REKLAMA

Wawer

różne »

 

Ciągłe skargi na odbiór śmieci. Mieszkańcy Wawra mają dość Lekaro

  12 października 2020

alt='Ciągłe skargi na odbiór śmieci. Mieszkańcy Wawra mają dość Lekaro'

Mieszkańcy Wawra zgłaszają szereg uwag do usług świadczonych przez firmę wywożącą śmieci. Co na to warszawski ratusz nadzorujący umowę z Lekaro?

REKLAMA

- Nasze osiedle ciągnie się od ul. Zabielskiej 23 do Wału Miedzeszyńskiego 514. Wjazd jest od obu stron - od Zabielskiej jest elektryczna brama, otwarta non stop (brak prądu), od Wału Miedzeszyńskiego 514 jest brama ręcznie otwierana. Dostęp do pojemników/worków jest stale zapewniony. I ciągle są problemy z odbiorem śmieci. Po osiedlu walają się worki, permanentnie rozrywane przez ptaki i psy - pisze do nas mieszkanka.

"Nieterminowi i brudzą kostkę"

- Podam przykład. Zgodne z grafikiem Lekaro, na 12 września był zaplanowany odbiór odpadów: szkło, papier, metale plus plastik. Lekaro odebrało szkło, nie zabrało z całego osiedla papieru, metalu i plastiku. W niedzielę 13 września wysłałam mailowo reklamację do Lekaro, które 15 września potwierdziło jej przyjęcie i wskazało na 48-godzinny termin na jej rozpatrzenie. Brak odpowiedzi. W poniedziałek 14 września złożyłam do Lekaro kolejną reklamację na stan techniczny ich pojazdu do odbioru BIO (odebrane tego dnia), gdyż po raz kolejny ich pojazd brudzi naszą kostkę - opowiada mieszkanka. Jak się okazuje, te same problemy z Lekaro zgłaszają także inni mieszkańcy Wawra, m.in. z ulicy Mrówczej. Wysłaliśmy więc pytania w tej sprawie do urzędu miasta.

Wstąp do księgarni

Ratusz widzi po swojemu

Dlaczego odbiór odpadów jest nieterminowy? - Operatorzy muszą się wywiązywać z warunków umowy zawartej z m.st. Warszawą. (...) Jedną z częściej występujących przyczyn braku odbioru jest nieodpowiednie przygotowanie dostępu do miejsca gromadzenia odpadów. Przykładowo dojazd dla śmieciarki jest zablokowany przez zaparkowane samochody lub zamkniętą bramę - tłumaczy możliwe utrudnienia rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka.

Ze śmieciarek Lekaro wypływa ciecz z bioodpadów brudząc przy tym ogromne połacie kostki brukowej na osiedlach. Czy firma jest zobowiązana do posprzątania po sobie? - Stan techniczny pojazdu musi spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa i wymagania powszechnie obowiązującego prawa. Zgodnie z zapisami zawartej umowy, wykonawca zobowiązany jest do utrzymania pojazdów we właściwym stanie sanitarnym. Musi on również zapewnić, aby konstrukcja śmieciarek zabezpieczała przewożone odpady przed rozwiewaniem i rozpylaniem, a także przed czynnikami atmosferycznymi np. ulewnymi deszczami. Niedopełnienie tego obowiązku jest uchybieniem. Operator ma obowiązek też wyposażyć pojazdy w narzędzia lub urządzenia umożliwiające sprzątanie terenu po opróżnieniu pojemników. Prosimy mieszkańców o zgłaszanie wszystkich nieprawidłowości za pośrednictwem Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 - odpowiada Gałecka.

Dlaczego zatem reklamacje mieszkańców dotyczące odbiorów odpadów często nie są rozpatrywane w terminie 48 godzin? - Reklamacje są przez operatorów rozpatrywane w ciągu 48 godzin, jednak informacja zwrotna może zostać udzielona w późniejszym terminie. Reklamacje dotyczące odpadów przyjmowane poprzez Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115 są bezpośrednio kierowane do operatorów. Obsługa zgłoszeń z przekroczeniem terminów wskazanych w umowie jest złamaniem warunków współpracy - odpowiada rzeczniczka.

Tyle teorii warszawskiego ratusza. Jak widać, odbiór śmieci od warszawiaków ma dwie różne rzeczywistości.

(DB)

 

REKLAMA

Komentarze (7)

# miedzylesianin

12.10.2020 13:25

W Lekaro jeździ ekipa za wschodniej granicy. Mają w głębokim poważaniu robotę. U nas dla przykładu jak ładują śmieci na samochód, to czasem coś im się rozsypie, rozleje. Oczywiście nie sprzątają już tego. Może wychodzą z założenia, że te śmieci nie są już ich. Generalnie lubią grzebać w śmieciach w poszukiwaniu atrakcyjnych "fantów" - kilka razy widziałem te cuda - raz była to stara bateria do wanny, innym razem jakiś stary budzik. A czas leci, chłopy stoją i gmerają w śmieciach. Cud ekipa. Obok mnie jest firma, która powinna część śmieci utylizować jako odpady niebezpieczne (większa stawka). Ale chłopcy z Lekaro za parę złociszy wrzucą takie cudo jako zmieszane :-) PATOLOGIA

# krisnap

12.10.2020 19:58

W Józefowie probowali zmienić firmę odbierającą śmieci i patrz Pan, nie było chętnych! Za żadne pieniądze! W normalnym kraju byłaby to zmowa cenowa (w tym podział rynku), a u nas 'norma'... A dziennikarzy jakich mamy grzecznych...!

# Mas

13.10.2020 16:37

W Rembertowie dokładanie to samo.

REKLAMA

# symforjan

13.10.2020 22:30

A może wprowadzić dla firmy obowiązek monitorowania odbioru śmieci, taką zwykłą kamerką samochodową i po krzyku. Widać jak na dłoni, co się dzieje. PANOWIE potrafią na przykład pominąć jakieś kosze a potem tłumaczą, że ich po prostu nie było a tak wszystko widać, co robią, jak robią i gitara.

# Tomkaw

14.10.2020 18:08

19115 tylko przyjmuje reklamacje, ale to Lekaro je rozpatruje (oczywiście na swoją korzyść - przedstawiając kłamliwe wytłumaczenie)

# Sąsiad

16.10.2020 10:07

Numer 19115 to jakaś farsa cokolwiek tam napiszecie to odpowiedź jest zawsze ta sama. Brak udostępnienia odpadów. Można też napisać wierszyk o lokomotywie zawsze jest ta sama odpowiedź. Chyba te odpowiedzi pisze jakiś boot. Ja od dwóch miesięcy piszę reklamacje co dwa tygodnie w dzień po terminie odbioru śmieci, bo już 5 raz z rzędu śmieci nie są odbierane w terminie. Ulica Wał Miedzeszyński.

REKLAMA

# Agjk

20.10.2020 09:55

Wstawiajcie filmiki na YouTube. Z pomijaniem śmieci i debilnymi odpowiedziami.
więcej na forum

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni