REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

środowisko

 

Bródno tonie w śmieciach. "Mieszkańcy chcą koszy"

  27 marca 2023

Bródno tonie w śmieciach. "Mieszkańcy chcą koszy"
fot. Katarzyna Górska-Manczenko

Mieszkańcy i samorządowcy dostrzegają potrzebę ustawienia większej liczby koszy na śmieci. Nie trzeba być odkrywcą, żeby szybko stwierdzić, że Bródno tonie w śmieciach. Wystarczy krótki spacer nawet głównymi ulicami dzielnicy.

REKLAMA

Dzielnicowi radni regularnie proszą o uprzątnięcie jakiegoś terenu i ustawienie koszy na śmieci. Przykładowo jesienią Katarzyna Górska-Manczenko zwróciła uwagę na bardzo zanieczyszczony teren w centralnej części Bródna.

W Warszawie brakuje śmietników

- Używając wyjścia nr 6 z metra, idąc wzdłuż tzw. Nowa spalarnia w Warszawie. Zmieni śmieci w energię Nowa spalarnia w Warszawie. Zmieni śmieci w energię
Odpady z mieszkań warszawiaków pozwolą wyprodukować energię dla kilkunastu tysięcy gospodarstw domowych. Przy Zabranieckiej rośnie nowa instalacja przetwarzania śmieci: Zakład Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych. Kolejne obiekty zakładu pną się w górę, a w najbliższych tygodniach zakończą się prace przy wiadukcie, którym będą przejeżdżać śmieciarki Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania.
Pekinu w stronę ulicy Poborzańskiej (blok Rembielińska 15, 17, 19 i Bazyliańska 18) teren jest bardzo zaniedbany. Sterty śmieci, odpadów i odchodów, przerośnięte krzewy. Proszę o bieżące i regularne sprzątanie tego terenu - pisze radna.

- W obrębie chodników od ulicy Bartniczej do Poborzańskiej, zarówno od strony Rembielińskiej, jak i Bolesławickiej, nie ma ani jednego kosza na śmieci. Nie ma też w obrębie Przychodni Rejonowej przy ul. Poborzańskiej 6. Mieszkańcy wskazują, że niektóre w tym obrębie zostały usunięte. Już wcześniej ich liczba nie była zadowalająca, w szczególności na ulicy Poborzańskiej, a teraz najbliższe znajdują się tylko przy przystankach tramwajowych. Na problem wskazują w szczególności mieszkańcy spacerujący z psami, którzy są zobowiązani, aby jak najszybciej usunąć nieczystości. Z jednej strony chcą zachować czystość, a z drugiej jest to utrudnione - pisał w ubiegłym roku radny Grzegorz Golec.

Wstąp do księgarni

"Nie mamy koszy"

Prośby o kosze dotyczyły też innych miejsc. Przewodniczący rady dzielnicy Michał Jamiński postulował ustawienie koszy na Wyszogrodzkiej i Chodeckiej od strony parku Bródnowskiego, a także wzdłuż Wolińskiej i w obrębie stacji metra Trocka. Odpowiedzi z Zarządu Oczyszczania Miasta były identyczne: "Obecnie nie mamy wolnych koszy, które moglibyśmy ustawić we wskazanych lokalizacjach".

Beata Turczyńska wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i chce rozwiązać ten problem z pomocą przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Pod hasłem "Czyste Bródno" proponuje zakup za blisko milion złotych wysokich koszy na śmieci wraz z pokrywami oraz częstsze sprzątanie. Za cel obrała sobie kwadrat między Wysockiego, Bazyliańską, Bartniczą i Rembielińską.

Budżet obywatelski w Warszawie

Kosze miałyby stanąć głównie na Poborzańskiej, bo tam brakuje ich najbardziej. W spisie ulic pomysłodawczyni uwzględniła jeszcze Ogińskiego, Nieszawską i Bolesławicką.

- W wymienionych okolicach jest za mało koszy, zaś aktualnie istniejące są małe, szybko przepełniają się i są zbyt rzadko opróżniane. Zawartość koszy jest wyciągana przez ptactwo i roznoszona. Postawienie nowych koszy i ich częstsze opróżnianie pozwoli mieszkańcom na lepsze utrzymanie czystości - przekonuje.

(db)

.
 

Komentarze (6)

# Chodecka

28.03.2023 13:49

Problem tkwi nie w braku koszy, a w ludziach. Mieszkańcy Bródna mają w mieszkaniach kosze, a śmieci nagminnie wyrzucają przez okno. Oto, co widzę codziennie pod oknami bloku, w którym mieszkam: butelki, puszki, słoiki i pojemniki po żywności, puste foremki po sedesowych odświeżaczach, zużyte podpaski etc. etc. I nie ma na tę hołotę sposobu. Spółdzielnia nie chce montować kamer, gdyż mieszkańcy się sprzeciwiają.Ech...

# WrednyKot

29.03.2023 09:55

Kiedy paliłem, to z petem w dłoni szedłem tak długo, aż na kosz w końcu trafiłem. Co za problem przejść kawałek z butelką, czy opakowanie do kieszeni skitrać? Jak ktoś jest fleją i chamem, to wywali na trawnik, choćbydo kosza miał 10 metrów, a nie daj Boże, gdyby te 10 metrów musiał się COFNĄĆ. Horror!

# WrednyKot

29.03.2023 10:01

Przy okazji nic nie mówi jakim się jest bezdennym wieśniakiem [kolokwialnie mówiąc], jak wywalać pety przez balkon. Ależ mnie to wk........ Widzieliście trawnik przed termitierą na słodowcu? Jak komuś nie wstyd? Tym bardziej, że już kilka razy widziałem jak komuś spadł na głowę, czy ubranie. Co za.....

REKLAMA

# Grzyb

30.03.2023 16:02

Milion złotych na kosze?????????????? JPRle.... czy na pradę nie ma tańszych? czy publiczne pieniądze trzeba od razu roz...lić, aby nic nie zostało?

# dm3333

02.04.2023 07:38

u nasz na os. Toruńska to istna "małpiarnia"

# larryfox2017

02.04.2023 12:33

Oferujemy wszelkiego rodzaju pożyczki o niskim oprocentowaniu 3%. Możesz pożyczyć na dowolny okres od 1 do 25 lat i pożyczyć dowolną kwotę od 2 000 GBP do 50 000 000,00 GBP na dowolny cel. Możesz aplikować przez WhatsApp: +14092051142 lub e-mail: larryfox2017@hotmail.com

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA