoły, "po trupach" po chodniku itd. Zastawiając rano wszystko co się da i tworząc bardzo niebezpieczne sytuacje.

# Mama

18.11.2022 11:51

A wystarczy postawić znak, że wjazd tylko dla mieszkańców ulic, postawić patrol i dzieci z rodzicami z ulic Osmsnczyka i reszty będą mogły spokojnie chodzić do szkoły.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA