Bezpłatne badania przesiewowe w Warszawie
21 lutego 2024
Warszawski Szpital Okulistyczny przy Wolskiej prowadzi bezpłatne badania skierowane do pacjentów po 60. roku życia. Wszystkie osoby ze zdiagnozowaną degeneracją plamki żółtej związaną z wiekiem mogą skorzystać z tomografii siatkówki. Badania mają na celu kwalifikację do programu leczniczego.
AMD, inaczej zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem, to bardzo poważna choroba oczu, która występuje u coraz większej liczby pacjentów. Schorzenie może występować w dwóch postaciach: suche AMD i AMD mokre, czyli wysiękowe.
Bezpłatne badania w Warszawie
Suche AMD jest znacznie częstsze, a istota tej choroby polega na zaniku komórek nerwowych odpowiedzialnych za centralne widzenie.
Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie?
OC w Warszawie kosztuje znacznie więcej niż w mniejszych miejscowościach. Różnica jest naprawdę spora - nawet kilkaset złotych w skali roku! Gdzie tkwi źródło tych dysproporcji? Jakie czynniki determinują wysokość składek OC w stolicy? Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o przyczynach wyższych składek OC w stolicy.
W efekcie dochodzi do powolnego pogorszenia ostrości wzroku, które może doprowadzić nawet do całkowitej utraty widzenia.
Dotychczas nie zarejestrowano preparatu leczącego suche AMD, ale trwają badania nad nowymi lekami, które być może w przyszłości będą mogły zahamować rozwój tej choroby. Warszawski Szpital Okulistyczny przy ul. Wolskiej 165 poszukuje pacjentów zainteresowanych leczeniem, a bezpłatne badania tomografii siatkówki mają na celu kwalifikację do programu leczniczego, który potrwa 18 miesięcy.
Jak zapisać się na badania?
- Pacjenci, którzy ukończyli 60. rok życia i mają zdiagnozowane suche AMD mogą skorzystać z bezpłatnych badań OCT w naszej placówce. Mamy nadzieję, że w ten sposób dotrzemy do osób, które zakwalifikują się do badania klinicznego i będą mogły skorzystać z tego innowacyjnego leczenia - mówi Katarzyna Wiatrzyk, dyrektor ds. badań klinicznych w Warszawskim Szpitalu Okulistycznym. - Do tej pory pacjenci z taką diagnozą nie mieli szans na leczenie. Wierzymy, że teraz to się zmieni - dodaje.
Informacje dla pacjentów i zapisy są prowadzone w Warszawskim Szpitalu Okulistycznym, w biurze badań klinicznych pod numerem telefonu 512-082-276.
MB
.