REKLAMA

Puls Warszawy

samorząd »

 

Mieszka w Warszawie rok, kandyduje na prezydenta

  16 lutego 2024

alt='Mieszka w Warszawie rok, kandyduje na prezydenta'
źródło: gov.pl

Były wojewoda łódzki i mazowiecki Tobiasz Bocheński (PiS) rozpoczyna kampanię wyborczą, w której chce powalczyć o prezydenturę Warszawy. To doktor prawa, który przez ogromną większość życia związany był z Łodzią.

REKLAMA

W listopadzie ubiegłego roku minęło 21 lat od ostatniej wygranej Prawa i Sprawiedliwości w wyborach prezydenckich w Warszawie: 10 listopada 2002 roku Lech Kaczyński pokonał w drugiej turze Marka Balickiego (SLD). Od tamtej pory żaden kandydat PiS nie jest w stanie powtórzyć jego wyniku i pokonać kandydatów wystawianych przez PO.

Tobiasz Bocheński kandydatem na prezydenta Warszawy

W kwietniu 2024 roku o fotel prezydenta Warszawy powalczy Tobiasz Bocheński, doktor prawa związany przez całe życie z. Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych? Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych?
W obliczu dynamicznych zmian na rynku finansowym, właściwa analiza produktów bankowych jest kluczem do efektywnej i zrównoważonej inwestycji. W naszej dzisiejszej dyskusji skupimy się na tym, jak inwestycje po analizie produktów bankowych mogą przyczynić się do rozwoju osobistych finansów oraz wpłynąć pozytywnie na środowisko i społeczeństwo. Wykorzystamy tutaj wiedzę na temat funduszy inwestycyjnych, zasad ESG (Environmental, Social, Governance) oraz praktyczne aspekty analizy finansowej. Warto pamiętać, że współczesny bank - zielony i nowoczesny - jest naszym partnerem na każdym etapie podróży inwestycyjnej, pomagając w wyborze ekologicznych rozwiązań i ocenie ich wyników.
.. Łodzią. W "Rozmowie Piaseckiego" na antenie TVN24 kandydat PiS przyznał, że w Warszawie mieszka od zaledwie roku, ale zdążył zakochać się w mieście. Konrad Piasecki zapytał Bocheńskiego m.in. o receptę na panujące w Warszawie korki.

- Zacząłbym zajmować się systemem transportowym Warszawy jako aglomeracyjnym, dlatego że w tym momencie tego nie ma - powiedział kandydat PiS.

- Jest metro, są SKM-ki, są koleje miejskie, są tramwaje, autobusy... - odparł dziennikarz dodając, że jako warszawiak nie narzeka na komunikację miejską w Warszawie.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

SKM czy WKD?

Bocheński powtórzył, że ma na myśli transport nie miejski, ale aglomeracyjny i powołał się na przykład wygodnych przesiadek między komunikacją miejską a koleją RER w Paryżu. Zapytał następnie, czy w Warszawie można "przesiąść się na przystanku Centrum z WKD do metra", co było jedną z obietnic Rafała Trzaskowskiego.

- No, muszę wyjść na zewnątrz i przejść ze 200 metrów - odparł Piasecki.

W rzeczywistości z metra do stacji WKD jest aż 750 metrów. Zarówno polityk, jak i dziennikarz ewidentnie pomylili Warszawską Kolej Dojazdową z Szybką Koleją Miejską, a stację WKD Śródmieście ze stacją Śródmieście zarządzaną przez PKP Polskie Linie Kolejowe. To właśnie ta druga znajduje się obok stacji metra Centrum i planowane jest ich połączenie przejściem podziemnym. WKD zatrzymuje się daleko na zachód, za al. Jana Pawła II.

REKLAMA

Kandydat PiS chwali kładkę

Bocheński powiedział również, że kibicuje budowie tramwaju na Puławskiej, którą obiecał Trzaskowski. Rzeczywiście, w 2018 roku kandydat PO zapowiadał budowę linii de facto dublującej kolej: od pętli Wyścigi do południowej granicy Warszawy. Po ostatnich wyborach samorządowych nie było już o tym mowy.

Co zaskakujące, Bocheński pochwalił Trzaskowskiego za budowę kładki z bulwarów na Pragę. Dodał jednak, że to dokonanie blednie w porównaniu z inwestycjami z czasów Lecha Kaczyńskiego albo Hanny Gronkiewicz-Waltz.

REKLAMA

Kim jest Tobiasz Bocheński?

Bocheński ukończył prawo, a następnie obronił doktorat z prawa na Uniwersytecie Łódzkim. Pracował m.in. w Centrum Myśli Polityczno-Prawnej im. Alexisa de Tocqueville'a i Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim.

W latach 2019-2023 pełnił urząd wojewody łódzkiego, natomiast w ubiegłym roku przez osiem miesięcy był wojewodą mazowieckim.

Dominik Gadomski

.
 

REKLAMA

Komentarze (7)

# Chris

16.02.2024 22:19

I jeszcze coś tam.. za Widzewem jest. I na Żyletę się wybiera. No szanse to on ma..... Pis to ma pomysły. Nikt sensowny w Wawie nie wystartuje, co jak wiadomo liczy się tylko partyjniactwo, kasa i propaganda plemion z dotacją partyjną

# chomik

17.02.2024 00:41

Kogokolwiek pis nie wystawi - i tak będzie oskarżany o partyjniactwo. Pan Bocheński póki co prezentuje się pozytywnie. Jak będzie dalej - zobaczymy. Niech rozlicza w kampanii dotychczasowe władze - jest z czego, choćby z afery śmieciowej, czy paraliżowania miasta często bezsensownym zwężaniem ulic i dodawaniem sygnalizacji świetlnej czy rond w idiotycznych miejscach. Ale niech prezentuje też realne propozycje zmian. Proponuję zająć się np. systemem linii dowozowych do metra. Na Bielanach funkcjonuje to bardzo słabo.

# Marian

17.02.2024 16:51

Każdy będzie lepszy od lewackich oszołomów. Ma mój głos.

REKLAMA

# Nnnnnnn

17.02.2024 20:48

Inteligentny człowiek, ma własny pomysł na Warszawę. Sami Warszawiacy muszą sobie odpowiedzieć czy im tak wspaniale za Trzaskowskiego???

# Rondell

18.02.2024 19:28

#chomik napisał(a) 17.02.2024 00:41
dodawaniem sygnalizacji świetlnej czy rond w idiotycznych miejscach
Podaj przykłady sygnalizacji świetlnej czy rond w zlokalizowanych w "idiotycznych miejscach" i uzasadnij swoją opinię w przypadku każdego z nich.

# Rybka

19.02.2024 15:54

Skoro burmistrzami dzielnic zostają osoby, które w tych dzielnicach nigdy nie mieszkały, to jaki problem, że prezydentem chce zostać ktoś kto mieszka w Warszawie rok?

REKLAMA

# Nic dodac

24.02.2024 19:14

Kretyn .
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA