REKLAMA

Białołęka

różne »

 

2011: "Białołęka nad przepaścią". Co zbudowano w dziesięć lat?

  13 grudnia 2021

alt='2011: "Białołęka nad przepaścią". Co zbudowano w dziesięć lat?'
źródło: YouTube / Marcin Korowaj

Mija dziesięć lat od publikacji filmiku z udziałem wiceburmistrza Piotra Jaworskiego i radnego Marcina Korowaja, w którym apelowali o budowę m.in. linii tramwajowej.

REKLAMA

- Ogłaszam, iż w dniu dzisiejszym ukonstytuowała się PUPA, Powszechna Unia Przepełnionych Arterii. Rada dzielnicy w zgodzie z postanowieniami statutu wprowadziła dziś o północy stan wyjątkowy na terenie całej dzielnicy - w ten sposób w grudniu 2011 roku ówczesny wiceburmistrz Piotr Jaworski przypomniał słynne przemówienie gen. Wojciecha Jaruzelskiego, przy okazji zwracając uwagę na nieustające problemy Białołęki. Bio produkty z błyskawiczną dostawą do domu. Poznaj sklep Yesha! Bio produkty z błyskawiczną dostawą do domu. Poznaj sklep Yesha!
E-zakupy to trend, który z roku na rok rośnie w siłę. Według sondaży - online zamawiamy już nie tylko książki, ubrania czy elektronikę, ale coraz częściej także artykuły spożywcze, szczególnie te z ekocertyfikatem. Szacuje się, że ich sprzedaż w samym tylko 2020 roku wzrosła o ponad 100%. Pierwsze miejsce pod kątem zainteresowania produktami bio niezmiennie zajmuje Warszawa. Szukasz sprawdzonego sklepu w stolicy, gdzie zrobisz ekozakupy bez wychodzenia z domu, a zamówienie odbierzesz nawet tego samego dnia? Czytaj dalej!

Wiceburmistrz jak Jaruzelski

Filmik nakręcony w stylu programów satyrycznych z lat 90. wzbudził wśród mieszkańców mieszane uczucia. Jedni czuli się oburzeni takim nawiązaniem do stanu wojennego, inni się śmiali a jeszcze inni mówili, że jest zwyczajnie żałosny.

Nagranie wykonane we współpracy z radnym Marcinem Korowajem miało być formą apelu do urzędu miasta i Rady Warszawy. Białołęccy samorządowcy zwracali uwagę na korki na Modlińskiej, Płochocińskiej i Marywilskiej, brak metra i linii tramwajowej do wschodniej części dzielnicy.

Zapraszamy na zakupy

Zbudowali jedną linię

Co zmieniło się od 2011 roku? Jedyną znaczącą inwestycją transportową na Białołęce była budowa linii tramwajowej na Tarchomin, Nowodwory i Winnicę. Udało się także wyremontować Głębocką i Marywilską, ale już nie Białołęcką czy Kołacińską. Obietnicę budowy metra mieszkańcy Białołęki usłyszeli ponownie przed wyborami 2018 roku a linie tramwajowe na na "Zieloną Białołękę" i na Modlińskiej nawet nie zaczęła powstawać.

(dg)

.
 

REKLAMA

Komentarze (5)

# lolooo

13.12.2021 19:11

Dostaliśta metro, prosto do czajki, o co chodzi?

# Dżin z Kobiałki

13.12.2021 19:42

Poznacie ich po czynach. Winowajcy są w Ratuszu na Pl. Bankowym jak i Ratuszu przy Modlińskiej. Co tu pisać. Nieroby, ludzie o mentalnym karlim pokroju, karierowicze i zwykłe obiboki. Przez 10 lat, jak na tak szybko rozwijającą się dzielnicę, to niewiele powstało. I za kolejne 10 lat niewiele się zmieni. Oczywiście dewelopera dostanie najwięcej bo tu są "piniendze" dla tłustych kotów w Ratuszu. Pies was j...

# lechu9856

13.12.2021 20:21

Pamiętam jak w 2018 Korowaj straszył ludzi prywatnym szpitalem do leczenia depresji przy Myśliborskiej. On jest gorszy od Janusza Kowalskiego. Zrobi wszystko by zdobyć stołek. Obrzydliwy typ.

REKLAMA

# Rafał

13.12.2021 20:44

Żałosne to było , jacy aktorzy takie przedstawienie ! A 10 lat minęło ..

# Elzar

14.12.2021 07:44

#Dżin z Kobiałki napisał(a) 13.12.2021 19:42
Winowajcy są w Ratuszu na Pl. Bankowym jak i Ratuszu przy Modlińskiej. Co tu pisać. Nieroby, ludzie o mentalnym karlim pokroju, karierowicze i zwykłe obiboki. Przez 10 lat, jak na tak szybko rozwijającą się dzielnicę, to niewiele powstało. I za kolejne 10 lat niewiele się zmieni.
Niestety masz rację, Białołęka w pigułce. Smutne. A najgorsze, że nie da się nic zaplanować, bo plany zmieniają się z budżetu na budżet i nikt nie ponosi żadnej odpowiedzialności za te przewały.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy