REKLAMA

Wawer

budżet obywatelski

 

Fortepian, nagłośnienie i oświetlenie dla WCK?

  5 czerwca 2023

Fortepian, nagłośnienie i oświetlenie dla WCK?
źródło: Wawerskie Centrum Kultury

Fortepian, oświetlenie i nagłośnienie sceny dla Kulturoteki w Falenicy, a może profesjonalne oświetlenie z nagłośnieniem dla sali widowiskowej Wawerskiego Centrum Kultury w Międzylesiu? Mieszkańcy kochający kulturę będą mieli trudny orzech do zgryzienia podczas czerwcowego głosowania w budżecie obywatelskim Wawra.

REKLAMA

Wszystkie omawiane poniżej projekty przeszły pozytywną ocenę urzędników. Oznacza to, że już w drugiej połowie czerwca mieszkańcy Wawra będą mogli na nie głosować w ramach budżetu obywatelskiego dzielnicy.

Dom kultury w Falenicy bez fortepianu

Celem tego projektu jest wyposażenie sali widowiskowo-koncertowej w falenickiej Kulturotece w fortepian koncertowy za 120 tys. Profesjonalna drukarnia - czym powinna się charakteryzować i co oferować? Profesjonalna drukarnia - czym powinna się charakteryzować i co oferować?
Druk czasopism, broszur i katalogów stał się nieodłączną częścią strategii marketingowej każdej firmy. Promocyjne materiały drukowane spełniają swoją rolę efektywniej, niż ulotne reklamy w sieci. Mają one formę fizyczną, a co za tym idzie, przeciętny odbiorca może wrócić do ich przeglądania w dowolnym momencie. Jednocześnie, by przygotować tego typu materiały niezbędny jest nie tylko projekt graficzny, ale także jego wykonawca, czyli drukarnia. Oferta tego typu placówek może być jak najbardziej zróżnicowana. Jednak czym powinna charakteryzować się profesjonalna drukarnia i jaka powinna być jej oferta?
zł. Wawer słynie z wielu inicjatyw muzycznych, jak chociażby cykliczne festiwale: Falenickie Koncerty Letnie, Wawer Music Festiwal czy Barok w Radości. Działają też orkiestra Sinfonietta Vavra, Kwartet Walasek, chóry i nieformalne zespoły. W 2021 roku ruszył projekt Scena Młodych, czyli regularne występy studentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina na scenie Kulturoteki w Falenicy.

- Wszystkie te inicjatywy i wiele innych, skorzystałyby na zakupie fortepianu. Obecnie jedyną możliwością wysłuchania dźwięków fortepianu podczas koncertu jest wypożyczenie instrumentu. Niestety, koszt rzędu 1500 zł za jedno wypożyczenie nie mieści się w budżetach wielu wartościowych projektów - przekonuje autorka projektu Barbara Wizimirska, znawczyni lokalnej historii, związana z Falenickim Towarzystwem Kulturalnym i Klubem Kultury Falenica.

Kup bilet

Oświetlenie sceniczne dla Falenicy i Międzylesia

Andrzej Tomaszczyk proponuje zakup za 50 tys. zł profesjonalnych reflektorów scenicznych i niezbędnego wyposażenia do sterowania światłami na scenie sali widowiskowej w falenickiej Kulturotece. Przekonuje, że mocno daje się we znaki bardzo ubogie i statyczne oświetlenie sceny, a niedostatek wyposażenia ogranicza atrakcyjność wizualną przedstawień.

Konkurencyjną propozycję złożyła mieszkańcom Ewa Jabłońska, która też chce oświetlenia sceny, ale w Międzylesiu. Szacunkowy koszt to ponad 600 tys. zł.

- Wawerskie Centrum Kultury mieszczące się przy ul. Żegańskiej 1A posiada dużą, nowoczesną salę widowiskową, niestety z powodu braku pieniędzy niewyposażoną w profesjonalny sprzęt oświetleniowy - wyjaśnia.

Falenica i Międzylesie rywalizują też o nagłośnienie

Zofia Majewicz za 50 tys. zł proponuje nagłośnienie sceny sali widowiskowej w falenickiej Kulturotece.

- Wawerskie Centrum Kultury wystawia nieodpłatne sztuki teatralne z udziałem aktorów amatorów, którzy są mieszkańcami Wawra. Celem projektu jest zainstalowanie nagłośnienia sceny. Jego brak utrudnia widzom odbiór występów - przekonuje.

Również główna siedziba Wawerskiego Centrum Kultury przy Żegańskiej walczy o nagłośnienie, którego koszt wyliczono na ponad 600 tys. zł. Ewa Jabłońska proponuje wyposażenie sali w profesjonalny sprzęt nagłaśniający.

Czy któryś z nich wygra? Przekonamy się już po czerwcowym głosowaniu.

(jr)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA