REKLAMA

Forum › Warszawa

REKLAMA

# qvertz

03.03.2019 08:23

Podejrzewam, ze ludzie podejdą do tych w gruncie rzeczy totalitarnych zarządzeń w taki sam sposób jak do analogicznych, które ćwiczono na polskim narodzie za komuny. Czyli oficjalnie jak najbardziej "za", a nieoficjalnie: "nam to wali".

# qvertz

03.03.2019 08:38

My będziemy sortować jajeczka, a ONI - nasze pieniążki.

# C2H5OH

04.03.2019 14:23

A może by tak zrezygnować z sortowania? Będzie taniej, jedna ekipa obsłuży wszystkie pojemniki, będzie łatwiej.

REKLAMA

# qvertz

07.03.2019 21:06

No i potrzebny będzie jakiś gospodarz Anioł, który na miejscu będzie ludziom sprawdzał, czy dobrze posortowali. W przeciwnym razie zarządzenie naszych "kochanych" władz spotka zlew.

# ddd

08.03.2019 21:19

Ja rozumiem sens czy konieczność segregowania odpadów. Ale rzeczywiście obecne zasady są poronionym pomysłem. Śmieci trzeba wyrzucać ze "ściągawką|, bo inaczej trudno będzie to ogarnąć. Informacje, które już do nas docierają są często niejednoznaczne a przede wszystkim niejasne. Poza tym wyrzucamy z reguły śmieci w workach. Czy wrzucenie dobrze podzielonych odpadów w plastikowym worku to już będzie wykroczenie?. Nie wiem, jak jest teraz. Ale kilka lat temu byłem u znajomych w Mediolanie. Tam co jakiś czas ichnia gmina (czy jak to się tam nazywa) dostarczała ludziom nieodpłatnie worki w takim kolorze jak pojemnik, do którego należy go włożyć. Ponoć worki były z tworzywa biodegradowalnego. Istotne ułatwienie. U nas jak zwykle wszystko z marszu robione i nieprzygotowane. Pamiętam pierwsze pojemniki. Ludzie dreptali wrzucając do odpowiednich pojemników szkło, papier i chyba plastik, a następnie przyjeżdżała wywrotka i panowie wszystko wrzucali na jedną pakę. Obecnie panowie zabierający odpady robią przegląd śmieci z danego budynku a następnie chyba piszą raporty, bo my mamy generalnie głęboko gdzieś przepisy i wrzucamy, jak nam pasuje, albo gdzie jest miejsce. Efekt - monit ostrzegawczy od firmy asenizacyjnej, że mieszkańcy nie sortują śmieci poprawnie i jeżeli sytuacja się nie poprawi będą odpady traktowane jako zmieszane - czyli ich wywóz będzie znacznie droższy. Przy nowych zasadach chyba trzeba będzie zatrudnić całe zastępy kontrolerów odpadów??
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break