REKLAMA

Wawer

Wawer. To lubię!

 

Zostań B-boyem! W Klubie Nad Rzeką

  24 marca 2014

alt='Zostań B-boyem! W Klubie Nad Rzeką'

- Breakdance, hip-hop to najbardziej znane nazwy. Jednak nasz taniec naprawdę nazywa się B-boying - tłumaczy instruktor Piotr Górniak, prowadzący zajęcia w klubie Nad Rzeką.

REKLAMA

- Trenuję taniec w ekipie Cojones Grandes Crew, najczęściej w okolicach Legionowa - opowiada Piotr Górniak. - Ale często jeździmy z naszymi występami po Polsce, na wakacje celujemy w Europę. W Warszawie często można nas zobaczyć na Starówce. Na nasze treningi nierzadko przychodziły dzieci. Oglądały, pytały o różne szczegóły, czasem im pokazywaliśmy jakieś proste kroki... I tak powstał pomysł, aby zorganizować warsztaty, a potem szkółki tańca dla dzieci.

- Taniec, tak jak muzyka rap, graffiti oraz DJ-ing to elementy kultury hip-hop - mówi dalej instruktor. - Z kolei nazwę "breakdance" wymyśliły media, dlatego jest tak znana.

Jeremi, 7 lat
Bardzo lubię six step, różne skoki, stanie na głowie. Bardzo fajne zajęcia. Co to jest breakdance? To takie rzeczy jak na przykład kręcenie się na głowie. Ja w ogóle bardzo lubię hip-hop i rap. Oprócz tego lubię też disco.

Nie breakdance, ale B-boying!

Breakdance - tak nazwano taniec, który powstał w latach 80. XX wieku w Bronksie m.in. na imprezach DJ-a Kool Herca, który z przerw (ang. break) w utworach, podkreślanych często bitem granym na perkusji, uczynił często powtarzany element taneczny. Ale początki B-boyingu sięgają czasów Jamesa Browna i imprez z muzyką funk. A skąd się wzięło określenie B-boy? Możemy je rozwijać jako Breakboy, beatboy, bronxboy.

Jedno jest pewne. Dzisiaj B-boying to bardzo bogaty styl taneczny składający się z elementów takich jak toprock (taniec w górze), footwork (taniec tuż przy samym parkiecie) czy powermoves (efektowne obroty). Jednym z ciekawszych elementów jest też tzw. freeze, czyli moment, kiedy tancerz zastyga w bezruchu na kilka sekund w określonej pozycji. B-boye tworzą koło, w środku którego jeden z nich pokazuje innym swoje umiejętności, reprezentując w ten sposób siebie.

Maks, 8 lat
To fascynujący taniec. Teraz chcę nauczyć się stać na rękach i robić three step. Do tej pory nauczyłem się kręcenia na brzuszku. Czy to trudne? Bardzo. Jest dużo trudnych figur, trzeba długo ćwiczyć. Najtrudniej jest chyba kręcić się na głowie.

Poza elementami ruchowymi dzieci będą mogły na zajęciach w klubie dowiedzieć się ciekawostek na temat kultury hip-hop. Zajęcia przeznaczone dla dzieci powyżej 6 lat. W planach jest także uruchomienie warsztatów "Bajkowe bity" dla dzieci młodszych, gdzie taniec o stylistyce hip-hopowej będzie połączony z muzyką z różnych baśni.

Koszt zajęć: pojedyncze zajęcia 30 zł, karnet miesięczny 90 zł.

Kontakt: Wał Miedzeszyński 504, tel. 788-005-585, email: nadrzekaklub@gmail.com, www.nadrzekaklub.pl

kz

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Gość Niedzielny

28.03.2014 22:43

a w Wawerskiej Strefie Kultury są takie zajęcia za free i prowadzi je dziewczyna co naprawdę nieźle wymiata
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy