REKLAMA

REKLAMA

Wawer

budżet obywatelski

 

Więcej książkomatów na terenie Wawra?

  11 kwietnia 2023

Więcej książkomatów na terenie Wawra?
źródło: Biblioteka Publiczna w dzielnicy Wawer

Jak się okazuje, potrzeby czytelnicze w Wawrze wciąż nie są zaspokojone. Mogą o tym świadczyć co rusz nowe projekty, które trafiają do budżetu obywatelskiego dzielnicy.

REKLAMA

W 2020 roku na terenie Wawra pojawił się czwarty książkomat, który stanął tuż przy szkole podstawowej przy Przygodnej. Wcześniej urządzenia zamontowano obok bibliotek przy Błękitnej, Agrestowej i Powojowej. Teraz jest szansa na kolejne. Rowerzyści z Wawra chcą ścieżek rowerowych. Dostaną je? Rowerzyści z Wawra chcą ścieżek rowerowych. Dostaną je?
Jak pokazuje budżet obywatelski Wawra, mieszkańcy chcą ścieżek rowerowych. Projektów jest sporo i nie wszystkie wygrają. Na które zatem warto zwrócić uwagę? Przejrzyjmy je.

Książkomaty w Warszawie

Mariusz Cimiński i Julian Podpora proponują za ćwierć miliona złotych całodobową wypożyczalnię książek działającą przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9 ul. Kadetów 15 na terenie osiedla Las. Jak przypominają autorzy projektu, książkomat to połączone z siecią komputerową urządzenie, które czytając dane z karty bibliotecznej użytkownika pozwala na samoobsługowy odbiór zamówionych uprzednio w bibliotece książek. Trezor biblioteczny to z kolei analogowe urządzenie w formie estetycznej dużej skrzyni, które służy do zwracania wypożyczonych książek.

- Będą to urządzenia czynne całą dobę przez siedem dni w tygodniu. Zasada działania książkomatu przypomina działanie paczkomatu. Oba urządzenia pozwalają samodzielnie w prosty i wygodny sposób wypożyczyć i odebrać książkę o każdej porze dnia i nocy - przekonują autorzy projektu.

Kup bilet

Czytelnictwo wzrośnie?

Również Marysin Wawerski może doczekać się nowego książkomatu wraz z wrzutnią. Za 350 tys. zł automat znalazłby swoje miejsce przy wypożyczalni dla dorosłych i młodzieży nr 59 przy ulicy Korkowej.

- Książkomaty i wrzutnie funkcjonują z powodzeniem na terenie innych wawerskich osiedli i ułatwiają życie czytelnikom. Przyszła pora na Marysin - przekonuje projektodawca.

Kolejny projekt, za ponad 400 tys. zł, polega na zakupie książkomatu i wrzutni, które będą zlokalizowane przy bibliotece w Aninie, przy ulicy Trawiastej 10. Urządzenia te rzecz jasna pozwolą czytelnikom całodobowo, o każdej porze, przez siedem dni w tygodniu zwracać wypożyczone książki oraz odbierać zarezerwowane wcześniej pozycje.

Międzylesie też chce książkomat

Jolanta Ucińska proponuje z kolei coś dla Międzylesia. Za blisko 400 tys. zł chce zakupu książkomatu z wrzutnią, które znajdowałyby się przy bibliotece publicznej nr 121, w pobliżu wawerskiego ratusza.

- Ze względu na korzystne usytuowanie w pobliżu Urzędu Dzielnicy Wawer, Wawerskiego Centrum Kultury, centrum handlowego Ferio oraz stacji PKP Międzylesie te nowoczesne urządzenia i technologie mogą przysłużyć się dużej części społeczności - przekonuje do swojego projektu.

(jr)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA