REKLAMA

Wawer

komunikacja »

 

142 po Wawrze nieco częściej? "Co 15 minut"

  12 kwietnia 2023

alt='142 po Wawrze nieco częściej? "Co 15 minut"'
źródło: Warszawski Transport Publiczny

Wśród samorządowców co jakiś czas pojawiają się nowe pomysły na linię 142, która kursuje z ronda Wiatraczna do wawerskiego Aleksandrowa. Niedawno padła propozycja, aby autobus na stałe był wspierany tymczasową linią Z42. Tym razem 142 miałoby kursować częściej.

REKLAMA

W listopadzie radna Sandra Spinkiewicz poprosiła Zarząd Transportu Miejskiego o pozostawienie, wprowadzonej na czas przebudowy ul. Kadetów, linii Z42, która wspiera linię 142. Twierdziła, że dla mieszkańców z okolic Traktu Lubelskiego, bardzo istotne jest, aby autobusy kursowały co 15 minut, przez cały dzień i przez cały tydzień. Czy jest szansa, że autobus Z42 pozostanie na dłużej? Czy jest szansa, że autobus tymczasowy pozostanie na dłużej?
Radna Sandra Spinkiewicz zaapelowała do Zarządu Transportu Miejskiego o pozostawienie na stałe wprowadzonej na czas przebudowy ul. Kadetów linii autobusowej Z42.

142 kursuje za rzadko?

Radna przekonuje, że utrzymanie kursujących na przemian linii 142 i Z42 (jako przyszłej 242) byłoby "doskonałym rozwiązaniem". Jednak z powodu braków kadrowych wśród kierowców, ZTM nie przystał na takie rozwiązanie. Tym razem przewodniczący rady dzielnicy poprosił ZTM o zwiększenie częstotliwości kursowania.

- Linia 142 kursuje obecnie na skróconej trasie, w związku z budową dwóch rond na ul. Kadetów. Przywrócenie na trasę, którą kursował przed rozpoczęciem inwestycji, powinno nastąpić możliwie najszybciej - mieszkańcy wawerskiego osiedla Nadwiśle bardzo się skarżą na brak tej linii - wyjaśnia Michał Żebrowski.

- Wnioskuję o zwiększenie częstotliwości kursowania linii 142 z chwilą przywrócenia stałej trasy. W godzinach szczytu powinna kursować co 15 minut, zaś poza nim, co 20 minut. Linia ta służy wielu mieszkańcom Wawra, jest też swego rodzaju autobusem szkolnym - dojeżdżają nim dzieci i młodzież do szkół podstawowych nr 404 i nr 109, korzystają również rodzice z dziećmi uczęszczającymi do przedszkola nr 437 i żłobka publicznego nr 64. Docierają do mnie głosy mieszkańców, że zwiększenie częstotliwości kursowania skłoni wielu z nich do częstszego niż dotychczas korzystania z komunikacji miejskiej. Ponadto zwiększeniu częstotliwości kursów 142 sprzyjać powinna likwidacja linii zastępczych, choćby Z42 - wyjaśnia radny Żebrowski.

Wstąp do księgarni

Co planuje ZTM?

Jak wyjaśnia ZTM, 142 kursuje obecnie na swojej podstawowej trasie z częstotliwością co 30 minut przez cały dzień. Na odcinku Wiatraczna - Ośrodek Szkoleniowy przy ul. Odrębnej linia 142 jest uzupełniania przez zastępczą linię Z42, która została uruchomiona na czas przebudowy ulicy Kadetów i związanego z tym zawieszenia kursowania linii 219.

- Na wspólnym odcinku trasy obie linie zapewniają 4 kursy na godzinę - informuje Renata Wiśniewska, dyrektorka pionu administracyjno-organizacyjnego ZTM. Jak dodaje, po zakończeniu przebudowy ulicy Kadetów przywrócone zostanie kursowanie linii 219, natomiast linia Z42 zostanie zlikwidowana.

- Jednocześnie wznowimy funkcjonowanie kursów skróconych linii 142, realizowanych na trasie Wiatraczna - Skalnicowa. Dodatkowe kursy zapewnią odpowiednią liczbę miejsc dla pasażerów korzystających z przystanków położonych wzdłuż ulicy Trakt Lubelski po likwidacji linii Z42 - wyjaśnia Renata Wiśniewska.

(jr)

.
 

REKLAMA

Komentarze (2)

# MG128

12.04.2023 10:53

Cipowata dzielnica. Nędzą gdzie okiem sięgnął. Kompletny syfek na tyłku. Odchodowany żeby ropieć i wyciskany na pożywkę dla warszawskiej narkomanii. Zysków z narkotyków na WAWRZE coraz mniej, a i winnych kryzysu w całej Polsce się szuka. Tam akurat na rzeszami można spotkać neonazistów zarówno sowieckich, radzieckich, rosyjskich, niemieckich, polskich. Nędzą polityczną tam panuje jak najgorszy i najtańszy SZLAG.

# Marian

12.04.2023 19:45

To samo co 146. Wlecze się do metra ponad 40 minut. Za co my podatki płacimy?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy