REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

komunikacja

 

Autobusowe sugestie

  11 maja 2002

Czytelnicy "Echa" coraz częściej zgłaszają na naszym forum internetowym postulaty związane ze zmianą tras linii autobusowych lub ich wydłużenie.

REKLAMA

- Proponuję wydłużyć trasę autobusu "101" gdzieś na Pragę Południe, np. na Marysin lub do osiedla Ostrobramska - sugeruje jeden z mieszkańców Białołęki. Inny z kolei zgadzając się z tym pomysłem chciałby jednocześnie, by "101" przejeżdżało obok poczty w drodze na Nowodwory (chodzi o placówkę przy ul. Myśliborskiej). O ile druga z propozycji wydaje się możliwa do realizacji, to pierwsza jest raczej zbyt kosztowna, by miała takie szanse. Można to stwierdzić bez szczegółowych badań i wyliczeń. Oczywiście nikogo nie zniechęcam do zabiegów oficjalnych w tej sprawie.

Każda propozycja zmodyfikowania trasy linii autobusowej lub jej wydłużenia może zostać złożona w Zarządzie Transportu Miejskiego. Należy wystąpić na piśmie do działu organizacji przewozów przy ul. Dzielnej 78. Może to uczynić jedna osoba lub też grupa zainteresowanych. Nie ma znaczenia liczba podpisów złożonych pod propozycją. ZTM analizuje każde zgłoszenie pod kątem jego zasadności, sensowności oraz możliwości realizacji postulowanych zmian. Nie ma jednak dużej możliwości manewru. Brakuje funduszy na dokonywanie poważniejszych operacji. O ile nieznaczne zmodyfikowanie trasy danej linii da się czasem wykonać bez przesadnie dużych nakładów, to już wydłużenie stanowi problem, gdyż oznacza konieczność wzbogacenia taboru. Trzeba dodać do obsługi linii kolejne wozy, tak by zachować dotychczasową częstotliwość kursowania.

Wszystkie zmiany, przed ich podjęciem są zawsze konsultowane z przedstawicielami władz gminy, po terenie której przebiega trasa.

żak

 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA