REKLAMA

Bemowo

Bezpieczeństwo

 

"Zlikwidujmy przejście dla pieszych na Górczewskiej"

  20 czerwca 2016

alt='"Zlikwidujmy przejście dla pieszych na Górczewskiej"'

Podczas gdy jedni zastanawiają się, jak ucywilizować Górczewską, inni proponują likwidację... przejść dla pieszych. Urzędnicy torpedują te pomysły.

REKLAMA

Budżet partycypacyjny jest okazją do przeforsowania zazwyczaj drobnych pomysłów, mających poprawić jakość życia w Warszawie. Zgłaszane pomysły bywają czasem świetne, czasem słabe, a czasem wręcz trudne do zrozumienia. W tym roku jedna z mieszkanek zgłosiła projekt likwidacji przejścia dla pieszych, łączącego osiedle Przyjaźń z blokami przy Budy. Zróbmy z Górczewskiej ulicę Zróbmy z Górczewskiej ulicę
Od końca lat 90. Górczewska była powoli przekształcana w trasę szybkiego ruchu. Po otwarciu w następnej dekadzie linii metra ma szansę stać się wreszcie miejską ulicą.

- Z uwagi na małą częstotliwość ruchu pieszych na tym przejściu i bliską odległość kolejnego przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu Górczewskiej z Konarskiego proponuje się likwidację przejścia dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej - pisze autorka projektu. - Równie ważnym powodem likwidacji tego przejścia jest fakt dużego zagrożenia potrąceniem pieszego, który ma do pokonania po trzy pasy w obu kierunkach ruchu.

Rzeczywiście, obecnie nie wyznacza się już przejść dla pieszych bez świateł przez sześć pasów ruchu, ale likwidacja przejścia nie oznaczałaby przecież nagłego zniknięcia przechodniów. Warszawiak idący na zakupy na drugą stronę ulicy to nie wykonujący rozkazy żołnierz, który nadrobi 400 metrów (do Konarskiego jest ich 200) tylko dlatego, że kierowcy każą mu iść naokoło. Dodajmy: każą dla własnego interesu, bo każdy, kto ma do czynienia z naszymi kierowcami wie doskonale, że argumenty o bezpieczeństwie to najczęściej zakamuflowana niechęć do zatrzymania się przed przejściem.

- Projekt jest aspołeczny, ignoruje potrzeby pieszych i popiera dalsze przekształcanie ul.Górczewskiej w autostradę. Mieszkańcy się na to nie zgodzą - to tylko jedna z opinii, zamieszczonych na oficjalnej stronie budżetu partycypacyjnego.

Również urzędnicy z Zarządu Dróg Miejskich uznali likwidację przejścia dla pieszych za niezgodną z polityką miasta. Projekt nie trafi pod głosowanie.

Dominik Gadomski

.
 

REKLAMA

Komentarze (13)

# dwie nogi na trzech pasach

20.06.2016 12:08

Nie likwidować a przywrócić fotoradar!
Ja regularnie chodzę tamtędy do Karuzeli i owszem, jest ciężko przejść, ale chamów za kółkiem to ja najnormalniej WYCHOWUJĘ wchodząc na jezdnię i egzekwując swoje pierwszeństwo. Jak burak trąbi, to ja jeszcze zwalniam i pokazuję mu palcem pasy. I tak należy krańcować chamów!

# teddd

20.06.2016 13:19

Dotąd będziesz tak wychowywał, dopóki któryś Cię nie potrąci. Nie przesadzaj z tym egzekwowaniem.
A fotoradar bezwzględnie jest tam potrzebny.

# cycu

20.06.2016 13:32

Kierowcy po prostu jeżdżą za szybko i to jest problem , a nie pasy.
A skoro ktoś wyszedł z takim pomysłem to znaczy ,że chce jeździć jeszcze szybciej .
I to jest chore.

REKLAMA

# Rysi@k

20.06.2016 21:42

Opinie pieszych sa prawdziwe bo widza zagrożenie ze strony samochodów. Budowa przejscia dla pieszych w tym miejcu jest poprostu szalonym pomysłem osoby mało myślacej. Aby przejście było bezpieczne zamontowano fotoradar, teraz zainstaluja sygnalizację świetlną . Nikt w tym mieście nie liczy kosztów , wiadomo ,że co jakiś czas zdarzy sie na tym przejściu wypadek pomimo środków jakie będą zastosowane. A taniej i bezpieczniej byłoby wybudować tunel podziemny dla pieszych i rowerzystów tym bardziej , że konfiguracja terenu na to pozwala

# zjelonek

21.06.2016 10:07

#Rysi@k napisał(a) 20.06.2016 21:42
A taniej i bezpieczniej byłoby wybudować tunel podziemny dla pieszych i rowerzystów tym bardziej , że konfiguracja terenu na to pozwala
Popieram , a tymczasowo przydałoby się legalne przejscie pod wiaduktem kolejowym wzdłóż torów.
A dla dla poprawienia bezpieczeństwa na przejsciu dla pieszych wysepki zamiast środkowych pasów, bo najwiekszym zagrozeniem są kierowcy wyprzedzający na przejściu - za to powinno być od razu zabierane prawo jazdy.
Ale lobby potencjalnych morderców załatwiło zabranie fotoradarów Straży Mijeskiej.

# Orto Graf

21.06.2016 10:55

Wyraz "wzdłuż" piszemy przez "u" otwarte. Zjelonku, do szkoły (podstawowej) wrrrróć!!!

REKLAMA

# zjelonek

21.06.2016 20:52

#Orto Graf napisał(a) 21.06.2016 10:55
Wyraz "wzdłuż" piszemy przez "u" otwarte. Zjelonku, do szkoły (podstawowej) wrrrróć!!!
Dzieki Grafie , postaram się , ale wieczorowych podstawówek już nie ma...

# slammer

22.06.2016 00:15

Miodek się odezwał, a może Curie- Skłodowska była kobietą.

# xyz

22.06.2016 11:59

#slammer napisał(a) 22.06.2016 00:15
Miodek się odezwał, a może Curie- Skłodowska była kobietą.
Jeśli już to Skołodowska-Curie ;)

REKLAMA

# slammer

22.06.2016 20:10

Niestety skucha : A może Curie- Skłodowska też (była kobietą),
to cytat z Seksmisji i właśnie w tej formie wypowiedzi.

# No i co?

22.06.2016 21:26

Slammerze, a ten pies ma łupież...

# No i nic?

23.06.2016 09:14

Albo upierz sobie spodnie ,albo łupież swoją starą
także łupać można drewno.

REKLAMA

# miecio

23.06.2016 09:49

skończy się wręcz odwrotnie, nie zlikwidują a postawią światła oczywiście w żaden sposób nie powiązane z pobliskimi sygnalizacjami. efekt postoimy na jednych a za chwile na drugich. wystarczy popatrzeć na Powstańców Śląskich pomiędzy Człuchowską a Górczewską jak się ma "szczęście" to stoi się na wszystkich i zamiast 2/3 minut jedzie się 10.
przejścia bez wątpienia są fajne- nie trzeba robić kilometrów ale nikt nie zwraca uwagi że ich trochę za dużo, efekt jak ze znakami im więcej tym bardziej je kierowcy olewają. żeby chociaż były podpięte pod pobliską sygnalizację na skrzyżowaniu
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025
Lato 2025

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni