REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

drogi

 

ZDM chce przebudować skrzyżowanie Chodeckiej z Matki Teresy

  4 listopada 2022

ZDM chce przebudować skrzyżowanie Chodeckiej z Matki Teresy
źródło: ZDM

ZDM chce przebudować skrzyżowanie Chodeckiej z Matki Teresy z Kalkuty. Problem w tym, że nie ma na to wystarczających pieniędzy. Kiedy zatem mogą ruszyć prace?

REKLAMA

W ramach przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej oraz późniejszego nadzoru nad robotami do Zarządu Dróg Miejskich zgłosiły się trzy firmy: Azet (306,3 tys. zł), Kom-Projekt (370,2 tys. zł) i Meritum Projekt (602,7 tys.

zł). Problem w tym, że ZDM zamierzał przeznaczyć na to zadanie 100 tys. złotych, a więc aż trzy razy mniej od najtańszej oferty.

Rondo na Bródnie. Co dalej?

- Przetarg został unieważniony ze względu na brak ofert mieszczących się w kosztorysie. Będziemy go prawdopodobnie powtarzać - informuje rzecznik ZDM Jakub Dybalski. Jak zatem widać drogowcy nadal nie wiedzą, co z "tym fantem" mają zrobić.

Jak ma wyglądać skrzyżowanie Chodeckiej z Matki Teresy?

- Założeniem jest utrzymanie w tym miejscu ronda. Ponieważ obecne powstało jako tymczasowe do zakończenia budowy drugiej linii metra na Bródno, konieczna jest budowa docelowego. Sprawdziło się wprowadzenie ruchu okrężnego - przekonują drogowcy.

Wybrana pracowania zaprojektuje rondo tak, że zmieni się geometria wlotu ul. Chodeckiej na odcinku od okrągłego skrzyżowania do ul. Żuromińskiej. Ulica Chodecka zyska m.in. wydzielone skręty w lewo w ulice Żuromińską i Balkonową oraz wydzielony skręt w prawo w ul. Matki Teresy z Kalkuty. Przybędą też równoległe miejsca do parkowania na jezdni ul. Chodeckiej, a po jej zachodniej stronie - szpaler drzew. Dokładne ich liczby będą znane po wykonaniu projektu, którego sporządzenie poprzedzi przeprowadzenie przez wybraną pracownię pomiarów ruchu na skrzyżowaniu.

Kiedy mogą ruszyć prace?

- Projektant dostanie 16 miesięcy od momentu podpisania umowy na przygotowanie pełnej dokumentacji. Czyli - jeśli przetarg zostałby rozstrzygnięty w miarę szybko - dokumentacja byłaby gotowa na przełomie 2023 i 2024 roku, więc w 2024 roku można by było wybrać wykonawcę i ruszyć z pracami - dodaje Jakub Dybalski.

Wymagałoby to od ZDM podniesienia kwoty na to zadanie i jak najszybszego powtórzenia przetargu. W przeciwnym razie inwestycji jeszcze długo nie będzie.

(db)

.
 

Czytaj na ten temat

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA