REKLAMA

Puls Warszawy

różne

 

Biletowych obietnic ciąg dalszy

  10 września 2013

alt='Biletowych obietnic ciąg dalszy'

Hanna Gronkiewicz-Waltz nie ustaje w kolejnych obietnicach ulg dla warszawiaków korzystających z komunikacji miejskiej. Po Karcie Warszawiaka szykuje się kolejna, skierowana do wszystkich tych, którzy sami podatków jeszcze nie płacą: Karta Młodego Warszawiaka.

REKLAMA

Ma ona zostać wprowadzona w przyszłym roku, w ramach programu Warszawska Karta Rodziny. W jej ramach każda rodzina, która wspiera miejski budżet swoim PIT-em, będzie miała preferencyjne warunki zakupu biletów długookresowych. I tak: przy co najmniej trójce dzieci każde z nich będzie mogło wykupić bilet roczny za 99 złotych, rodziny z mniejszą liczbą pociech będą mogły kupić bilet miesięczny za 49 złotych (o złotówkę taniej niż obecny 30-dniowy z ulgą 50%) lub kwartalny za 125 zł (czyli tyle, ile obecnie ulgowy). Biletowa kosmetyka, czyli komunikacja po nowemu Biletowa kosmetyka, czyli komunikacja po nowemu
Widmo referendum nad odwołaniem prezydent Hanny Gronkiewicz- Waltz powoduje, że stołeczni urzędnicy uwijają się jak w ukropie, by przypodobać się mieszkańcom. Po przyspieszeniu inwestycji remontowych przyszedł czas na zmiany w biletach komunikacji miejskiej.
Takie ulgi mają obowiązywać do ukończenia przez młodego warszawiaka dwudziestego roku życia. Do tego dojdą zniżki na bilety w instytucjach kultury. W których? Jeszcze nie wiadomo, ale oprócz muzeów młodzi mieszkańcy stolicy będą mogli taniej kupować bilety na baseny czy korzystać z ośrodków sportowych. Obie karty, dla młodszych i starszych, są częścią jednego programu. Obie pozwolą na zakup tańszych biletów komunikacji i będą przepustką do rabatów w muzeach, teatrach czy na basenach.

Obecnie podobne udogodnienia są dostępne dla dużych rodzin, dzieci z domów dziecka czy rodzinnych placówek opiekuńczych - oni komunikację publiczną mają za darmo. Po wprowadzeniu KMW utrzymają oni swoje przywileje.

Przypominamy raz jeszcze: obie karty, dla młodszych i starszych, są częścią jednego programu. Obie pozwolą na zakup tańszych biletów komunikacji i będą przepustką do rabatów w muzeach, teatrach czy na basenach. Dzięki nim warszawiacy nie odczują tak przyszłorocznej podwyżki cen za przejazd autobusami czy tramwajami.

I chociaż prezydent Warszawy zarzeka się, że kolejne przywileje nie mają nic wspólnego ze zbliżającym się referendum, trudno uwierzyć, że zawieszony w lutym tego roku projekt, nad którym ratusz pracował od 2012 roku, a który stanął w miejscu ze względu na wysokie koszty jego wprowadzenia (ZTM szacuje, że kosztować to będzie 13 milionów złotych), został przywrócony właśnie teraz z dobrego serca i doskonałego stanu miejskich finansów...

(wt)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA