REKLAMA

Targówek

interwencja »

 

Warszawa - miasto bez barier? Nie w tym miejscu

  19 maja 2023

alt='Warszawa - miasto bez barier? Nie w tym miejscu'
źródło: Facebook/Dla Pragi

Mieszkańcy Targówka Fabrycznego i Szmulek od lat oczekują wygodnego przejścia dla pieszych przez tory kolejowe i ulicę Radzymińską w rejonie Naczelnikowskiej. Czy coś się w najbliższym czasie zmieni?

REKLAMA

Ostatni raz o trudnej sytuacji z pokonaniem torów kolejowych i ulicy Radzymińskiej w miejscu kładki przy Naczelnikowskiej napisaliśmy przed dwoma laty. Jednak na tę inwestycję mieszkańcy Targówka i Szmulowizny czekają już blisko 20 lat. By pokonać torowisko obok skrzyżowania Radzymińskiej i Naczelnikowskiej, piesi mają do wyboru rozsypującą się kładkę bez wind i pochylni albo dzikie przejście: jezdnię z rogatkami dla samochodów. Kiedy zbudują linię tramwajową do Ząbek? Kiedy zbudują linię tramwajową do Ząbek?
O linii tramwajowej biegnącej od Dworca Wschodniego przez Zacisze i Targówek Fabryczny aż do Ząbek mówi się od blisko 20 lat. Czy coś dzieje się w sprawie tej ważnej inwestycji komunikacyjnej?
W obu wariantach ryzykują utratę zdrowia lub nawet życia.

Wieloletni problem mieszkańców Targówka i Pragi

Problem miał być rozwiązany wraz z budową obwodnicy Pragi. Niestety, inwestycja ta nawet nie zbliża się do fazy realizacji a jej projekt utrwala stare rozwiązania.

Mieszkańcy od dawna liczą na gruntowny remont obecnej kładki i przystosowanie jej dla potrzeb osób niepełnosprawnych, seniorów, czy matek z wózkami dla dzieci, a także na budowę bezpiecznego, alternatywnego chodnika. Ponieważ dni zamieniają się w tygodnie, tygodnie w miesiące, zaś miesiące w lata, a w tym miejscu nadal nic się nie dzieje, miejska radna Gabriela Szustek postanowiła zapytać o tę sprawę. Jak zaznacza na wstępie swojej interpelacji, na styku Targówka i Pragi "znajduje się jedna z ostatnich w stolicy barier, utrudniająca czy wręcz uniemożliwiająca poruszanie się tysiącom warszawianek i warszawiaków". A wszystko to, w odległości zaledwie dwóch kilometrów w linii prostej od warszawskiej Starówki.

Wstąp do księgarni

Kiedy cokolwiek się zmieni?

- Brak chodnika przez tory, mimo że mieszkańcy tamtędy chodzą gromadnie oraz kładka bez wind i pochylni, tylko z pojedynczą rynną, na którą mają problem z wejściem nawet zdrowe osoby, to smutny obraz Warszawy, teoretycznie miasta bez barier - przekonuje Gabriela Szustek i prosi o udzielenie odpowiedzi na pytanie, kiedy zostanie wybudowane bezpieczne przejście przez tory, o którego budowę upominają się mieszkańcy oraz jakie działania zostaną podjęte, aby poprawić dostęp do kładki?

REKLAMA

Powstanie chodnik przez tory przy Radzymińskiej

- Chodnik na poziomie torowiska zostanie wybudowany w bieżącym roku przez PKP PLK, co znacznie poprawi bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Miasto będzie partycypować w kosztach budowy - informuje wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski. Nie podaje jednak konkretnej daty, kiedy rozpocznie się budowa chodnika. Wiceprezydent odniósł się też do problemu poprawy dostępności kładki. - Jest ona przewidziana do rozbiórki w ramach budowy obwodnicy śródmiejskiej. W związku z tym, w obecnej chwili modernizacja kładki byłaby przejawem niegospodarnego dysponowania środkami publicznymi. Kładka jest stale kontrolowana i remontowana, w celu utrzymania jej bezpiecznego funkcjonowania - wyjaśnia Michał Olszewski.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (2)

# VVV

20.05.2023 10:15

Szczerze, jeszcze lepszą opcją byłoby wybudowanie w tym miejscu przystanku pkp i zrobienie podziemnego przejścia przez radzymińską, które można byłoby połączyć z pkp targówek, dzięki czemu powstałby przyjemny węzeł łączący trasy z wileniaka z resztą tras.

# Wredny Kocur

22.05.2023 12:24

VVV - Zamienić kładkę na poziemny kibel....? Jeszcze lepiej xD
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break