REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Puls Warszawy

drogi

 

Wszystkie latarnie w Warszawie zostaną wymienione. W mieście będzie jaśniej

  1 lipca 2022

Wszystkie latarnie w Warszawie zostaną wymienione. W mieście będzie jaśniej
Stare oprawy sodowe przejdą do historii, źródło: archiwum TuStolica

Jeszcze więcej światła, jeszcze więcej oszczędności. Zarząd Dróg Miejskich przeprowadzi wymianę wszystkich starych lamp ulicznych w stolicy. Rada Warszawy przyznała drogowcom na ten cel aż 65 mln zł.

REKLAMA

Od wczesnej wiosny drogowcy prowadzą wymianę starych opraw oświetleniowych w stolicy. Zdezelowane, niesprawne, awaryjne, niewydolne i energochłonne lampy z czasów PRL, lat dziewięćdziesiątych, ale także współczesne "sodówki" są usuwane. W ich miejsce montowane są specjalnie zaprojektowane oprawy SAVA. Nowe latarnie na Wincentego. Jest widniej? Nowe latarnie na Wincentego
Świętego Wincentego to pierwsza ulica Targówka, która w ramach wielkiej modernizacji stołecznego oświetlenia otrzymała nowe lampy.
Są estetyczne, a co najważniejsze: bardzo wydajne i jednocześnie energooszczędne.

Koszt: 65 mln zł

Pierwotnie drogowcy planowali wymianę lamp tylko przy ulicach przez nich zarządzanych. To blisko 40 tys. punktów świetlnych. Nowymi lampami już mogą się pochwalić takie ulice jak: Elbląska, Dobrzańskiego "Hubala", al. Armii Ludowej, Wileńska czy Cieślewskich. W najbliższym czasie wymienione będą oprawy m.in. w al. Żwirki i Wigury, ul. Pawińskiego, Głębockiej czy - mające zaledwie pięć lat - lampy wzdłuż ul. Odrowąża.

Teraz drogowcy chcą iść dalej. Wymienią stare latarnie na ulicach zarządzanych przez dzielnice. To np. Korytnicka na Grochowie, Suwalska na Bródnie, Pełczyńskiego na Bemowie czy Leopolda Staffa na Bielanach. Rada miasta przyznała ZDM-owi na ten cel 65 mln zł.

Zapraszamy na zakupy

Sto tysięcy lamp

- Za tę kwotę wymienimy 52,6 tys. opraw. Realizację inwestycji planujemy rozpocząć już jesienią tego roku od ogłoszenia przetargu na produkcję i dostawę nowych opraw LED - mówi Łukasz Puchalski, dyrektor ZDM. - Wyglądem będą przypominać znane już warszawiakom oprawy SAVA, ale w zdecydowanej większości będą mniejsze. Mają być dopasowane do niższych słupów oświetleniowych, jakie w znacznej większości stoją przy drogach gminnych - dodaje.

Pierwsze dostawy nowych lamp i wymiana na ulicach dzielnicowych zaczną się w połowie przyszłego roku. Do końca tego z kolei ma zakończyć się modernizacja oświetlenia na ulicach należących do miasta. Docelowo wymienionych zostanie aż sto tysięcy opraw ulicznych.

DW

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA