REKLAMA

Puls Warszawy

samorząd »

 

Chcesz parkować za 30 zł rocznie? Rozlicz PIT w Warszawie

  16 lutego 2024

alt='Chcesz parkować za 30 zł rocznie? Rozlicz PIT w Warszawie'
źródło: ZDM

Drogowcy przypominają, że 30 kwietnia to ostateczny termin złożenia deklaracji podatkowej za 2023 rok. Warto o tym pamiętać i rozliczyć swój PIT w Warszawie. Bez tego ubieganie się o abonament mieszkańca w strefie płatnego parkowania jest niemożliwe.

REKLAMA

Mieszkaniec ma do wyboru dwa rodzaje abonamentów w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego: obszarowy (600 zł rocznie), który pozwala na parkowanie na obszarze wyznaczonym zgodnie z mapą SPPN oraz rejonowy (30 zł rocznie), dzięki któremu może zaparkować w rejonie do ośmiu parkomatów, znajdujących się w promieniu 150 m od miejsca zameldowania.

Płatne parkowanie w Warszawie

Niezależnie który typ abonamentu wybierze, trzeba pamiętać, że może go otrzymać tylko osoba fizyczna zameldowana na pobyt stały lub czasowy na terenie SPPN, rozliczyła podatek PIT za poprzedni rok w Warszawie, a także jest właścicielem, współwłaścicielem lub użytkownikiem pojazdu. W przeciwnym razie abonament nie przysługuje. Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych? Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych?
W obliczu dynamicznych zmian na rynku finansowym, właściwa analiza produktów bankowych jest kluczem do efektywnej i zrównoważonej inwestycji. W naszej dzisiejszej dyskusji skupimy się na tym, jak inwestycje po analizie produktów bankowych mogą przyczynić się do rozwoju osobistych finansów oraz wpłynąć pozytywnie na środowisko i społeczeństwo. Wykorzystamy tutaj wiedzę na temat funduszy inwestycyjnych, zasad ESG (Environmental, Social, Governance) oraz praktyczne aspekty analizy finansowej. Warto pamiętać, że współczesny bank - zielony i nowoczesny - jest naszym partnerem na każdym etapie podróży inwestycyjnej, pomagając w wyborze ekologicznych rozwiązań i ocenie ich wyników.
Kto nie rozliczy do 30 kwietnia podatku PIT w stolicy, następną szansę na wyrobienie abonamentu mieszkańca będzie miał dopiero za rok. 30 kwietnia to też graniczna data przyjmowania wniosku o abonament na podstawie PIT za 2022 rok.

- Zachęcamy do wyrobienia abonamentu online. W 2022 roku uruchomiliśmy system "Abonament z domu". Brak konieczności wizyty w urzędzie oszczędza czas mieszkańca. System prowadzi zainteresowanego krok po kroku oraz sprawdza, czy wszystkie potrzebne dokumenty zostały załączone. Umożliwia też sprawdzenie historii swoich opłat oraz datę końca aktywności abonamentu. System obsługuje moduł szybkich płatności. Wyrobienie abonamentu wciąż możliwe jest także stacjonarnie, w jednym z Punktów Obsługi Pasażerów ZTM - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Wstąp do księgarni

Coraz więcej parkometrów

Pod koniec ubiegłego roku zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące płatnego parkowania na Mokotowie. Strefa może zostać rozszerzona decyzją Rady Warszawy, co nastąpi prawdopodobnie już po wyborach samorządowych. Obecnie Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Warszawie obejmuje 9% powierzchni administracyjnej miasta.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024