Balon sportowy - możliwy i bardzo potrzebny
17 czerwca 2015
"Kończy się październik, zima za pasem, co tu teraz robić?" - to coroczne zmartwienie każdego trenera piłkarskiego i wszystkich amatorskich graczy, którzy wieczorami umawiają się, aby pokopać piłkę.
Zagłosujcie!
Już niedługo ta sytuacja może się zmienić. W przyszłym roku baza Białołęckiego Ośrodka Sportu może wzbogacić się o nowy, całoroczny obiekt piłkarski, czyli halę pneumatyczną, popularnie nazywaną balonem sportowym, rozkładaną na koniec jesieni i składaną z nadejściem wiosny.
Jako były piłkarz, pasjonat futbolu, w ramach budżetu partycypacyjnego 2016 zgłosiłem projekt zakupu profesjonalnego balonu sportowego, aby umożliwić - przede wszystkim dzieciom i młodzieży - treningi oraz turnieje na trawiastej nawierzchni przez okrągły rok na boisku BOS przy ul. Światowida. Jestem przekonany, że stworzenie takich warunków zdecydowanie podniesie poziom szkolenia i wyników naszej młodzieży, a jednocześnie zwolni miejsce w halach sportowych dla innych dyscyplin (judo, zapasy, siatkówka, koszykówka). Koszt projektu wynosi 600 tys. zł. Z uwagi na wielkie zainteresowanie, jakim niewątpliwie balon będzie się cieszył, koszt inwestycji zwróci się po kilku latach, tak jak w przypadku lodowiska przy ul. Strumykowej. Koszt projektu wynosi 600 tys. zł. Z uwagi na wielkie zainteresowanie, jakim niewątpliwie balon będzie się cieszył, koszt inwestycji zwróci się po kilku latach, tak jak w przypadku lodowiska przy ul. Strumykowej. Co więcej, jestem gotów założyć się o każde pieniądze, że obiekt ten będzie przynosił zyski, ponieważ obłożenie jest właściwie gwarantowane od rana do późnych godzin wieczornych przez szkoły (bezpłatnie), odpłatnie natomiast przez kluby i stowarzyszenia sportowe utrzymujące się z dotacji i składek, a także grupy komercyjne. Z pewnością obiekt ten będzie olbrzymim wsparciem dla naszych lokalnych klubów tj. Agape, Legion, Białe Orły,Victoria Tarchomin, Korona, Sparta i inne. Dodatkowym atutem tej inwestycji jest ochrona istniejącej sztucznej nawierzchni przed zalegającym śniegiem i jednocześnie wydłużenie jej żywotności.
Bez wątpienia warto inwestować w sport, zarówno młodzieżowy, amatorski, jak i kwalifikowany. To dobry sposób na wychowanie dzieci i młodzieży.
Projekt ten właściwie nie ma słabych stron i niesie ze sobą same korzyści. Dlatego gorąco polecam Państwu, zarówno rodzicom, jak i dzieciom - bo także mają takie prawo - głosowanie na projekt nr 22 w obszarze nr 1 (Tarchomin, Nowodwory, Piekiełko) w dniach 16-26 czerwca na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl.
Paweł Tyburc
autor jest radnym dzielnicy Białołęka,
przewodniczącym rady w latach 2006-2014
Jak głosować?
Można na trzy sposoby: przez internet (na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl), osobiście w urzędzie dzielnicy, lub wysyłając kartę pocztą na adres: Urząd Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy, Modlińska 197, 03-122 Warszawa z dopiskiem "Budżet partycypacyjny 2016". Żeby głos był ważny, musi wpłynąć do urzędu pomiędzy 16 a 26 czerwca. Kartę do głosowania będzie można pobrać ze stron internetowych od 16 czerwca lub w wydziale obsługi mieszkańców.