REKLAMA

Wawer

drogi »

 

Czas na Trakt, Zwoleńską i Kadetów

  8 maja 2013

alt='Czas na Trakt, Zwoleńską i Kadetów'

Długa i śnieżna zima wstrzymała wiele ważnych inwestycji drogowych. Zaległości są ogromne.

REKLAMA

Przebudowa ciągu ulic Zwoleńska - Trakt Lubelski - Kadetów jest związana z budową kanalizacji i odtworzeniem nawierzchni tych ulic, obecnie w stanie katastrofalnym.

- Kończy się właśnie projektowanie - mówi Tomasz Kunert z miejskiego biura koordynacji i remontów w pasie drogowym. - Projekty obejmują m.in. stałą organizację ruchu, konieczne przekładki instalacji podziemnych, odwodnienie, oświetlenie, konstrukcję jezdni i chodników.

Prace wykona Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji

- Ogłoszenie przetargu na docelowe odtworzenie ulicy Zwoleńskiej i Trakt Lubelski powinno nastąpić jeszcze w maju. Kadetów około miesiąca później. Rozpoczęcie robót planowane jest na trzeci kwartał 2013 r. - informuje Marzena Wojewódzka z MPWiK.

- Na ulicy Kadetów odnowiona zostanie nawierzchnia jezdni, umieszczonych zostanie pięć wpustów deszczowych w miejscach, gdzie tworzą się duże kałuże oraz zostaną wytyczone przejścia dla pieszych z azylami - dodaje Tomasz Kunert.

Kiedy ruszą prace?

- Na pierwszy ogień pójdzie ul. Trakt Lubelski na odcinku od Kadetów do Zwoleńskiej. Planowany termin zakończenia tych prac to 15 listopada tego roku. Na pierwszy ogień pójdzie ul. Trakt Lubelski na odcinku od Kadetów do Zwoleńskiej. Planowany termin zakończenia tych prac to 15 listopada tego roku. Następnie lub jednocześnie - w zależności od udostępnienia przez zarządcę drogi - będą realizowane roboty w ul. Zwoleńskiej, a termin ich zakończenia planowany jest na 31 lipca 2014 r. - mówi przedstawicielka MPWiK.

Marzena Wojewódzka zaznacza, że przedstawione terminy, jak i materiały przetargowe, muszą jeszcze zostać zaakceptowane i zweryfikowane przez Zarząd Dróg Miejskich.

W projekcie zostanie od razu uwzględniona budowa kanalizacji w ul. Trakt Lubelski na odcinku Wąbrzeska - Klimontowska.

- Wykonawca zostanie zobowiązany do wykonania całego zamówienia, czyli docelowego odtworzenia ulic Trakt Lubelski i Zwoleńskiej oraz wykonania kanalizacji do końca 2014 r. - mówi Marzena Wojewódzka.

W maju lub czerwcu planowane są spotkania informacyjne z mieszkańcami, podczas których zaprezentowane będą gotowe projekty, jednak na razie ich terminy nie są znane.

sb

 

REKLAMA

Komentarze (3)

# Gościu

08.05.2013 14:03

Jak rozumiem mowa jest tylko o odtworzeniu tych ulic i chodników. A gdzie ścieżki rowerowe? Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć jak wygląda komunikacja publiczna w tej części Wawra. Jednym słowem - dno (często jeden autobus raz na 1/2 godziny). To właśnie ścieżka rowerowa wzdłuż Traktu byłaby w stanie choć w części uprościć życie mieszkańcom. Przecież to peryferium i rower ma tu rację bytu. A tak to co? Jeździć rowerem Traktem po którym będą jeździć użytkownicy czasami pozbawieni wyobraźni i rozumu...(wszak to droga tranzytowa)

# jonasz

08.05.2013 15:03

Wszystkim zainteresowanym radziłbym skorzystanie z opcji "kopiuj i wklej", następnie wydrukowanie, zaznaczenie terminów i ich pilnowanie. Zapala mi się czerwona lampka przy słowie "odtworzenie", bo to nie remont, ani modernizacja ( stąd brak szlaków rowerowych) a jedynie " panie, na tej budowie mamy taki porządek, aby sobie nikt nóg nie połamał" - czyli, poza owymi przekładkami powinno być nie gorzej niż przed robotami, a jak było ( i jest, i jeszcze długo będzie na Trakcie L.) to chyba pamiętacie?
Druga czerwona lampka to terminy i tzw. zgody - potem przyjdzie zima ( błogosławieństwo - wystąpi siła wyższa kojąco działająca na miejski budżet) ) i robota zacznie się może ok. kwietnia 2014. Obym się mylił.

# Gosc

09.05.2013 12:45

1) ciekawe dlaczego projekt nie został przygotowany wczesniej ? Wszak wiadomo było, że prace związane z kolektorem skończa się w grudniu ub. roku. Przetarg mógł być rozpisany dawno temu i prace już były wykonywane.
2) 15 listopada ?? HA HA . Znowu przyjdzie śnieg lub deszcz a jakość roboty w zime oglądamy codziennie na Trakcie. Nie wierze aby za rok Trakt był zrobiony .

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe