REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

drogi

 

Dlaczego Wincentego wciąż jest zamknięta dla samochodów osobowych?

  25 października 2022

Dlaczego Wincentego wciąż jest zamknięta dla samochodów osobowych?
Fot. czytelnik

Dlaczego, pomimo zakończenia budowy metra, wciąż nie można wjechać samochodem osobowym na ulicę Wincentego? Urzędnicy odpowiadają "naokoło". Radzimy uzbroić się w cierpliwość.

REKLAMA

Jeden z czytelników napisał do redakcji w sprawie zakazu ruchu na ul. św. Wincentego, który miał obowiązywać tylko w czasie budowy metra.

- Metro kursuje, a znaki, które miały stać tylko na czas jego budowy, wciąż stoją. Mało tego, policja nadal tam wlepia mandaty kierowcom - informuje czytelnik.

Pisał w tej sprawie do Zarządu Dróg Miejskich, ale nikt mu nie odpowiedział. Jego zdaniem, zakazy ruchu obowiązujące również poza godzinami szczytu oraz w weekendy i dni wolne - są bardzo uciążliwe dla mieszkańców tej okolicy i nie mają żadnego sensu.

"Priorytetem komunikacja miejska"

O wyjaśnienie poprosiliśmy Biuro Zarządzania Ruchem Drogowym, które odpowiada za organizację ruchu w Warszawie. - Zakaz ruchu po ulicy Świętego Wincentego obowiązuje, ponieważ nadal trwają prace przy przebudowie ul. Kondratowicza - odpowiedziała Monika Beuth-Lutyk z wydziału prasowego ratusza. Wskazała również, że zakaz ruchu dla samochodów na ul. Wincentego wynika z "priorytetowego traktowania komunikacji miejskiej". Według ratusza, otwarcie tej ulicy dla ruchu samochodów osobowych na tym etapie spowodowałoby ogromne kroki.

Kiedy otwarcie Wincentego i Kondratowicza?

Jak poinformowali drogowcy, Zakład Remontów i Konserwacji Dróg jest w trakcie asfaltowania południowej jezdni ul. Kondratowicza. Plany są takie, aby w ciągu najbliższych dni droga zyskała przejezdność na odcinku od ul. Łabiszyńskiej do Chodeckiej. Jednocześnie w tym rejonie trwają intensywne prace związane z budową nowych chodników, drogi dla rowerów oraz ustawianiem latarni. Następnie na odcinku od ul. Chodeckiej do Malborskiej do ruchu dopuszczone będą pojazdy komunikacji miejskiej, a odcinek od ul. Malborskiej do ul. św. Wincentego będzie w pełni przejezdny.

Jak przekazał ratusz, harmonogram robót zakłada otwarcie wszystkich jezdni i odcinków ul. Kondratowicza do końca tego roku. Pozostałe prace, inne niż drogowe, związane m.in. z zielenią, mają zostać ukończone w 2023 roku. Jednocześnie nikt nie mówi oficjalnie, że otwarcie Kondratowicza jest jednoznaczne z wpuszczeniem w tym samym momencie ruchu samochodów osobowych na Wincentego.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze (8)

# Mieszkaniec Nowy Targówek

25.10.2022 19:48

Znaki zakazu były przez kilka dni zdjęte, i pojawiły się na nowo. Utrzymywanie zakazu to totalny nonsens, gilarska i samarytanka w godzinach szczytu zamienia się w piekło. Już wolę żeby był korek na wincentego niż być skazanym na stanie w korku jeżdżąc na około. To nie ma żadnego sensu.

# J.S.77

26.10.2022 07:12

Urzędnicy mówią, że bedzie korek. Ot, odkrywcy. Przewidzieli to już 20 lat temu i po to m.in. zbudowali Rondo Żaba i przebili sie pod wiaduktem, żeby zbudować drugą jezdnie Wincentego. Ale później przyszło na urzędy pokolenie rowerzystów-aktywistów i wszystkie stare plany wyrzuciło do kosza.

# obx

26.10.2022 10:37

Ile można czekać na normalne korzystanie z ulicy Św. Wincentego ??
Od trzech lat trwa ten korek. Ja mieszkam na osiedlu Zielone Zacisze. Jadąc od Głębockiej nie mogę przeciąć Kondratowicza, muszę jechać objazdami (dodatkowe 3 km każdego dnia). Jadąc rano do centrum nie mogę jechać Św. Wincentego wzdłuż cmentarza, musze skręcić w Gilarską lub Matki Teresy (dodatkowe 2 km i ogromne korki) i tak bez końca..Świetnie, że mamy metro na Bródnie, ale to nie znaczy wszyscy mamy sprzedać swoje auta..
Zamknięcie Św. Wincentego to był chory pomysł, przez to od trzech lata mamy tylko korki na Bródnie i dodatkowe koszty dojazdu do własnego domu...

REKLAMA

# Miro zbiro

26.10.2022 17:34

Nie przesadzałbym z tymi intensywnymi pracami na Kondratowicza. W takim tempie to do końca przyszłego roku będzie się to wleklo
Intensywnie tempo to bylo przy stacji Bródno, na kilka dni przed otwarciem, ludki z zrikd sie zwijaly az milo popatrzec. Obecnie więcej sciemy i szanowania roboty niz normalnej pracy. Wydaje mi się że z remontem Kondratowicza będzie podobnie jak z remontem Handlowej. No cóż takie mamy standary
oo

# Loobo

26.10.2022 19:34

Co za banda dyletantów. Jaki priorytet dla komunikacji skoro jest metro??? Zamiast korka przy cmentarzu jest 3x dłuższy między blokami na wąskich osiedlowych uliczkach.

# Marian

26.10.2022 21:55

Głosujta dalej na Trzaska.

REKLAMA

# Anna J

01.11.2022 21:18

Jedz autobusem.... żałośni egoiści

# Anna JJ

04.11.2022 07:51

Ty sobie woź dupsko autobusem - zazdrośnico.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA