REKLAMA

Targówek

Gorąca dyskusja rodziców o cenach wyżywienia w przedszkolach

 

Czy 12 złotych za posiłek w przedszkolu to dużo?

  25 września 2015

alt='Czy 12 złotych za posiłek w przedszkolu to dużo?'
Czy posiłki w przedszkolu przy Bolivara są zbyt drogie?

12 złotych za wyżywienie dziecka to dużo czy mało? W internecie rozpętała się gorąca dyskusja rodziców, którzy uważają, że to mocno przesadzona kwota. - Roszczeniowość to cecha polska. Może zamiast narzekać i płodzić kolejne dzieci warto pójść do dodatkowej pracy? - komentują jedni. - A wy, bogacze, tylko potraficie nas poniżać - ripostują drudzy.

REKLAMA

Awantura rozgorzała na bródowskim Facebooku. Jeden z rodziców poskarżył się na wysokie ceny posiłków w przedszkolu przy ulicy Bolivara. "Boże! Już całkiem porąbało to przedszkole! 12 złotych za wyżywienie!" - napisał. I rozpętał burzę, w której wzięli udział zarówno ci, którzy z tą tezą się zgadzają, jak i przeciwnicy.

"To chore, że w prywatnym przedszkolu jest 9 zł, a w państwowym 12 zł!" - denerwuje się pan Marcin, któremu nie podoba się, że za jedzenie i robociznę trzeba zapłacić. - Zarabiają na tym, pensje biorą - wścieka się. Zapał studzi pani Kinga: "12 zł za prawie cały dzień to dużo?! Jeden serek kosztuje 2 zł, bułka 1 zł, do tego wędliny (nie mówię o paczce, ale o dwóch plastrach) ziemniaki, makaron, mięso, warzywa... czym chcecie żywic Wasze dzieci? Przecież w tym okresie jakość jedzenia jest bardzo ważna. Żywiąc dziecko w domu pewnie i tak wydalibyście więcej pieniędzy" - argumentuje i dodaje: "Nadal uważam, że to nie jest dużo za jedzenie dla własnego dziecka. Należy również pamiętać, że ktoś te posiłki przygotowuje i im też trzeba zapłacić". "Ponoć jedzenie ma być lepsze, zdrowsze. Mają zrezygnować ze słodkich płatków śniadaniowych, wyrobów cukierniczych typu drożdżówki. Z podwyżki oczywiście się nie cieszę, ale ze zmian w menu już tak" - pisze pani Justyna.

Pan Jan: "Jeśli uważacie, że to dużo to nie opłacajcie i niech dziecko patrzy, jak jego koledzy jedzą" - napisał. Odpowiedziała pani Anna: "Jeśli jedzenie ma być lepszej jakości albo chociaż większy wybór, posiłki bardziej urozmaicone, to warto zainwestować dodatkowo 3 zł dziennie" i dodaje, że wielu rodziców jest po prostu zakłamanych: "Dziś pod przedszkolem stoją mamy i oczywiście dyskusja o podwyżce. Każda pali papierosa i twierdzi, że nie stać jej na dodatkowe 3 zł... A 15 zł dziennie przepala... Nie rozumiem pretensji do nauczycielek (dziś też słyszałam ) i zdjęcia menu z wyliczeniem, ile kosztuje kromka chleba" - komentuje.

W każdym przedszkolu państwowym obowiązują różne stawki za wyżywienie. W placówce przy Żuromińskiej 2A wynosi ona 10 zł (śniadanie 3 zł, obiad 5 zł, podwieczorek 2 zł), zaś przy ul. Stojanowskiej 12/14 i Krasiczyńskiej 2/4 - 9 zł. Menu - i to w każdej placówce - codziennie jest inne. Posiłki zawierają dużo warzyw i owoców. Nie ma zapychaczy, takich jak słodkie bułki.

A jak uważają nasi Czytelnicy: czy wyżywienie w przedszkolach jest drogie? Czekamy na opinie i komentarze.

(SD)

 

Komentarze (9)

# wojbud

26.09.2015 18:38

To jedno z lepszych przedszkoli na Targówku. Dobrze że podnoszą jakość. Szkoda że nie ma zajęć jezykowych dla maluchów. A może, któraś z sfrustrowanych mam się tym zajmie na dwie stówy miesięcznie to będzie miała na posiłek dla dziecka i przy okazji rzuci fajki?

# abc

30.09.2015 20:45

Czy 12 złotych za posiłek w przedszkolu to dużo? - pyta (SD) w swojej pozycji pisarskiej.
Dla jednych dużo, dla innych mało, dla jeszcze innych w sam raz.
Wszystko zależy od zasobności "portfela" indywidualnego człowieka, zatem nie można uogólniać.

# Makak

06.10.2015 22:02

Oczywiście, że dużo. Za tyle można zjeść business lunch w komercyjnej knajpie. W przedszkolu powinno to być maks 7-8 zł za dwudaniowy obiad. I to nie jest jakaś bardzo niska cena.

REKLAMA

# Stachu

06.10.2015 22:14

#Makak napisał(a) 06.10.2015 22:02
Oczywiście, że dużo. Za tyle można zjeść business lunch w komercyjnej knajpie. W przedszkolu powinno to być maks 7-8 zł za dwudaniowy obiad. I to nie jest jakaś bardzo niska cena.

Chyba w kebabie.

# ranie

23.10.2017 09:38

Myślę, że zależy jaki to posiłek. Sama dopłacam 12zł do obiadu, ale za to moje dziecko zjada w Akademii Rozwoju Malucha 5 posiłków pełnowartościowych.

# 123

23.10.2017 21:32

W moim przedszkolu płacimy 7,5 zł za wyżywienie i uważam że jest to kwota akceptowalna dla wszystkich
Dzieci jedzą mniejsze porcje, stołówka kupuje produkty bezpośrednio z hurtowni
12 zł to przesada

 Cameron

25.10.2017 10:26

Wydaje mi się, że 12 zł to lekka przesada, biorąc pod uwagę choćby ilość jaką jest w stanie zjeść przedszkolak, przecież tego nie można porównywać do posiłku dla dorosłego człowieka. Co innego, jeżeli te 12 zł to pełne wyżywienie na cały dzień, włącznie z jakimś owocem, jogurtem itp.

# 123

27.10.2017 21:22

W przedszkolu do którego chodzi moje dziecko za 7,5 zł ma całodzienne wyżywienie, śniadanie, drugie śniadanie, dwudaniowy obiad i podwieczorek, dostaje owoc, jakiś soczek do picia lub zamiennie actimel lub jogurt dla dzieci
12 zł uważam za totalną przesadę

# HalinaR

06.11.2020 06:56

A moim zdaniem ważniejsze jest to czy posiłki tam serwowane są zdrowe i odpowiednie dla dzieci. Bo co z tego, ze są przedszkola, gdzie się płaci 7 czy 8 złotych jak dzieci jedzą mało urozmaicone posiłki, a często po prostu nie zjadają, bo im takie dania nie smakują. Moje dzieci jak chodziły do przedszkola (już parę lat temu) miały posiłki z firmy Smakuś - i byłam bardzo zadowolona, bo dania były przygotowywane z myślą o dzieciach ich zdrowiu i upodobaniach. Dzieci chętnie wszystko zjadały i uczyły się zdrowych nawyków żywieniowych. Więc ja wolałabym dopłacić więcej i mieć pewność, że dania są smaczne i zdrowe. Mo
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024