REKLAMA

Bemowo

oświata »

 

Podstawówka na Jelonkach pęka w szwach. Jest przełom w sprawie rozbudowy

  4 listopada 2022

alt='Podstawówka na Jelonkach pęka w szwach. Jest przełom w sprawie rozbudowy'
fot. Jarosław Oborski

Do tej pory władze dzielnicy Bemowo nie rozważały udostępnienia części powierzchni zajmowanej przez Ośrodek Pomocy Społecznej pod nowe sale dla uczniów w podstawówce przy ul. Rozłogi. Czy pod naciskiem rodziców, radnych i mediów nastąpiło nagłe tąpnięcie w dotąd twardym stanowisku?

REKLAMA

O problemach przepełnionej Szkoły Podstawowej nr 363 przy ul. Rozłogi informujemy od lat. Niestety, jak dotąd dyrekcja bezradnie rozkładała ręce, a rzesze rodziców mogły tylko narzekać na warunki, w których przyszło uczyć się ich dzieciom. Hala sportowa w podstawówce na Jelonkach do pilnego remontu. Czy urzędnicy staną na wysokości zadania? Czekają od lat na remont sali gimnastycznej
Sala gimnastyczna w szkole podstawowej przy ul. Brygadzistów 18 najlepsze lata ma już za sobą. Jak twierdzą rodzice oraz radni, potrzebny jest pilny remont. Co na to władze dzielnicy?

Przepełniona podstawówka w Warszawie

Radni z Jelonek mogli jedynie wywierać nacisk na władze dzielnicy, by te doprowadziły do przeniesienia znajdującego w tym samym budynku Ośrodka Pomocy Społecznej. Dzięki temu miałaby powstać dodatkowa przestrzeń dla dzieci i młodzieży szkolnej. Do niedawna włodarze jak mantrę powtarzali, że jest to niemożliwe, że się nie da, że musi być jak jest. Jedynym ratunkiem miała być budowa nowych szkół, m.in. przy Szeligowskiej.

- W tym roku utworzono w szkole aż siedem klas pierwszych, czyli tyle samo, co w podstawówce przy ul. Irzykowskiego. Tyle tylko, że szkoła przy ul. Irzykowskiego jest dużo większa i ma oddzielny budynek dla klas młodszych. Niestety, szkoła nr 363 dzieli budynek z Ośrodkiem Pomocy Społecznej, który już dawno powinien zostać przeniesiony - przekonuje nasza czytelniczka. - Ponadto są dni w tygodniu, gdy uczniowie klas 4-8 kończą lekcje nawet o godz. 17:30, co nie wpływa dobrze na ich wyniki w nauce, stan psychiczny i fizyczny - dodaje.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

"Renomowana szkoła podstawowa"?

Tłumaczenia urzędników w tej sprawie do tej pory były często absurdalne. Na przykład wyjaśniali oni, że rodzice robią wszystko, aby umieścić swoje dzieci właśnie w tej szkole, bo jest ona najbardziej renomowana i stąd przepełnienie. Informowano też, że bemowski ratusz intensywnie pracuje nad zmianą obwodów szkół nr 306, 350 i 363, co ma na celu odciążenie tej ostatniej.

- Nowe obwody mogą zostać wdrożone od nowego roku szkolnego 2023/2024 - informowała ostatnio rzeczniczka Natalia Walka.

OPS odda część powierzchni?

Niektórzy radni nie dają jednak za wygraną. Ostatnio Jarosław Oborski po raz kolejny zwrócił się z apelem o rozwiązanie fatalnej sytuacji w podstawówce. Zaproponował tym razem, aby OPS zwolnił tylko pomieszczenia biurowe i przekazał szkole.

- Jednocześnie proszę o zrekompensowanie OPS-owi poniesionych strat powierzchniowych poprzez wynajęcie na jego rzecz powierzchni biurowej na zasadach komercyjnych w pobliskiej okolicy - zaproponował radny Oborski, który powołał się na przykład działającej w podobny sposób biblioteki publicznej.

W odpowiedzi wiceburmistrz Mariusz Wajszczak stwierdził, że władze dzielnicy wraz z OPS-em "analizują możliwość udostępnienia szkole części powierzchni biurowej" bezpośrednio przylegającej do szkoły. Nie wiadomo, o ile zwiększyłaby się powierzchnia szkoły.

(db)

.
 

Czytaj na ten temat

Komentarze (6)

# Franz

04.11.2022 20:37

Ooooo, radny Oborski uaktywnił się poprzez wykonanie zdjęcia szkoły. Gratulacje.

# Chrzan

05.11.2022 07:22

Wybudujcie do cholery tę szkołę na Chrzanowie! Ile można to robić?! Ruszcie w końcu z budową, bo dzieciaki będą kończyć o 21:00. Ignoranci pier*oleni!

# Panjan

05.11.2022 08:16

# Chrzan
Szkoła na Chrzanowie powstanie zapewne za 5-7 lat. Ciekawe czy władze miasta i dzielnicy tylko udają czy są naprawdę tak głupie, że nie widzą, że na Chrzanowie powinny być docelowo minimum 3 szkoły podstawowe? To osiedle planowane dla około 30 000 osób (pewnie, realnie będzie więcej) a jedna szkoła na 10 000 mieszkańców to absolutne minimum (no chyba, że ktoś lubi szkoły-kołchozy). Ponieważ wybudowanie nowej placówki na Bemowie trwa ponad 10 lat (a epopeja ze szkołą na Szeligowskiej będzie trwała, w sumie prawie 15, zakładając, że znów nie pojawi się jakaś "obsuwa") zatem już dziś trzeba zakasać rękawy i rozpocząć kolejne inwestycje.

REKLAMA

# MIRBUD

06.11.2022 11:28

"Dzielnica przeznaczyła bowiem na budowę placówki prawie 74 mln zł. W przetargu wpłynęło 12 ofert, jednak każda przekracza założony budżet - najtańszą złożyło przedsiębiorstwo Mirbud i wynosi ona 84,700 mln zł. Aż połowa ofert przekroczyła 100 mln zł - najdroższa wpłynęła od firmy HOCHTIEF: 116,554 mln zł."- czy ktoś wie co się w tej sprawie dzieje? Czy te ćwoki w końcu coś ustalili? Na kiedy ta szkoła ma
powstać??!!

# jkk

06.11.2022 22:41

Chyba jestem nierozgarnięty. Nie rozumiem na czym polega tytułowy przełom w sprawie rozbudowy szkoły. Kiedyś o fabryce FSO mówiło się jako o Fabryce Samochodów Omawianych, teraz tak mówić można o bemowskich szkołach. Nie rozumiem też, dlaczego w sprawie budowy szkoły na Chrzanowie władze miasta zachowują się jak ostatnie ofermy.

# Mama

25.12.2022 20:26

Czy coś wiadomo w sprawie zmiany obwodów szkół podstawowych? Czy zmiany zostaną wdrożone od rekrutacji na 2023/24?

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024