REKLAMA

Bemowo

od Czytelników »

 

Bemisie? Kicz i infantylizacja [LIST]

  11 lutego 2024

alt='Bemisie? Kicz i infantylizacja [LIST]'
Fot. Marta Sylwestrzak

Do budżetu obywatelskiego trafiły trzy projekty mające na celu "uatrakcyjnienie Bemowa pod względem turystycznym". Wielu mieszkańców marzy o powrocie słomianego misia z kultowej komedii Barei pod tym samym tytułem. Są też pomysły na nowe Bemisie, a także postawienie dwóch rzeźb: jelonka i pilota. Nie wszystkim jednak to się podoba. Przekonują, że szkoda trwonić pieniądze, skoro wokół wciąż jest wiele ważniejszych potrzeb. Prezentujemy list od mieszkanki.

REKLAMA

"Chciałabym się wypowiedzieć w sprawie Bemisiów, zwłaszcza że mają się pojawić kolejne i to za 55 tys. zł.

Widzę, że moda na małe ludziki ogarnia całą Polskę. Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych? Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych?
W obliczu dynamicznych zmian na rynku finansowym, właściwa analiza produktów bankowych jest kluczem do efektywnej i zrównoważonej inwestycji. W naszej dzisiejszej dyskusji skupimy się na tym, jak inwestycje po analizie produktów bankowych mogą przyczynić się do rozwoju osobistych finansów oraz wpłynąć pozytywnie na środowisko i społeczeństwo. Wykorzystamy tutaj wiedzę na temat funduszy inwestycyjnych, zasad ESG (Environmental, Social, Governance) oraz praktyczne aspekty analizy finansowej. Warto pamiętać, że współczesny bank - zielony i nowoczesny - jest naszym partnerem na każdym etapie podróży inwestycyjnej, pomagając w wyborze ekologicznych rozwiązań i ocenie ich wyników.
To, co było dosyć nowatorskie i zabawne we Wrocławiu, staje się nachalną atrakcją w innych miastach. Te rzeźbiarskie potworki, śmiało mieszczące się w kategorii estetycznego kiczu, a w szerszym ujęciu będące także elementem infantylizacji kultury i infantylizowania społeczeństwa, mają urosnąć do rangi symbolu dzielnicy, miasta. Brońmy się przed tym, zamiast popierać.

Bemisie wśród śmieci na klepisku?

Mamy wokół wiele brzydoty, brudu, bazgrołów na ścianach. Mieszkam przy ulicy Pełczyńskiego. Tutaj żadne służby nie czyszczą krawężników. Po wielu miesiącach trawniki oczyszczono ze śmieci dopiero po mojej interwencji. Moja ulica, zwłaszcza na odcinku od ul. Narwik do skrętu na parking Tesco, przypomina czasem klepisko po jarmarku: papiery, foliówki, kubki, butelki, puszki, kapsle, pety i co tam jeszcze. A tymczasem czytam, że wśród tego wszystkiego pojawią się jeszcze ohydne ludziki, za które sami zapłacimy. I mam się z tego cieszyć?

Czasem mam wrażenie, że to tylko koszmarny sen".

Grażyna

.
 

Komentarze (5)

# flow

11.02.2024 20:13

Grażynko, o postawieniu (bądź nie) nowych Bemisiów zadecydują mieszkańcy dzielnicy. Również Twoi sąsiedzi. Ciekawi mnie natomiast jaki projekt w trosce o swoje otoczenie zgłosiłaś do BO. Napisz, proszę. Może zagłosuję.
PS. Droga redakcjo, dlaczego nie informujecie korespondentów o zasadach BO? To już kolejny artykuł bazujący na niewiedzy mieszkańców.

# listek

11.02.2024 21:18

Fakt, prezentowane wyżej tzw. Bemisie to jakieś koszmarne pokraki. Już sama myśl, że na coś tak brzydkiego mają iść pieniądze, budzi największy sprzeciw!

# Tak se ponarzekam

11.02.2024 22:31

#listek napisał(a) 11.02.2024 21:18
na coś tak brzydkiego mają iść pieniądze
Znak czasów. Coraz więcej ludzi żyje w dobrobycie, nie ma wojny (u nas, oczywiście), porządniejące miasta i wsie wyglądają coraz ładniej, a to paradoksalnie wielu ludziom zaczyna przeszkadzać. Reakcją na piękno stają się oszpecające ciało kolczyki jak u bydła hodowlanego, cwelowskie tatuaże, kretyńskie fryzury, dziadowsko wygladające ubrania, obsceniczne demonstracje uliczne, wulgarne hasła polityczne czy właśnie pokraczne Bemisie. Spójrzcie na rysunki na okładkach książeczek dla dzieci, wyglądające jak sen pijanego wariata, albo koszmarnie tandetne plakaty filmowe, prawie zawsze będące kupką sklejonych fotosów z filmu.

REKLAMA

# Zuende

12.02.2024 02:54

Popieram

# Joanna Pawłowska-Hencel

17.02.2024 21:45

Zadaję pytanie o sens i intencję pisania hejterogenicznych artykułów, które szanujący się wydawca w czasach walki z hejtem dopuszcza do publikacji. Choć działam w show biznesie i współpracuje z mediami, nie mogę zrozumieć, dlaczego takie materiały mają miejsce. Z jednej strony walczymy z przemocą w sieci, z hejtem, pęka nam serce jak jest jakaś tragedia spowodowana przemocą psychiczną, a z drugiej tolerujecie Państwo tego typu treści?
Apeluję o nie dopuszczanie sponsorowanych, nagabywających do hejtu artykułów, które mają podłoże polityczne. Nasza przestrzeń publiczna powinna być miejscem szacunku, empatii i wspierania, a nie propagowania nienawiści i podziałów. Dlatego ważne jest, abyśmy wszyscy - zarówno wydawcy, jak i czytelnicy - podjęli wysiłek w kierunku promowania pozytywnych treści i budowania zdrowej, szanującej się społeczności online i offline.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy