REKLAMA

Puls Warszawy

kultura »

 

Premiera na 85 lat - wielki koncert w Domu Kultury "Świt"

  2 lutego 2024

alt='Premiera na 85 lat - wielki koncert w Domu Kultury "Świt"'
materiały Fundacji Ave

Chór Ave w 2024 roku obchodzi swoje 85-lecie. Jubileusz zainauguruje wielki koncert kolęd i pastorałek w sobotę 3 lutego o godz. 16 w Domu Kultury "Świt" przy ulicy Wysockiego 11, w którym wystąpią również filharmonicy. Zaprezentowane zostaną premierowo utwory bożonarodzeniowe w zaskakujących i bardzo pięknych aranżacjach Jerzego Cembrzyńskiego.

REKLAMA

- Choć obchodzimy zacny jubileusz, to nie wyglądamy na swoje lata - śmieje się Bartłomiej Włodkowski, dyrygent zespołu. - Historia chóru zaczęła się w 1939 roku i jest związana z neogotyckim zabytkowym kościółkiem w Płudach. Jego działalności nie przerwała wojna, a po jej zakończeniu zespół animował życie kulturalne od Legionowa po Targówek, organizując rozmaite spektakle, koncerty, a nawet potańcówki. Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie? Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie?
OC w Warszawie kosztuje znacznie więcej niż w mniejszych miejscowościach. Różnica jest naprawdę spora - nawet kilkaset złotych w skali roku! Gdzie tkwi źródło tych dysproporcji? Jakie czynniki determinują wysokość składek OC w stolicy? Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o przyczynach wyższych składek OC w stolicy.

Chór Ave: liczne nagrody, kilka płyt

Dziś w Ave śpiewa ponad 50 osób, głównie młodzież i dorośli. Grupa może poszczycić się blisko 30 nagrodami na festiwalach międzynarodowych i ogólnopolskich, kilkoma wydanymi płytami CD oraz nagraniami dla radia i telewizji.

Jubileuszowe wydarzenia, nie tylko koncertowe, zostały zaplanowane na cały rok. - Tradycyjnie w Polsce kolędujemy do 2 lutego, ale my przedłużamy ten zwyczaj o jeden dzień - mówi Aleksandra Mróz, solistka chóru. - 3 lutego zabrzmią przepiękne utwory, bardzo różnorodne! Znane i nieznane. Stare i współczesne. Słuchacze mogą liczyć na wielkie bogactwo form, stylów i emocji.

Całość zaaranżował Jerzy Cembrzyński, znakomity kompozytor, który na stałe współpracuje z chórem Ave. Napisał dla zespołu kilka dużych form, które zebrały entuzjastyczne recenzje i zostały nagrane, m.in. oratoria "Sprawiedliwe", "Mówiono o Nim, że przegrał" czy "1920 dróg do wolności", a ostatnio program z piosenkami Ordonki i Bodo.

Wstąp do księgarni

Dwa chóry, soliści i sześć instrumentów

Oprócz chóru Ave i jego solistów, przygotowanych przez mezzosopranistkę Agnieszkę Zwierko-Wiercioch, będzie można usłyszeć znakomitych instrumentalistów. Katarzyna Gluza zagra na skrzypcach, Grzegorz Chmielewski na altówce, Nadia Bojadżijewa na wiolonczeli, Michał Sowa na klarnecie, a Gabriela Machowska na fortepianie. Z kolei chóralny bas Piotr Chilmanowicz wyczaruje wspaniałe dźwięki na mandolinie.

REKLAMA

Bezpłatnie, ale trzeba rezerwować

Nieprzypadkowo koncert odbędzie się na scenie Domu Kultury "Świt". Choć chór powstał w Płudach i działa na Białołęce, to właśnie na deskach "Świtu" organizował przez ponad dekadę największy w Polsce festiwal bożonarodzeniowy "Betlejem u Avetek". Tutaj też zaczęło się wiele projektów Fundacji Ave. Ci, którzy przybędą na koncert, mogą liczyć na wiele niespodzianek.

Wstęp na koncert jest wolny, ale obowiązuje rezerwacja miejsc. Bezpłatne wejściówki można odbierać w kasach DK "Świt" lub zabukować online na stronie fundacjaave.pl.

(red)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024