REKLAMA

Białołęka

Bez szkody dla środowiska?

 

Czajka jest naszym koszmarem

  10 stycznia 2012

alt='Czajka jest naszym koszmarem'

Mieszkańcy okolic rozbudowywanej oczyszczalni Czajka obawiają się zanieczyszczenia środowiska po jej uruchomieniu. MPWiK uspokaja - emisja spalin i ścieków będzie monitorowana.

REKLAMA

- Nikt mi nie powie, że tak duża oczyszczalnia nie wpływa na zanieczyszczenie środowiska, a tym samym na nasze zdrowie. Rozumiem potrzebę takiej inwestycji, ale obawiam się o to, co będzie. Wiele razy miało już być bezpiecznie, a wychodziło inaczej - żali się mieszkaniec ul. Parcelacyjnej.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji uspokaja i tłumaczy, że praca oczyszczalni będzie stale kontrolowana i wszelkie ewentualne niedociągnięcia na bieżąco zostaną usunięte, a w przypadku poważnych zakłóceń pracy systemu będzie on automatycznie wyłączany.

- Ścieki uzdatniane przez "Czajkę" są pod stałą kontrolą laboratorium badawczego znajdującego się na terenie zakładu. Przepisy z zakresu ochrony środowiska i gospodarki odpadami bezwzględnie wymagają stosowania monitoringu emisji spalin ze Stacji Termicznej Utylizacji Osadów Ściekowych. System ten, zgodnie z przepisami, będzie monitorował i rejestrował emisję, w tym także ewentualne przekroczenia i zakłócenia w pracy w połączeniu on-line z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska. Należy przy tym podkreślić, że system został stworzony tak, aby w sytuacji zarejestrowania przekroczeń poza dopuszczalną przepisami normę, nastąpiło automatyczne wyłączenie podawania osadów do utylizacji - mówi Marzena Wojewódzka z zespołu prasowego MPWiK.

O rozbudowie oczyszczalni pisaliśmy już wiele razy. Przypomnijmy: całkowity jej koszt (budowa i modernizacja oczyszczalni ścieków "Czajka" wraz z budową układu przesyłowego) to niebagatelna kwota 3,1 mld zł. Termin zakończenia wszystkich prac planowany jest na 30 kwietnia tego roku.

Zmodernizowana i rozbudowana "Czajka" będzie oczyszczać ścieki z centralnej i północnej części lewobrzeżnej Warszawy oraz z dotychczas obsługiwanego rejonu prawobrzeżnej Warszawy, a także gmin ościennych: Legionowa, Zielonki i Marek.

Anna Sadowska

 

Komentarze (9)

# cobra22

10.01.2012 22:30

jak zwykle zapomnieli do końca skanalizować Białołękę, przecież taka Czajka leży w innej dzielnicy

# nemek

13.01.2012 17:59

to racja, w najbliższej okolicy Czajki są ulice bez kanalizacji - to granda
Ostatnio dowiedziałem się, że wsie w pipiowie małym są już skanalizowane - a stolica? XXI wiek...

# miku%u015B

26.01.2012 20:15

Nikt nikogo nie zmuszał do osiedlania się pobliżu oczyszczalni.

REKLAMA

# lidka

07.02.2012 14:13

#miku%u015B napisał(a) 26.01.2012 20:15
Nikt nikogo nie zmuszał do osiedlania się pobliżu oczyszczalni.
To chamski komentarz, po prostu. Ty nie masz kłopotów w swoim miejscu zamieszkania? Przy oczyszczalni nie ma zakazu osiedlania się, a skoro tak, to osiedlamy się zgodnie z prawem i tak samo za to płacimy. Wobec tego - mamy prawo wymagać ludzkich warunków.

# ada

07.02.2012 18:19

najpierw sie osiedlaja a potem maja roszczenia, zupelnie jak ci co przy okeciu sie buduja. trzeba myslec przed osiedleniem sie

# czyścioszka

07.02.2012 18:40

Można tę dyskusję zacząć od pytania -ilu to mieszkańców na Białołęce posiada szamba ?,ilu posiada umowy o ich opróżnianiu ? i zadać pytanie do urzędu dlaczego się tych spraw nie kontroluje ? Takie pytania powinno zadać ECHO...a nie ciągle temat w którą stronę skręci tramwaj którego nie ma. podobnie dzieje się z tak zwanymi nieczystościami stałymi .

REKLAMA

# cobra22

07.02.2012 20:40

ale ktoś wydaje pozwolenia na osiedlanie się w takich miejscach, a teraz niech ci sami decydenci rozwiązują problemy tych mieszkańców(trzeba było stworzyć strefę buforową), oczyszczalnia na BIAŁOŁĘCE ma być hiper szczelna i jedyny zapach w okolicy to powinien być to zapach okolicznych lasów.

# he he he

06.11.2023 12:41

A wy myślelita, że Czajka nie będzie śmierdzieć, he he he he he naiwny prekariat z tarchomina he he he

# Mysliborska

15.01.2024 08:51

Wali złem na Myśliborskiej w okolicach galerii
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy