Zmarła prof. Elżbieta Piontek, lekarka z Centrum Zdrowia Dziecka
17 sierpnia 2021
Rodzina współtwórczyni i wieloletniej pracowniczki szpitala w Międzylesiu poinformowała o jej śmieci.
Prof. Elżbieta Piontek była współtwórczynią struktur Szpitala Pomnika Centrum Zdrowia Dziecka, kierowniczką Kliniki Diabetologii i Alergologii oraz ordynatorem Oddziału Zakaźnego.
Prof.
Tajemnica willi Feiner w Falenicy
Ta brama jest naprawdę tajemnicza. Prowadzi w las. Murowana furtka z napisem "Villa Feiner" stoi przy dzisiejszej ulicy Technicznej prawie osiemdziesiąt lat. Jest pamiątką po ogrodzeniu stojącej tu niegdyś willi. Czy ktoś pamięta jeszcze ten budynek? Próbowałem ustalić, jaka jest geneza tego nietypowego wawerskiego zabytku...
Piontek nie żyje
- Nasze myśli są z rodziną, bliskimi, przyjaciółmi oraz ze współpracownikami, z którymi przez wiele lat Pani Profesor tworzyła polską diabetologię pediatryczną - pisze Centrum Zdrowia Dziecka. - To wielka strata dla nas wszystkich. Pani Profesor pozostanie na zawsze w naszych sercach jako godny do naśladowania wzór pracy na rzecz pacjentów i ich rodzin, polskiej nauki i medycyny , tworzenia trwałych relacji w diabetologiczno-pediatrycznym zespole terapeutycznym, otwarta na problemy innych, życzliwa.
Msza pogrzebowa odbędzie się w czwartek 19 sierpnia 2021 roku o godz. 11.00 w kościele Imienia NMP w Międzylesiu. Prof. Piontek zostanie pochowana na cmentarzu w Starej Miłośnie.
(dg)
.






































