Deweloperzy zapłacą za nowe stacje Veturilo?
17 marca 2014
W tym roku wiele inwestycji drogowych na Białołęce sfinansują deweloperzy. - Jesteśmy prekursorem w tej dziedzinie - cieszy się burmistrz Piotr Jaworski.
Dzięki takim umowom powstały m.in. ulice Marcina z Wrocimowic, tzw. stara Strumykowa, Ćwiklińskiej i Barszczewskiej oraz rondo na Kobiałce. W tym roku powstaną natomiast ulice Kroczewska, Verdiego (do osiedla Zielona Dolina)oraz układ drogowy w rejonie ul. Kamykowej i Piasta Kołodzieja.
Również z prywatnych pieniędzy mają zostać postawione kolejne stacje Veturilo.
- Prowadzimy w tym momencie rozmowy dotyczące lokalizacji dwóch nowych stacji rowerowych finansowanych przez inwestorów prywatnych. Jeszcze w tym roku nowe oblicze zyska teren rekreacyjny przy ulicy Magicznej - m.in. ze skateparkiem, placami zabaw, boiskiem wielofunkcyjnym, siłownią plenerową. Na razie nie mogę jeszcze podać szczegółów odnośnie czasu i miejsca ich realizacji - mówi burmistrz Jaworski.
Jak dodaje, przez ostatnie lata nie inwestowano wiele w infrastrukturę sportową, ale to się zmienia.
- To, co się stało na Białołęce w ostatnim roku, to pewna nowość. We wrześniu ubiegłego roku pozyskaliśmy 1,7 mln zł na kompleksową modernizację boiska Białołęckiego Ośrodka Sportu. Będzie to boisko pełnowymiarowe, certyfikowane przez Mazowiecki Okręgowy Związek Piłki Nożnej, z trybunami oraz sztuczną trawą - podkreśla burmistrz.
Również ciekawie zapowiada się teren rekreacyjny przy ulicy Magicznej - m.in. ze skateparkiem, placami zabaw, boiskiem wielofunkcyjnym, siłownią plenerową. Jeszcze w tym roku planowane jest jego oddanie. Mieszkańcy będą mogli także korzystać z nowych boisk przy budowanych szkołach.
- Chciałbym, aby na boisku na Syrence pojawiło się zadaszenie w formie balonu, dzięki któremu będzie można zimą również korzystać z tego miejsca. Szacujemy, że koszt takiej inwestycji to ok. 1,5 mln zł, ale to temat na przyszłą kadencję - dodaje Piotr Jaworski.
Anna Krzesińska