REKLAMA

REKLAMA

Puls Warszawy

komunikacja

 

Bolt stracił licencję, ale działa dalej. Wszystko zgodnie z prawem

  7 kwietnia 2023

Bolt stracił licencję, ale działa dalej. Wszystko zgodnie z prawem
źródło: Pixabay

Główny Inspektorat Transportu Drogowego odebrał licencję na przewóz osób jednej z firm należących do koncernu Bolt. Taksówki na aplikację mają się jednak dobrze i wciąż można z nich korzystać.

REKLAMA

Bolt to jedna z najpopularniejszych aplikacji, za pomocą których możemy zamówić transport z punktu A do punktu B w cenie znacznie niższej niż w korporacjach taxi. Od ubiegłego roku firma ma w Polsce wyjątkowo duże problemy wizerunkowe.

Problemy Bolta

W 2022 roku głośno było o sprawie 23-latka podejrzanego o molestowanie pasażerki, którą miał przewieźć ze Śródmieścia na Wolę. Czy kolumny policji muszą wyć syrenami o czwartej rano na pustych ulicach? Czy kolumny policji muszą wyć syrenami o czwartej rano na pustych ulicach?
Podczas niedawnej wizyty w Warszawie prezydenta USA Joego Bidena radiowozy non-stop poruszały się używając sygnalizacji dźwiękowej. Podobnie było podczas ubiegłorocznej wizyty amerykańskiego przywódcy, a także przy okazji każdego ważniejszego święta. Sygnały dźwiękowe budzą mieszkańców nawet o 4:00 nad ranem.
Pracujący jako kierowca Bolta imigrant z Tadżykistanu trafił do aresztu i usłyszał zarzuty, za które grozi mu osiem lat więzienia. Kolejny cios w aplikację nadszedł ze strony "krokodylków", czyli Generalnego Inspektoratu Transportu Publicznego.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami firmy prowadzące aplikacje "taksówkarskie" muszą mieć licencje na pośrednictwo, a współpracujący z nimi kierowcy dodatkowo licencje na przewóz osób. Według urzędników spółka Bolt Services PL niewystarczająco dobrze weryfikowała licencje kierowców. Urzędnicy wykryli także przypadki zatrudniania na część etatu osób pracujących w pełnym wymiarze godzinowym. Aplikację w Polsce obsługuje obecnie siostrzana, założona w ubiegłym roku firma Bolt Rides PL, więc klienci w żaden sposób nie odczuli decyzji GITD.

Wstąp do księgarni

Bolt odpiera zarzuty

- Jako firma Bolt, stosujemy się do przepisów polskiego prawa dotyczących przewozu osób, podatków, a także tych wprowadzonych przez lokalną administrację. Jesteśmy transparentni w relacjach z instytucjami publicznymi zarówno na szczeblu centralnym, jak i lokalnym, proaktywnie konsultując nasze procedury i środki bezpieczeństwa. W odpowiedzi na zapytania formalne zawsze dostarczamy niezbędne dokumenty i odpowiadamy na pytania. Bolt wymaga i weryfikuje, aby wszystkie podmioty, z którymi współpracuje, posiadały ważną licencję na przewóz osób taksówką - zapewnia w rozmowie z portalem "Auto Świat" Martyna Kurkowska, rzeczniczka polskiego oddziału Bolta.

Bolt informuje, że wymaga od kierowców weryfikacji licznych dokumentów. Muszą oni przedstawić dowód tożsamości, prawo jazdy, zaświadczenie o niekaralności, potwierdzenie przejścia badań medycznych i psychologicznych oraz zdjęcie. W Punkcie Obsługi Kierowców w Warszawie tygodniowo weryfikuje się osobiście około 300 kierowców. 1 stycznia dostęp do platformy Bolt straciło w całej Polsce około 8 tys. kierowców, którzy nie przeszli weryfikacji.

(jok)

.
 

Komentarze (7)

# Mat

07.04.2023 12:28

Ostatnio jak się rozejrzeć po kierowcach wielu boltów i uberów to strach. Totalnie nie znają zasad pierwszeństwa, jeżdżą jakoś jakby nie widomo skąd mieli prawo jazdy. Niech policja się tym zajmie

# Tubylec

07.04.2023 15:19

Wszyscy kierowcy przewozu osób powinni posiadać polskie prawo jazdy, uzyskane po zdaniu egzaminu. Teraz okazuje się, że cześć z nim ma prawo jazdy, które otrzymało po wręczeniu łatpówki egzaminatorowi w swoim kraju. Wystarczy zobaczyć jak jażdżą.

# Kocur

07.04.2023 16:37

Więksi terroryści jeżdżą Pankiem.

REKLAMA

# pZz

08.04.2023 13:27

W normalnym kraju blokowana jest aplikacja.

# Kierowca taxi

10.04.2023 07:56

Powinni urzędnicy pozabierać im licencję póki nie było bolta ubera nie było kłopotów co teraz co do kierowców tych aplikacji to obcokrajowcy powinni znać podstawowo język polski mieć prawko polskie i zdać egzamin z topografia danego miasta

# Paweł

15.04.2023 21:57

Nie korzystać z tych hołocich organizacji, które niszczą Polskę.

REKLAMA

# Mii

27.04.2023 14:31

Polakom zabierają prawo jazdy na potęgę za punkty. (takie wprowadzono przepisy). Czy po to aby naściągać bangla deszów?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA