REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

sport

 

Bezpłatne pływanie i nowe atrakcje na basenie

  4 listopada 2022

Bezpłatne pływanie i nowe atrakcje na basenie
źródło: Facebook / OSiR Bemowo

Tegoroczna edycja budżetu obywatelskiego tradycyjnie przyniosła kilka bezpłatnych atrakcji na pływalni Pingwin przy Oławskiej. Oprócz bezpłatnego pływania, pojawi się też multimedialna zjeżdżalnia i grota solna.

REKLAMA

Projekt tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego autorstwa Katarzyny Borowskiej pod nazwą "Bezpłatne pływanie i nowe atrakcje na Pingwinie - multimedialna zjeżdżalnia i grota solna" zakłada kompleksową modernizację zjeżdżalni polegającą na wymianie rury oraz dodaniu do niej multimedialnych atrakcji w postaci świateł czy witraży.

Multimedialna zjeżdżalnia i grota solna

W sąsiedztwie zjeżdżalni powstanie grota solna z tężnią solankową, a dopełnieniem projektu będą bezpłatne wejściówki na basen dla 250 osób tygodniowo. Wszystko za blisko milion.

Czy warto?

- Basen mały, zatłoczony. Do tego kolejne "atrakcje" i nie da się wejść. Gdzie ta tężnia ma być? Przecież nie ma tam miejsca - wyraża swoje obawy jedna z mieszkanek. Inni nie mieli jednak takich wątpliwości. Projekt poparło blisko 1500 mieszkańców, co oznacza, iż w przyszłym roku zostanie on zrealizowany.

Basen za darmo dla wybrańców

Na kolejny projekt Katarzyny Borowskiej pod nazwą "Pływanie dla każdego", za 155 tys. zł, zagłosowało ponad 1400 mieszkańców. Zakłada on dwa rodzaje wejść bezpłatnych: dla rodzin (dorosły + dziecko do lat 13) i wejścia indywidualne (od 13 roku życia). Dla rodzin udostępniony będzie mały basen na 45 minut, zaś grupy maksymalnie liczyć będą 14 osób. Zajęcia odbędą się od marca do grudnia w soboty i niedziele w dwumiesięcznych cyklach.

W przypadku wejściówek indywidualnych obowiązywać będą te same dni i ten sam okres trwania akcji, jednak na każdą z godzin udostępnione będą trzy tory. Projekt zostanie zrealizowany już w przyszłym roku. Oba projekty Katarzyny Borowskiej generalnie oznaczają ni mniej ni więcej, tylko to, że wszyscy podatnicy zrzucą się na bezpłatne pływanie dla garstki szczęściarzy.

(jr)

.
 

Polecamy

Komentarze (4)

# luisssa

06.11.2022 23:15

Czy na Oławskiej woda pod prysznicem jest ciepła? Czy trochę ciepła? Kiedyś chodziłam, ale w dużym basenie była bardzo zimna, a pod prysznicem letnia. Jeżeli nic sie nie zmienilo, to moze po prostu niech doplaca basenowi do rachunku, zeby podniesli temperature o pare stopni? Poza tym, nie wiem jaki jest status basenu na Brygadzistow, ale fajnie gdyby i na Jelonkach przynajmniej okoliczne szkoly mialy z czego korzystac.

# Ronald Plusk

07.11.2022 20:37

#luisssa napisał(a) 06.11.2022 23:15
Czy na Oławskiej woda pod prysznicem jest ciepła? Czy trochę ciepła? Kiedyś chodziłam
No to idź znowu, sprawdź temperaturę i poinformuj nas.

# ZImny drań

08.11.2022 18:38

Jest ciepła.

REKLAMA

# mieszkanka Bemowa

10.11.2022 11:44

Sądząc po obecnym obciążeniu pływalni, trudno sobie wyobrazić dostępność dla indywidualnych mieszkańców.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA