REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Chaos wokół Lidla. "Parking droższy niż w centrum"
REKLAMA

REKLAMA

Chaos wokół Lidla. "Parking droższy niż w centrum"

Zamiast parkingów grzęzawisko, wąska przez zaparkowane samochody ulica, znaki zakazu i wysyp mandatów. Tak wyglądają okolice Lidla na Kopalnianej. Kiedy to się zmieni?

REKLAMA

- Do radnych: kto zajmie się problemem ustawionych na całej długości ul. Kopalnianej zakazów zatrzymywania się? Mieszkańcy mają parkować w Ursusie? Co komu przeszkadzała poprzednia organizacja ruchu? Najpierw Lidl zamknął swój parking a teraz dzielnica - zapytał na facebookowej grupie "Bemowo" pan Stanisław, wywołując lawinę komentarzy. - Auta z blokadami stoją, nie ma gdzie zaparkować w promieniu 300 m albo więcej - uzupełnia oburzony mieszkaniec.

"Drogo jak w centrum"

- Lubują się w molestowaniu zwykłych mieszkańców. Jeśli drogą zarządza ZDM, to wszystko staje się zrozumiałe, ponieważ tam co drugie biurko to fanatyk rowerowy, nienawidzący każdego, kto posiada samochód. Nic się nie zmieni. A naprzeciwko oczywiście płatny parking - komentuje pan Mariusz.

- Czyli generalnie chodzi Ci o "daj za darmo" miejsce parkingowe. A niby czemu? - wskazuje drugą stronę problemu pan Piotr. Z jego argumentacją nie zgadza się jednak większość komentujących, która uważa, że parking płatny naprzeciw Lidla odstrasza ceną. - Nie po to się człowiek wyprowadza na prowincję, aby płacić za parking drożej niż w centrum... Mieszkam na Coopera i też przez chwilę jakieś oszołomy trąbiły o całkowitym zakazie parkowania, bo autobus będzie jeździł. Na szczęście skończyło się na zakazie z jednej strony jezdni - komentuje pan Michał.

Totalny chaos

Pod koniec minionego roku interpelację w sprawie nowych miejsc parkingowych wzdłuż ulicy Kopalnianej złożył do władz dzielnicy radny Jarosław Oborski. Czytamy w niej o pilnej potrzebie stworzenia parkingu na odcinku przed marketem Lidl aż do zakrętu przy wjeździe do garaży wspólnoty mieszkaniowej Kopalniana 22. Radny proponuje położenie tzw. ekokratki, obniżenie krawężników a także zmianę istniejącego oznakowania tej ulicy, który jego zdaniem skutkuje teraz "totalnym chaosem". - Ludzie nie umieją korzystać z tego, co mają. Samochody zapakowane na zakręcie, na chodniku, że ledwo jeden samochód ma jak przejechać, a ulica dwukierunkowa... - potwierdza trudną sytuację pani Renata. Inni doradzają jej sprzedanie auta, zakup biletu miesięcznego i przesiadkę do autobusu komunikacji miejskiej.

Przybędzie miejsc parkingowych?

Jak się okazuje, zarząd dzielnicy rozważa realizację wniosku radnego. - Na 2019 rok mamy fundusze wystarczające na zaprojektowanie i zrealizowanie wnioskowanych miejsc postojowych oraz opracowanie i wprowadzenie nowej organizacji ruchu - informuje wiceburmistrz Hanna Głowacka. Jak dalej zaznacza, inwestycja może być wykonana tylko na działce należącej do miasta, której szerokość wynosi zaledwie trzy metry, a same miejsca postojowe będą mogły być zaprojektowane jedynie równolegle do ulicy z wykonaniem półmetrowej opaski - jeśli miejskie Biuro Polityki Mobilności wyrazi zgodę na tak wąski chodnik. - Najważniejsze, że jest teren do zrealizowania tej inwestycji. W to miejsce przyjeżdżają ludzie także spoza Bemowa i powinno być ono wizytówką naszej dzielnicy. Tylko od determinacji urzędników zależy, czy tak się stanie - komentuje radny Jarosław Oborski.

(DB)


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bemowo

17.01.2019 11:28 #FanatykRowerowyZDM
Ha!ha!Gręziak, Oborski i Głowacka liczą , że Biuro Mobilności i Transportu m.st.Warszawy wyrazi zgodę na ...50 cm CHODNIK.Na ul.Koplanianianej jest zaprojektowany obustronny chodnik.Proszę doczytać o przepisach ,które regulują minimalną szerokość chodnika.A że parking drogi-o jak mi przykro.
17.01.2019 12:08 #Parkingowy
Zasada jest prosta: nie mam miejsca do parkowania, to nie kupuję samochodu. Są autobusy, taksówki, rowery, nogi... Skoro przeprowadziłeś się na osiedle na którym nie ma miejsc parkingowych do kupienia to samochód należy sprzedać. W zamian można kupić rower - z jego parkowaniem problemy są nieporównywalnie mniejsze. W Polsce nie istnieje ustawowy obowiązek posiadania samochodu.
17.01.2019 13:11 #Bemowiak
Tam są miejsca parkingowe.Zarówno pod blokami Mak-Domu jak na osiedlu.Dodatkowo na przeciwko Lidla jest ogrodzony płatny parking.W tych blokach Mak-Domu mieszka dwóch radnych z Dzielnicy Bemowo.Jeden jawnie próbuję wymusić wybudowanie za nasze wspólne pieniądze bezpłatne miejsca parkingowe.Z Lazurwej co 5 minut w szczycie odjeżdża autobus do Centrum.A w 2023/24 będą mieć blisko dwie stacje metra.Nie chcemy aby wokół Fortu Chrzanów nie było chodnika a jedynie same parkingi.
17.01.2019 14:23 #jkk
Pan Michał z Coopera chyba trochę niedowidzi. Na tej ulicy zafundowano mieszkańcom zakaz zatrzymywania po obu stronach, wyznaczono jedynie miejsca postojowe na 300 metrowym odcinku chodnika. Ale wystarczy przespacerowac się tą ulicą aby zobaczyć, że osiedlowe parkingi są niekiedy zupełnie puste, wystarczy aby mieszkańcy wykupili lub wynajęli na nich miejsca. W ramach tej samej akcji przedwyborczej przed 3 miesiącami dokonano zmiany organizacji ruchu na bardzo ruchliwej Batalionów Chłopskich. Plan miejscowy dla obszaru Chrzanów 2 przewiduje po północnej stronie Batalionów budownictwo jednorodzinne z indywidualnymi wjazdami od Batalionów Chłopskich, natomiast warunki zabudowy dla osiedli po południowej stronie ulicy nakazywaly stworzenie miejsc postojowych na terenie osiedli - poza liniami rozgraniczajacymi ulicy Batalionów Chłopskich. Zlikwidowano ścieżkę rowerową a na jej części wyznaczono miejsca do parkowania. Kierowcy mają pretekst aby zatrzymywać się w dowolnym miejscu, nawet poza strefą wyznaczoną znakami, tuż przy przejściach dla pieszych czy przy wjazdach na posesje. Dochodzi z tego powodu do bardzo niebezpiecznych sytuacji drogowych. Służby nie reagują, czekają aż stanie się nieszczęście.
17.01.2019 15:26 #Jan Oborniak
Pan Michał z ul. Coopera jest bezczelny i udaje, że nie wie w jakim celu wprowadzono ten zakaz. Mówiąc kolokwialnie pali głupa. Jezdnia bowiem - jak sama nazwa wskazuje - służy do jeżdżenia, chodnik służy do chodzenia, zaś do parkowania służy parking.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


więcej
REKLAMA

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Dam pracę
 Obecnie poszukujemy kandydatów na stanowisko: Pracownik sektora ogrodniczego: sadzenie, cięcie i pielęgnacja sadzonek Mile widziane kobiety Miejsce pracy: Holandia Co będzie należeć do Twoich obowiązków? - sadzenie i cięcie młodych sadzonek na hali i w szklarni przesadzanie sadzonek - robienie zamówień - odchwaszczanie w szklarni (rzadziej odchwaszczanie na zewnątrz) Czego będzie wymagał od Ciebie pracodawca? - zaangażowania i motywacji do pracy - gotowości do podjęcia pracy na minimum 8 tygodni Co pracodawca zaoferuje w zamian za Twoją pracę? - umowę na warunkach holenderskich,zakwaterowanie w odległości 300 m od pracy!!!! - ubezpieczenie, - dodatki wakacyjne i urlopowe - opiekę koordynatora - urlop już po 8 tygodniach pracy! W czym dodatkowo możemy Ci pomóc? - w odpowiednim przygotowaniu do wyjazdu za granicę - w zorganizowaniu transportu z Polski do Holandii Skontaktuj się telefonicznie pod numerem telefonu: +48 570 901 033 - możesz wysłać również sms o treści SADZONKI- oddzwonimy.

Nieruchomości
 Jeśli masz dług w Kruk, Aneto, Eos, Ultimo lub innych funduszach zajmujących się skupem wierzytelności zabezpieczonymi na nieruchomościach. Zapraszam do współpracy. Poprowadzimy sprzedaż nieruchomości wraz z uzyskaniem promesy. Zabezpieczymy prawnie transakcje. Tel. 571 360 354

1-pokojowe sprzedam
 Oferty pozyczki pomiedzy poszczególnymi 3% Witam, kredyty konsumpcyjne Proponuje wystapic zarówno ofiarom min kredyt rewolwingowy pozyczek 10.000 Zl do 900.000 Zl. zaufanie Odnawialne oferty kwota pieniedzy do wykorzystania w calosci lub w czesci, ze splaty kredytu. pozyczki osobiste Zl 5000 Zl +350.000-sza Prywatne pozyczki jest kredyt konsumencki. to na finansowanie ich projektów. Rozwiazanie wykup kredytowych. servicefinance83@gmail.com

GIEŁDA SĄSIADÓW - ODDAM ZA DARMO
 Szukam pana w celu spotkan najlepiej na juz ! Samotna 27lat nick anastazja2020 w serwisie https://mysweetboobs.pl Tylko +21lat nie szukam młodszych prosze nie probowac oszukiwac


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA

Artykuł sponsorowany


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Nowości do -45%

Najnowsze wydanie

© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA