REKLAMA

Bemowo

migawka z okolicy »

 

Nie Powązkowska, tylko Waldorffa. Nowy adres parafii

  11 lutego 2024

alt='Nie Powązkowska, tylko Waldorffa. Nowy adres parafii'
Parafia św. Jozafata. Fot. Jarosław Dąbrowski

Parafia św. Jozafata na Powązkach zmieniła adres. Gdzie teraz się mieści?

REKLAMA

W PRL był taki dowcip, że mieszkańcy Katowic bez ruszania się z domu przeprowadzili się do Stalinogrodu, a później z powrotem do Katowic. Można powiedzieć, że w podobnej sytuacji znaleźli się księża z parafii św. Jozafata na Powązkach. Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych? Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych?
W obliczu dynamicznych zmian na rynku finansowym, właściwa analiza produktów bankowych jest kluczem do efektywnej i zrównoważonej inwestycji. W naszej dzisiejszej dyskusji skupimy się na tym, jak inwestycje po analizie produktów bankowych mogą przyczynić się do rozwoju osobistych finansów oraz wpłynąć pozytywnie na środowisko i społeczeństwo. Wykorzystamy tutaj wiedzę na temat funduszy inwestycyjnych, zasad ESG (Environmental, Social, Governance) oraz praktyczne aspekty analizy finansowej. Warto pamiętać, że współczesny bank - zielony i nowoczesny - jest naszym partnerem na każdym etapie podróży inwestycyjnej, pomagając w wyborze ekologicznych rozwiązań i ocenie ich wyników.

Teraz na Waldorffa

Od czasów przedwojennych kościół i parafia św. Jozafata mieściły się pod adresem Powązkowska 57/90. Skąd taki niecodzienny "łamaniec"? Piszą o tym varsavianiści na portalu warszawa1939.pl: "W latach 30. XX wieku planowano wznieść w miejscu kościoła nową świątynię, aczkolwiek tuż przed wybuchem wojny zdecydowano zbudować nowy kościół po drugiej stronie Powązkowskiej, na rogu projektowanej ul. Połąskiej. Świątynia miała prawdopodobnie stanąć obok budynku przy Powązkowskiej 90, który jak przypuszczamy pełnił funkcję siedziby zarządu cmentarza wojskowego oraz siedziby parafii (stąd obecny dziwny podwójny, parzysto-nieparzysty adres kościoła)".

Ostatecznie w ramach porządkowania nazw ulic i numerów posesji radni zdecydowali, by kościół i parafia otrzymały adres Waldorffa 1.

(pik)

.
 

Komentarze (1)

# Niwierzący niepraktykujący

13.02.2024 20:40

Trzeba jakoś do...lić czarnym. Komuniści zabrali im majątki ale dali fundusz kościelny który teraz chce zabrać koalicja daty stanu wojennego więc i władze Warszawy chociaż zmuszą ich do zmiany pieczątek.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe