REKLAMA

Białołęka

inwestycje »

 

Co się dzieje na Głębockiej? "Rozkopano i zostawiono"

  10 września 2018

alt='Co się dzieje na Głębockiej? "Rozkopano i zostawiono"'
źródło: ZMID

"Uważam, że ta modernizacja jest wykonywana bez żadnego racjonalnego zaplanowania" - krytykuje nasz czytelnik. Sprawdzamy, jak przebiega remont jednej z głównych dróg Białołęki.

REKLAMA

Przebudowa Głębockiej była z pewnością jedną z tych inwestycji, na które mieszkańcy wschodniej Białołęki czekali najbardziej. Firma Strabag weszła na plac budowy w grudniu ubiegłego roku, ale późna zima sprawiła, że pierwsze utrudnienia dla pasażerów autobusów i kierowców zaczęły się dopiero w kwietniu.

- Według mnie prace polegają jak na razie na rozkopaniu dwóch kilometrów ulicy - krytykuje czytelnik. - Uważam, że ta modernizacja jest wykonywana bez żadnego racjonalnego zaplanowania. Zamiast wykonywać prace częściami, rozkopano po prostu całą ulicę i zostawiono ją, utrudniając lub wręcz uniemożliwiając mieszkańcom jakikolwiek rozsądny przejazd. Zastanawiam się, dlaczego nie wzięto pod uwagę np. ukończenia 50 metrów przy szkole, aby można było normalnie wjeżdżać i wyjeżdżać chociażby do Kartograficznej. To usprawniłoby w sposób znaczny ruch.

"Walczą" z kablami

- Przebudowa ulic Głębockiej, Berensona, Lewandów, Kąty Grodziskie oraz dróg poprzecznych przewidziana została w sposób kompleksowy, wraz z przebudową istniejącej i budową nowej infrastruktury, w której skład wchodzą sieci teletechniczne, sanitarne, gazowe, wodociągowe, elektroenergetyczne niskiego i średniego napięcia, oświetlenia i kanalizacji - wymienia Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. - Właśnie budowa tych sieci wymaga najwięcej czasu i pracy. Dla przykładu, kanalizacja deszczowa zaprojektowana jest na głębokości nawet sześciu metrów.

Jak wyjaśnia Gajewska, kable średniego i niskiego napięcia oraz teletechniczne biegną po obu stronach ulicy i na całej jej długości, więc podzielenie przebudowy na odcinki było niemożliwe. Budowa jezdni, chodników i drogi rowerowej to zawsze ostatni etap inwestycji. Najpierw prowadzone są prace nad tym, co znajduje się pod ziemią.

- Dlatego mieszkańcom może wydawać się, że od dłuższego czasu po wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego nic się nie dzieje - mówi rzeczniczka. - Dodatkowo w trakcie prowadzenia robót okazało się, że nie można przebudować sieci elektroenergetycznych w całości ze względu na nierozwiązane kwestie formalne z operatorem sieci. Poważnie komplikuje to całe przedsięwzięcie.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Co poszło nie tak?

- Nieudostępnienie sieci elektroenergetycznej do przebudowy związane jest z niepodpisaniem przez ZMID odpowiednich umów z nami - odpowiada Innogy Stoen Operator. - Ze względu na dobro klientów nie chcemy dopuścić do ingerencji w sieć, bez wcześniejszych uzgodnień z zaangażowanymi stronami czy też bez nadzoru specjalistów naszej firmy.

Energetycy informują, że ZMID dostał dokumentację potrzebną do przygotowania propozycji umowy 7 sierpnia. Obecnie trwają uzgodnienia.

REKLAMA

Co się zmieni?

Po przebudowie jezdnia Głębockiej od Berensona do Kartograficznej wciąż będzie miała jeden pas w każdą stronę, z poszerzeniami na skrzyżowaniach. Na południe od Kartograficznej droga otrzyma nietypowy układ 2+1, z dwoma pasami w kierunku Bródna i jednym w kierunku północnym.

Na skrzyżowaniu z Podwójną i Kartograficzną, Sieczną, Internetową i Podłużną oraz na skrzyżowaniu Berensona z Kątami Grodziskimi powstaną ronda. Ulica Lewandów zostanie połączona z Berensona nową drogą, przebiegającą równolegle do Głębockiej. Projektanci zakładają, że dzięki rondom łatwiej będzie skręcić na Głębocką z ulic poprzecznych, ruch będzie odbywać się płynniej i jednocześnie wzrośnie bezpieczeństwo, bo samochody nie będą mogły rozpędzać się ponad 50 km/h. Jednocześnie progi wyspowe przy szkole zostaną zdemontowane.

Chodniki zostaną zaprojektowane zgodnie z obowiązującym standardem, tzn. będą mieć z zasady co najmniej dwa metry szerokości. Powstanie także droga rowerowa, połączona z istniejącym odcinkiem na południowym odcinku ulicy. Jednocześnie przebudowane zostaną: 420-metrowy fragment Berensona i 140-metrowy fragment ul. Lewandów.

(dg)

 

REKLAMA

Komentarze (5)

# niezadowolonymieszakniec

10.09.2018 14:18

Jedynym winnym jest Dzielnica. To oni podpisali umowę, w której nie przewidziano pracy 24h/7dni w tygodniu. Wybory za 1,5 miesiąca. Proponuję nie oddawać głosów, na nikogo z dzisiejszego i poprzedniego Ratusza dz. Białołęka.
Co Państwo na to?

# Luka

10.09.2018 19:49

Inwestorem nie jest Dzielnica Białołęka LECZ ZMID i MPWiK

# MieszkankaB

10.09.2018 21:05

Wiadomo, że prace o których wspomina Pani rzecznik zajmują najwięcej czasu i nie koniecznie muszą być widoczne dla nas mieszkańców, ale skoro nie widać robotników i sprzętów to mamy prawo być oburzeni. Piękna pogoda od kwietnia , A tu nie wiele się zadziało. Pozamykano wszystko ulice i trzeba nadrabiać sporo kilometrów w korku by dojechać do domu czy szkoły. Dla porównania , można zaobserwować w jakim tempie posuwają się prace na Łodygowej.

REKLAMA

# miki

11.09.2018 07:29

Skandal po co było zamykać ulice jeśli nie podpisano wszystkich umów na modernizacji sieci elektroenergetycznej.

# inwestor

13.09.2018 06:38

Jeżeli ZMID nie wie, że uzgodnienia z gestorami sieci robi soe PRZED rozpoczeciem inwestycji i ze trwaja one misiacami, to ZMID należy rozwiazac bo pracuja ta najzwyklejsi KRETYNI.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025

REKLAMA

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni