REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

komunikacja

 

Linia 262 na razie bez zmian. Dlaczego nie może jeździć po całym Zaciszu?

  19 maja 2023

Linia 262 na razie bez zmian. Dlaczego nie może jeździć po całym Zaciszu?
źródło: WTP

Linia 262 dowożąca mieszkańców z okolic Galerii Łodygowa do stacji metro Trocka obsługuje głównie mieszkańców ulicy Radzymińskiej i wschodnich terenów Zacisza. Ma się to zmienić, zaś sama trasa ma połączyć dwie strony Zacisza. Rozmowy pomiędzy urzędnikami trwają, jednak nie wiadomo kiedy się one zakończą. W czym tkwi problem?

REKLAMA

- Na jakim etapie jest zmiana trasy autobusu 262 i skierowanie go na drugą stronę Zacisza - dopytuje radna Targówka Katarzyna Górska-Manczenko. Jak wspomina, autobus łączący całe Zacisze bardzo by się przydał, gdyż obecnie nie ma takiego połączenia. Jej zdaniem trasa od Lewinowa do Bukowieckiej powinna pozostać bez zmian, potem powinna przeciąć Radzymińską, następnie biec Kościeliską, Krośniewicką, przez Łokietka i Unicką, aż do metra Trocka. Odwrócenie kierunku ruchu autobusów na pętli Metro Trocka? W jakim celu? Odwrócenie kierunku ruchu autobusów na pętli Metro Trocka? W jakim celu?
Pomysły radnych w wielu przypadkach potrafią zaskakiwać - tak jest i w tym przypadku. Radny Witold Harasim zaproponował odwrócenie kierunku ruchu autobusów na pętli Metro Trocka. W jakim celu i co na to Zarząd Transportu Miejskiego?

Katarzyna Górska-Manczenko uczestniczy w rozmowach z ZTM, dzielnicą i Biurem Zarządzania Ruchem Drogowym w tej sprawie.

262 pojedzie ma przez całe Zacisze?

Zmiana trasy linii 262 omawiana jest od dawna. Ma to bowiem związek z planowanym wprowadzeniem strefy Tempo 30 w tym rejonie oraz zaplanowaną przebudową ciągu ulic - Codziennej, Łokietka, Pratulińskiej (od ul. Młodzieńczej do Handlowej), którą ma wykonać Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta.

- Otrzymuje liczne zgłoszenia od mieszkańców, że takie połączenie jest niezbędne. Mieszkańcy okolic ul. Kościeliskiej, często nie są w stanie przejść na przystanek do ul. Radzymińskiej, dlatego takie połączenie jest niezbędne - wyjaśnia radna i prosi o podanie przybliżonego terminu, kiedy takie połączenie może zostać uruchomione.

Zapraszamy na zakupy

W sprawie zmiany trasy 262 na Zaciszu rozmowy trwają

- Obecnie nie planujemy zmiany trasy linii 262 - odpowiada dyrektorka pionu administracyjno-organizacyjnego w ZTM Renata Wiśniewska. Wpływ na to ma brak porozumienia między Zarządem Transportu Miejskiego a urzędem dzielnicy w sprawie ostatecznego przebiegu trasy linii 262 oraz planowane zmiany w organizacji ruchu związane z wprowadzeniem strefy "Tempo 30". Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że urzędnicy czekają na wprowadzenie najpierw strefy "Tempo 30", która określi, które ulice Zacisza ostatecznie zostaną nią objęte. Stąd brak porozumienia z ZTM w sprawie uzgodnienia nowej trasy autobusu.

- Deklarujemy chęć przystąpienia do rozmów, mających na celu wspólne wypracowanie optymalnego wariantu trasy linii 262. Optymalnego ze względu na obsługę komunikacyjną Zacisza oraz istniejącego układu drogowego i obowiązującej organizacji ruchu na poszczególnych ulicach - dodaje Renata Wiśniewska.

(db)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA