REKLAMA

bck akademia malucha 1bck akademia malucha 2bck akademia malucha 0
Bielany

różne »

 

Co się stało z placami zabaw w Lesie Lindego?

  10 czerwca 2015

alt='Co się stało z placami zabaw w Lesie Lindego?'

Po placu zabaw pozostały jedynie huśtawki na ciężkiej, drewnianej konstrukcji.

REKLAMA

autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0
Na stronie internetowej Zielona Warszawa można przeczytać, że Uroczysko Las Lindego jako miejsce przeznaczone do rekreacji zawiera, między innymi, trzy place zabaw dla dzieci. Tymczasem jeden z nich, tuż przy wejściu od ul. Przybyszewskiego, w zasadzie zupełnie przestał istnieć, a po dwóch kolejnych zostały tylko huśtawki, których stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Węzeł Młociny: królestwo pijaków i naciągaczy? Węzeł Młociny: królestwo pijaków i naciągaczy? - Węzeł komunikacyjny Młociny powoli staje się siedliskiem pijaków, naciągaczy i żebraków - pisze nasz czytelnik. Drewniane ogrodzenia, ławeczki, piaskownice możemy zobaczyć już tylko na archiwalnych zdjęciach. Znaczna część infrastruktury tego terenu rekreacyjnego to obecnie pozostałości po dawnych sprzętach i betonowe kosze na śmieci pełne butelek, jakby rekreacja kojarzyła nam się z jednym - ze spożyciem. Znaczna część infrastruktury tego terenu rekreacyjnego to obecnie pozostałości po dawnych sprzętach i betonowe kosze na śmieci pełne butelek, jakby rekreacja kojarzyła nam się z jednym - ze spożyciem.

Będzie lepiej?

Będzie. Lasy Miejskie - bo place znajdują się na ich terenie - podpisały już umowę z wykonawcą na budowę nowego placu. Placu, ponieważ z istniejących trzech zostanie jeden - przy Potoku Bielańskim. - Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, ponieważ dzięki temu plac będzie mniej narażony na ryzyko dewastacji - mówi Andżelika Gackowska z działu gospodarki leśnej Lasów Miejskich. - Zniszczone urządzenia z pozostałych miejsc albo już zostały zdemontowane albo znikną w najbliższym czasie. Natomiast jeszcze w tym roku staną nad Potokiem nowe zabawki - nie będą to co prawda supernowoczesne urządzenia, tylko takie z drewnianych bali. A w przyszłym roku postaramy się dokupić kolejne.

Jan Książyk, (wt)

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0

Komentarze (1)

# Wojtas

12.06.2015 10:15

Taaa, zróbcie jeszcze ze dwa parkingi w środku lasu, będzie fajniej....
więcej na forum

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 1refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

bck kino plenerowe 03 2bck kino plenerowe 03 0

REKLAMA

bck klub przygód 2026 2bck klub przygód 2026 0

REKLAMA

bck kino plenerowe 02 3bck kino plenerowe 02 0

REKLAMA

norblin 02 1norblin 02 2norblin 02 0

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA