REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

komunikacja

 

Czy jest szansa, że autobus Z42 pozostanie na dłużej?

  22 listopada 2022

Czy jest szansa, że autobus Z42 pozostanie na dłużej?
źródło: Warszawski Transport Publiczny

Radna Sandra Spinkiewicz zaapelowała do Zarządu Transportu Miejskiego o pozostawienie na stałe wprowadzonej na czas przebudowy ul. Kadetów linii autobusowej Z42.

REKLAMA

Radna Sandra Spinkiewicz w imieniu mieszkańców poprosiła ZTM o pozostawienie, wprowadzonej na czas przebudowy ul. Kadetów, linii Z42. Twierdzi, że dla mieszkańców z okolic Traktu Lubelskiego, bardzo istotne jest, aby autobusy kursowały co 15 minut, przez cały dzień i przez cały tydzień.

W swojej interpelacji przekonuje ona, że utrzymanie kursujących na przemian linii 142 i Z42 (jako przyszłej 242) byłoby "doskonałym rozwiązaniem".

Z42 tylko do końca przebudowy ul. Kadetów

Zarządu Transportu Miejskiego poinformował jednak, że trasa linii Z42 dostosowana jest do obecnej czasowej organizacji ruchu obowiązującej w czasie budowy rond na ul. Kadetów. Po przywróceniu stałej organizacji ruchu planowany jest powrót do stałego układu linii sprzed zmian. Tym samym Traktem Lubelskim kursować będą autobusy linii 142 na trasie pełnej do i z Aleksandrowa, przemiennie z autobusami tej linii na trasie skróconej do i z przystanku Ośrodek Szkoleniowy (skrzyżowanie ulic Trakt Lubelski / Skalnicowa). Przypominamy, że koniec prac związanych z przebudową ul. Kadetów ma nastąpić w grudniu.

Braki kadrowe nie pozwalają

ZTM przypomina, że w całej Polsce brakuje kierowców autobusów. Dlatego możliwości zwiększania liczby taboru są bardzo ograniczone. Z tego powodu, pozostawienie linii Z42 na stałe (jako linii 242) skutkowałoby, zdaniem ZTM, brakiem jakiejkolwiek linii autobusowej na ul. Łasaka (w stałym układzie komunikacyjnym ulicą tą kursuje linia 219, która obecnie jest zawieszona).

- Z kolei pozostawienie linii Z42 jako 242 i przywrócenie kursowania linii 219 nie jest możliwe z powodu braków kadrowych, a także braku miejsca do odbywania postoju dla linii 219 lub 242 - twierdzą urzędnicy. Według ZTM, rozwiązanie to stanowiłoby również ofertę niewspółmiernie dużą w stosunku do występującego zainteresowania pasażerów (dwie linie 219 i 242 na ciągu ulic Borów-Juhasów i ul. Skalnicowej).

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze (1)

# aik

24.11.2022 10:01

proste zostaje 242 ale zmieniamy troche trase i puszczamy w ul.Łasaka! i wielki problem ZTM rozwiazany!
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA