REKLAMA

Białołęka

budżet obywatelski »

 

Co dalej z parkiem Magiczna? Mieszkańcy chcą drzew i... kamer

  28 marca 2024

alt='Co dalej z parkiem Magiczna? Mieszkańcy chcą drzew i... kamer'
źródło: Facebook/Danuta Zaleska - radna Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy

Więcej drzew i kamer monitoringu, wymiana huśtawki i nawierzchni na placu zabaw oraz nowy chodnik, modernizacja boiska - to pierwsze tegoroczne pomysły na uatrakcyjnienie parku Magiczna na wschodniej Białołęce.

REKLAMA

Park znajdujący się pomiędzy osiedlem Derby a ul. Skarbka z Gór na wschodniej Białołęce nie cieszy się dobrą opinią mieszkańców w kwestii bezpieczeństwa.

Problemy w parku Magiczna

W ostatnim czasie zdemontowano nawet słynne wiaty piknikowe. Urzędnicy tłumaczyli decyzję pogarszającym się stanem technicznym drewnianych obiektów i tym, że remont byłby droższy od postawienia nowych wiat. Jednak nie jest też tajemnicą, że obiekty te były częstym i ulubionym miejscem spotkań chuliganerii.

Pomimo to, park za dnia jest chętnie odwiedzany przez mieszkańców a ci nie odpuszczają, jeśli chodzi o pomysły na jego uatrakcyjnienie.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Budżet obywatelski w Warszawie

Jeden z projektów złożonych w ramach budżetu obywatelskiego na 2025 przewiduje - za blisko 300 tys. złotych - posadzenie 10 drzew o obwodzie 30-35 cm, poprawienie wejścia na górkę przy ul. Magicznej, wymianę huśtawki w zakątku etnograficznym parku, montaż dodatkowego monitoringu i wymianę nawierzchni na placach zabaw. Projekt - póki co - oceniają urzędnicy pod kątem formalno-prawnym, następnie zapewne stanie on w szranki z innymi pomysłami w czerwcowym głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego dzielnicy. Jego ewentualna realizacja już w przyszłym roku.

REKLAMA

Chcą remontu boiska

To nie koniec pomysłów na park Magiczna. Lokalny społecznik Sebastian Gut w ramach projektu zakładającego kilka inwestycji dla Grodziska zaproponował też modernizację boiska do koszykówki i piłki nożnej w parku, obejmującą też wymianę zużytej nawierzchni.

Koszt inwestycji został oszacowany na 330 tys. złotych. Czy dojdzie do skutku? Przekonamy się najpóźniej w lipcu.

MB

 

REKLAMA

Komentarze (8)

# bok

28.03.2024 14:45

Ten park otwarty był tylko na potrzeby kampanii wyborczej. najtańsze wykonawstwo z tandetnego materiału wszystko się sypie. Umiejscowienie skateparku obok placu zabaw małych dziecu jest najgorszym pomysłem. Tam gromadzą się najbardziej wulgarne grupy i te które dewastują całą resztę placu. place dla małych dzieci też są zajmowane przez wulgarnych wyrostków Dzieciaki nie mają się gdze bawić a tamci ćpają, piją , wulgarnie zachowują się i dewastują przestrzeń. Osobiście jestem za likwidacją skateparku albo przeniesieniem gdześ na odludzie.

# Madbutcher

03.04.2024 10:04

Co do gromadzenia się elementu w wiatach wieczorami - już jak je budowano, to dla każdego człowieka z wyobraźnią jasnym było, że właśnie w tym celu będą one wykorzystywane. Najwyraźniej projektanci tego parku i decydenci wyobraźnią nie grzeszą.

# Bialomeka

08.04.2024 12:20

Najlepiej żeby sami mieli cicho pod swoimi oknami a komuś innym przychodzili i się wydzierali. Mieszkańcy bialomeki sa zacofani jakby dalej żyli w swoich wioskach. Ze wsi wyjdą, ale wieś z ich nigdy!!!!!!!

REKLAMA

# Kiedy?

10.04.2024 12:36

Kiedy ta gruba z wfu przestanie gwizdać?

# Boisko dla Agape tam

10.04.2024 18:36

Agape im dam dajcie! Boisko zróbcie dla Agape ! A najlepiej z piec od razu żeby mieli!!

# Korty też

10.04.2024 18:37

Korty tenisowe zróbcie tam!

REKLAMA

# Eifog

13.04.2024 10:08

Boisko dla dzieciakow i agape zróbcie tam. Do tego korty tenisowe i ściana żelbetonowa do walenia

# Czemu?

13.04.2024 11:17

Korty tenisowe i ściana żelbetonowa darmowe dla wszystkich od 6 do 22 od poniedziałku do niedzieli bez ograniczeń, dlaczego mieszkańcy przy Światowida 56 muszą się z tym męczyć, a tamci mają park?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy