REKLAMA

Wola

Budżet partycypacyjny 2017

 

Zmieńmy Wolę. Na co głosować?

  8 czerwca 2016

alt='Zmieńmy Wolę. Na co głosować?'
W parku Sowińskiego może stanąć tężnia solankowa, na wzór tej konstancińskiej, najsłynniejszej na Mazowszu. źródło: konstancinjeziorna.pl

Już wkrótce głosowanie na projekty, które zostaną zrealizowane w przyszłym roku. Na Woli mamy ich do wyboru aż 132.

REKLAMA

To już trzecia edycja budżetu partycypacyjnego na Woli. Dzięki głosom mieszkańców w dzielnicy powstają nowe siłownie, chodniki, a nawet pracownie w szkołach, przejścia dla pieszych i drogi dla rowerów. W tym roku możemy wybierać wśród 132 projektów, podzielonych na tzw. ogólnodzielnicowe i osiedlowe. W sumie zdecydujemy o wydaniu 5,2 mln zł. Na co głosować?

Spośród projektów zgłoszonych na Mirowie najbardziej spodobał się nam "Ogródek na Ogrodowej", zakładający utworzenie placu zabaw dla dzieci, terenu rekreacyjnego z elementami siłowni i stołami do gier zespołowych oraz zieleńcem, a także wybiegu dla psów. W okolicy brak jest jakiegokolwiek terenu rekreacyjnego dla dzieci i dorosłych, więc warto je tworzyć, choć nie jest to tanie.

Wśród osób komentujących projekty prawdziwą furorę robi pomysł utworzenia tężni solankowej w parku Sowińskiego, (ewentualnie w parku Szymanowskiego lub na Moczydle). Takie sanatorium w wielkim mieście byłoby oczywiście ogólnodostępne. Byłaby to pierwsza tężnia w Warszawie, a jej konstrukcja miałaby być wzorowana na tej, która stanęła przed rokiem w Legionowie. Jeśli projekt wygra, już nie będziemy musieli wybierać się poza miasto.

Innym pomysłem wartym zareklamowania jest odnowienie nawierzchni z kamienia polnego na wschodnim odcinku ulicy Armatniej. Droga ta jest częścią zabytkowego zespołu obiektów, związanych z koleją Warszawsko-Kaliską. W zabytkowych domach straszą białe plastikowe okna, zupełnie niepasujące do charakteru budynków, unikatowy wiadukt jest wysmarowany sprejem, a na nierównościach po drodze można wybić zęby. Odnowienie zabytkowej pełni blasku Armatniej nie przywróci, ale zawsze to jakiś początek.

Polecamy także projekty ekologiczne. Na zanieczyszczonej Woli każde drzewo jest na wagę złota, a projekt "Więcej tlenu!" to zasadzenie ich 50 (oraz 300 krzewów) na Odolanach. Autorzy chcieliby zadbać o to, aby dynamicznie zabudowywana okolica nie stała się betonową pustynią. Popieramy.

Do końca przyszłego roku powstaną drogi rowerowe na Lesznie i Okopowej. Doskonałym uzupełnieniem wolskiej sieci dróg byłby nowy odcinek w al. "Solidarności", łączący Kercelak z Żelazną. Pozwoliłby on bezpiecznie pokonać jedną z najruchliwszych ulic w dzielnicy, na której rowerzyści muszą korzystać z bardzo szerokich jezdni wraz z pędzącymi samochodami. Krótki odcinek nowej drogi nie byłby rewolucją, ale dał możliwość dotarcia z głębi Woli na Mirów i dalej do centrum.

Nasz krótki przegląd zamyka "Tor rowerowy dla każdego". Pumptrack, czyli zapętlony tor do jazdy rekreacyjnej i ćwiczeń sportowych stałby w parku Księcia Janusza i miał 100 metrów długości. Podejrzewamy, że doskonale wpisałby się w sportowy charakter parku i z dnia na dzień stał atrakcją, odwiedzaną przez warszawiaków z całego miasta.

Głosowanie potrwa od 14 do 24 czerwca. Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie budżetu partycypacyjnego.

(dg,wk)

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# kat

09.06.2016 21:36

Park Szymanowskiego a nie Szymańskiego? Wstyd takie błędy robić :(
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA